PDA

View Full Version : سوال: فرم فروش روزانه

angel20
جمعه 28 آبان 1395, 11:35 صبح
من یه برنامه ی فروشگاهی دارم مینویسم! میخوام تو صفحه ی اصلی مثل دفتر فروش روزانه ی مغازه ها ،فروش، خرید های روزانه و احیانا یاداوری مطلب خاصی مثل چک یا پول دستی و چند تا کار دیگه رو داشته باشم! اگه همه ی اینا رو توی یه چند تا گروپ باکس بذارم فرم خیلی سنگین میشه و لود کردنش سخت میشه هر کدوم رو توی یه فرم جدا بنویسم خوبه!؟ بهترین روش اتصال فرمها چیه!؟
بعد اگه فرم فروش مقدار فروش رو بریزه تو دیتابیس از این بر هم فرم اصلی اونو نمایش بده برای ویرایشش چی کار کنم!؟ چه جوری مقادیر رو دوباره پاس بدم به فرم فروشم!؟

angel20
شنبه 29 آبان 1395, 18:34 عصر
دوستان کسی نمیتونه یاری برسونه!؟ شاید ممن سوالم گنگ پرسیدم

kamiloted
یک شنبه 30 آبان 1395, 00:37 صبح
من یه برنامه ی فروشگاهی دارم مینویسم! میخوام تو صفحه ی اصلی مثل دفتر فروش روزانه ی مغازه ها ،فروش، خرید های روزانه و احیانا یاداوری مطلب خاصی مثل چک یا پول دستی و چند تا کار دیگه رو داشته باشم! اگه همه ی اینا رو توی یه چند تا گروپ باکس بذارم فرم خیلی سنگین میشه و لود کردنش سخت میشه هر کدوم رو توی یه فرم جدا بنویسم خوبه!؟ بهترین روش اتصال فرمها چیه!؟
بعد اگه فرم فروش مقدار فروش رو بریزه تو دیتابیس از این بر هم فرم اصلی اونو نمایش بده برای ویرایشش چی کار کنم!؟ چه جوری مقادیر رو دوباره پاس بدم به فرم فروشم!؟

دوست عزیز قرار نیست که همه رو تو لود فرم اصلیت بنویسی.
دکمه ای چیزی بزار که بعد از اینکه اون دکمه رو زدن اطلاعات خونده بشه از دیتابیس.

در رابطه با ویرایش قرار نیست پاس بدی.
فرم اصلیت به محض اینکه دیتابیست آپدیت شد.باید رفرش یا تازه سازی بشه.

برای این هم اول بیا تو یه تابعی چیزی کوئری دریافت داده رو از دیتابیس و ریختن اون رو درون دیتاگریدت بنویس.

بعد تو صدا زدن فرم اونو فراخونی کن.

var form2 = new Form2();

form2.ShowDialog();
ReadDb();

angel20
دوشنبه 01 آذر 1395, 13:07 عصر
مرسی دوست عزیز! ولی فکر کنم بد دارم توضیح میدم، متوجه نشدید
الان من یه برنامه بنویسم که مثل برنامه های فروشگاهی باشه! یعنی یه صفحه که تاریخ روز رو نشون بده و توی اون فروش روزانه، فاکتور ، خرج و مخارج کناره ( نهار و خرید واسه مغازه مثل لامپ شیشه شور و ...) و سررسید چک خاصی اگه توی اون روز هست رو نشون بده! الان جدای از بحث لود شدن از دیتا بیس ، واسه هر کدوم از اینا کلی تکست باکس و دکمه و ... نیازه ( مثلا برای فروش روزانه باید نام چند تا کالا ، قیمتاشون ، خریدار، مقدارشون رنگشون ، سود خالص و کلی چیزه دیگه محاسبه بشه) اگه همه رو توی یه فرم بذارم ( یعنی واسه هر کدوم از موارد بالا یه گروپ باکس در نظر بگیرم بعد دسته بندی کنم) فکر میکنم فرم خیلی سنگین میشه! به همین علت هر کدوم رو مثل فروش روزانه ، فاکتور و ... رو توی یه فرم جدا نوشتم و بعد از فرم اصلی صداش میزنم!
خب وقتی فرم فروش روزانه رو صدا میزنم و یه سری کالا رو وارد میکنم و بعدش فرم رو میبندم و بر میگگردم به فرم اصلی که تاریخ امروز رو نشون میده اون کالا توی دیتاگرید ویوی من نمایش داده میشه! خب تا اینجا که همه چی معمولیه و بحثی نداریم ! ولی کالای فروخته شده مثلا پس اورده میشه یا تعویض میشه در کل نیاز به ویرایش پیدا میکنه! الان چون این کالا مشخصات زیادی داره( مثل تعداد ، زمان فروش ، فروشنده ، سود خالص ، درصد سود ، مقداری که از انبار از این جنس کم شده و ....) باید این دوباره برگرده به صفحه ی فروش روزانه تا بشه ویرایشش کرد!
من همه ی عناصر روی فرم فرروش روزانه رو به صورت پابلیک در اوردم تا بتونم از فرم اصلی بهشون دسترسی داشته باشم و دوباره اونا رو پر کنم! ولی فکر میکنم این راه حل درستی نیست و شاید یه راه کار بهتر هم دوستان داشته باشن!

kamiloted
دوشنبه 01 آذر 1395, 18:44 عصر
مرسی دوست عزیز! ولی فکر کنم بد دارم توضیح میدم، متوجه نشدید
الان من یه برنامه بنویسم که مثل برنامه های فروشگاهی باشه! یعنی یه صفحه که تاریخ روز رو نشون بده و توی اون فروش روزانه، فاکتور ، خرج و مخارج کناره ( نهار و خرید واسه مغازه مثل لامپ شیشه شور و ...) و سررسید چک خاصی اگه توی اون روز هست رو نشون بده! الان جدای از بحث لود شدن از دیتا بیس ، واسه هر کدوم از اینا کلی تکست باکس و دکمه و ... نیازه ( مثلا برای فروش روزانه باید نام چند تا کالا ، قیمتاشون ، خریدار، مقدارشون رنگشون ، سود خالص و کلی چیزه دیگه محاسبه بشه) اگه همه رو توی یه فرم بذارم ( یعنی واسه هر کدوم از موارد بالا یه گروپ باکس در نظر بگیرم بعد دسته بندی کنم) فکر میکنم فرم خیلی سنگین میشه! به همین علت هر کدوم رو مثل فروش روزانه ، فاکتور و ... رو توی یه فرم جدا نوشتم و بعد از فرم اصلی صداش میزنم!
خب وقتی فرم فروش روزانه رو صدا میزنم و یه سری کالا رو وارد میکنم و بعدش فرم رو میبندم و بر میگگردم به فرم اصلی که تاریخ امروز رو نشون میده اون کالا توی دیتاگرید ویوی من نمایش داده میشه! خب تا اینجا که همه چی معمولیه و بحثی نداریم ! ولی کالای فروخته شده مثلا پس اورده میشه یا تعویض میشه در کل نیاز به ویرایش پیدا میکنه! الان چون این کالا مشخصات زیادی داره( مثل تعداد ، زمان فروش ، فروشنده ، سود خالص ، درصد سود ، مقداری که از انبار از این جنس کم شده و ....) باید این دوباره برگرده به صفحه ی فروش روزانه تا بشه ویرایشش کرد!
من همه ی عناصر روی فرم فرروش روزانه رو به صورت پابلیک در اوردم تا بتونم از فرم اصلی بهشون دسترسی داشته باشم و دوباره اونا رو پر کنم! ولی فکر میکنم این راه حل درستی نیست و شاید یه راه کار بهتر هم دوستان داشته باشن!

این توضیحات کجا و اون توضیحات قبلی کجا.
برای چنین نرم افزارهایی باید یه اصولی رو رعایت کنی.
چیزی که پس آوردن یعنی مرجوعی فروش میشه باید جدا گونه براش مرجوعی کنید تو فرم مرجوعی.
حالا برا تعویض جنس میمونه ویرایش فاکتور.
برای ویرایش فاکتور روش های زیادی داره.

حال بگید چنتا جدول برای فاکتور داری.چه چیزی توی همه مشترکه.ارتباط جداولات چطوره.
تاهم حذف بگمت و هم ویرایش

angel20
سه شنبه 02 آذر 1395, 11:52 صبح
شت داداش سخت شد!!! خخخخخ من یه مغازه پوشاک دارم، یه برنامه ست چند وقتیه دارم مینویسم به قول شما فکر کنم مشکل اصلیه من رعایت نکردن اصول کلیه!
خب الان من واسه مشتری نمیخوام فاکتور بدم! نیاز نیست وقت زیادی رو هدر میده مگر این که خوده مشتری بخواد که توی یه فرم جدا بهش فاکتور میدیم! واسه فروش روزانه یه جدول دارم! باید بیشتر باشه!؟ ( هر وقت توی جدول فروش روزانه ، کالای جدید رو وارد میکنم و فرم رو میبندم و به فرم اصلی بر میگردم تاریخ روز رو فیلتر میکنم تا کالاهای همون روز نمایش داده بشه) ولی فروش روزانه خودش با چند تا جدول دیگه به غیر جدول فروش روزانه در ارتباطه مثل انبار( کالای دریافتی رو از انبار کم میکنه) اگه مشتری اشنا بود و مثلا قرار شد بعدا پول رو بده یا چک داد اون چک رو تو یه حدول دیگه که مال همین یاداوری هاست نگه میداره
به صورت کلی این برنامه خیلی بزرگه این صفحه ی اصلی که مثل دفتر روزانه ست یه فرم از این برنامه ست، فرم کنترل وب کم ، فرم فروشنده ها ، فرم کسایی که کالا از اون ها خریداری میشه ، فرم ارسال اس ام اس ، قسمت تولید ، انبار و ..... که هر کدوم قاعدتا دارای جدول هستن ولی هیچ کدوم هیچ ارتباطی با هم ندارن! کلا با ارتباط برقرار کردن از قدیم مشکل داشتم!
ویراش رو که فکر کنم اگه یه کلاس تعریف کنم و بعد توی اون کلاس مقادیری که میخواد تغییر کنه رو بریزم و بعد هم توی لود فرم فروش روزانه اونو لود کنم بهتر از اینه که همه عناصر فرم فروش روزانه رو پابلیک کنم!؟

kamiloted
چهارشنبه 03 آذر 1395, 15:59 عصر
شت داداش سخت شد!!! خخخخخ من یه مغازه پوشاک دارم، یه برنامه ست چند وقتیه دارم مینویسم به قول شما فکر کنم مشکل اصلیه من رعایت نکردن اصول کلیه!
خب الان من واسه مشتری نمیخوام فاکتور بدم! نیاز نیست وقت زیادی رو هدر میده مگر این که خوده مشتری بخواد که توی یه فرم جدا بهش فاکتور میدیم! واسه فروش روزانه یه جدول دارم! باید بیشتر باشه!؟ ( هر وقت توی جدول فروش روزانه ، کالای جدید رو وارد میکنم و فرم رو میبندم و به فرم اصلی بر میگردم تاریخ روز رو فیلتر میکنم تا کالاهای همون روز نمایش داده بشه) ولی فروش روزانه خودش با چند تا جدول دیگه به غیر جدول فروش روزانه در ارتباطه مثل انبار( کالای دریافتی رو از انبار کم میکنه) اگه مشتری اشنا بود و مثلا قرار شد بعدا پول رو بده یا چک داد اون چک رو تو یه حدول دیگه که مال همین یاداوری هاست نگه میداره
به صورت کلی این برنامه خیلی بزرگه این صفحه ی اصلی که مثل دفتر روزانه ست یه فرم از این برنامه ست، فرم کنترل وب کم ، فرم فروشنده ها ، فرم کسایی که کالا از اون ها خریداری میشه ، فرم ارسال اس ام اس ، قسمت تولید ، انبار و ..... که هر کدوم قاعدتا دارای جدول هستن ولی هیچ کدوم هیچ ارتباطی با هم ندارن! کلا با ارتباط برقرار کردن از قدیم مشکل داشتم!
ویراش رو که فکر کنم اگه یه کلاس تعریف کنم و بعد توی اون کلاس مقادیری که میخواد تغییر کنه رو بریزم و بعد هم توی لود فرم فروش روزانه اونو لود کنم بهتر از اینه که همه عناصر فرم فروش روزانه رو پابلیک کنم!؟
دوست عزیز من نمیدونم که چه کار کردید.
شما باید یه اسکریپتی چیزی از جداولت بدی.تا ویرایش براش نوشته بشه.
یا اگه براتون مقدوره پروژه رو همینجا آپلود کنید تا دوستان کمکتون کنن.
یا اگه نمیخواید همه دانلودش کنن.میتونید توی پیام خصوصی برای من ارسال کنید تا کمکتون کنم.

angel20
چهارشنبه 03 آذر 1395, 17:00 عصر
مرسی داداش!! یه نیگا بندازی بد نیست! http://s9.picofile.com/file/8275817018/my_shop.rar.html

angel20
چهارشنبه 03 آذر 1395, 17:01 عصر
اینم کل پروژه!!! تقریبا سه سال وقتمو گرفته!! همینجوری هر وقت بیکار میشدم یه کم مینوشتم!

kamiloted
چهارشنبه 03 آذر 1395, 18:44 عصر
برای من خطای لایسنس تلریک رو میده.
تلریک چند استفاده میکنی؟
مگه کرک نکردی؟
dll های
devdotnetbar2
و اونایی که لازمه آپلود کن.

angel20
چهارشنبه 03 آذر 1395, 19:25 عصر
تلریک 2015!! دقیقا یادم نمیاد ولی فکر کنم کرک شده بود! الان دوساله استقاده میکنم مشکلی باهاش ندارم

kamiloted
چهارشنبه 03 آذر 1395, 19:32 عصر
تلریک 2015!! دقیقا یادم نمیاد ولی فکر کنم کرک شده بود! الان دوساله استقاده میکنم مشکلی باهاش ندارم

dll های
devdotnetbar2
و اونایی که لازمه آپلود کن.

angel20
چهارشنبه 03 آذر 1395, 20:07 عصر
devdotnet هم که 2014 باید باشه!!! الان نگاه کردم کرک شده ست dev
همراهه برنامه مگه نیستش؟ باید باشه که

kamiloted
چهارشنبه 03 آذر 1395, 21:40 عصر
devdotnet هم که 2014 باید باشه!!! الان نگاه کردم کرک شده ست dev
همراهه برنامه مگه نیستش؟ باید باشه که

نه متاسفانه

angel20
پنج شنبه 04 آذر 1395, 13:46 عصر
منظورت مگه DLL های توی پوشه ی Debug مگه نیست!؟

angel20
جمعه 05 آذر 1395, 17:22 عصر
علی الحساب برای انتقال مقدار زیادی از داده ها بین فرم ها برای همون ویرایش از کلاس استفاده کنم خوبه؟ من الان همه ی اجزای فرم رو پابلیک کردم ولی خیلیها میگن این اشتباهه نمیدونم چرا

kamiloted
شنبه 06 آذر 1395, 10:25 صبح
علی الحساب برای انتقال مقدار زیادی از داده ها بین فرم ها برای همون ویرایش از کلاس استفاده کنم خوبه؟ من الان همه ی اجزای فرم رو پابلیک کردم ولی خیلیها میگن این اشتباهه نمیدونم چرا

dllهای اصلی تو پوشه دیباگ نیست.تا من به رفرنس اضافه کنم.اونا رو برای من ارسال کن.مرسی

angel20
شنبه 06 آذر 1395, 13:26 عصر
اگه DEV رو داری نصب کن، رفرنس ها رو چه جوری باید پیدا کنم؟

kamiloted
شنبه 06 آذر 1395, 15:26 عصر
اگه DEV رو داری نصب کن، رفرنس ها رو چه جوری باید پیدا کنم؟

دوست عزیز من نصب ندارم.اصلا از کامپوننت استفاده نمیکنم.

برو تو درایوی که dev و تلریک هست این dll ها رو کپی کن و بریز تو یه پوشه و برا من ارسال کن.

DevComponents.DotNetBar2.dll
واگه اشتباه نکنم این dll هم برای تلریک نیازه
Telerik.WinControls.UI

angel20
یک شنبه 07 آذر 1395, 21:07 عصر
http://s9.picofile.com/file/8276336650/Desktop.rar.html
همین دوتا بود فقط دیگه؟

kamiloted
دوشنبه 08 آذر 1395, 11:44 صبح
http://s9.picofile.com/file/8276336650/Desktop.rar.html
همین دوتا بود فقط دیگه؟

Error 83 'Telerik.WinControls.UI.RadGroupBox' does not contain a definition for 'Controls' and no extension method 'Controls' accepting a first argument of type 'Telerik.WinControls.UI.RadGroupBox' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\Users\ARIA\Desktop\my-shop\my-shop\froshrozane.cs 544 44 my-shop

سلام اونی که قرمز کردم هم هست.

angel20
چهارشنبه 10 آذر 1395, 18:05 عصر
Error 83 'Telerik.WinControls.UI.RadGroupBox' does not contain a definition for 'Controls' and no extension method 'Controls' accepting a first argument of type 'Telerik.WinControls.UI.RadGroupBox' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?) C:\Users\ARIA\Desktop\my-shop\my-shop\froshrozane.cs 544 44 my-shop

سلام اونی که قرمز کردم هم هست.

فکر میکنم این باید توی Telerik.WinControls.dll یا Telerik.WinControls.UI.Design.dll باشه
http://s9.picofile.com/file/8276698100/Desktop.rar.html

angel20
چهارشنبه 10 آذر 1395, 20:00 عصر
واسه جابه جایی داده بین دو فرم چی کار کنم بهتره؟ یه پست گذاشتم به علت تکراری بودن حذف شد! ولی هر چی تو سایت گشتم چیزه به درد بهور پیدا نکردم!