PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد event ها

silsin
شنبه 29 آبان 1395, 18:52 عصر
با سلام
راستش رو بخواین منبع درست و حسابی در این مورد نتونستم توی اینترنت پیدا کنم ! کسی می تونه برای من این رو توضیح بده و یا یه منبع مناسب بهم معرفی کنه ؟
اینکه event چیه و چه کاربردی داره و چه جوری میشه ازش استفاده کرد؟

kamiloted
یک شنبه 30 آبان 1395, 00:42 صبح
با سلام
راستش رو بخواین منبع درست و حسابی در این مورد نتونستم توی اینترنت پیدا کنم ! کسی می تونه برای من این رو توضیح بده و یا یه منبع مناسب بهم معرفی کنه ؟
اینکه event چیه و چه کاربردی داره و چه جوری میشه ازش استفاده کرد؟

عجب.
همونی نیستین که تو پست سوکت.آلمانی و لهستانی میکردین.
این وبلاگ توضیحات کافی رو داده.

sarvan.mihanblog.com

silsin
یک شنبه 30 آبان 1395, 01:03 صبح
عجب.
همونی نیستین که تو پست سوکت.آلمانی و لهستانی میکردین.
این وبلاگ توضیحات کافی رو داده.

sarvan.mihanblog.com
ممنون دوست عزیز اما اونقدر بد عنوان و توضیح داده که حتی بعید میدونم جزئ توضیح هم بشه حسابش کرد
(جملاتی چقدر سخت بود فهمیدین ؟:متعجب: و اینجور چیزا رو توی مقاله اورده مثلا من این کار رو کردم بعدش اینطوری شد:قهقهه: بیشتر خنده داره )
دیگه احتیاجی ندارم چون خودم تونستم پاسخ خودم رو بگیرم

* مدیریت پیشنهاد می کنم یه امکانی مثل سایت های پرسش و پاسخ بزارین که کاربرانی که پاسخ خودشون رو گرفتن بتونن تاپیک رو نشون دار کنن یا ببندنش

m2011kh
یک شنبه 30 آبان 1395, 01:46 صبح
ممنون دوست عزیز اما اونقدر بد عنوان و توضیح داده که حتی بعید میدونم جزئ توضیح هم بشه حسابش کرد
(جملاتی چقدر سخت بود فهمیدین ؟:متعجب: و اینجور چیزا رو توی مقاله اورده مثلا من این کار رو کردم بعدش اینطوری شد:قهقهه: بیشتر خنده داره )
دیگه احتیاجی ندارم چون خودم تونستم پاسخ خودم رو بگیرم

* مدیریت پیشنهاد می کنم یه امکانی مثل سایت های پرسش و پاسخ بزارین که کاربرانی که پاسخ خودشون رو گرفتن بتونن تاپیک رو نشون دار کنن یا ببندنش

سلام دوست عزیز. امیدوارم که پاسخت رو دریافت کرده باشی ولی به هر حال بی فایده ندونستم که یه توضیح مختصری بدم.
Event در معنای کلمه یعنی رویداد. و در معنای عملی هم به همین معنی هست. یعنی رویداد. اتفاقی که برروی یک شی بصری و غیر بصری میتونه بیفته. مثل کلیک کردن روی یک شی فرم. یه مورد تغییر واقع شدن اطلاعاتی از یک شی.

در پروژه Windows Form Application خود IDE توی فایل Form1.Designer.cs وقتی روی فرم دوبار کلیک کنید یک تابع به عنوان نماینده رویداد Load ایجاد میکنه. که البته میشه همینطوری گذاشت که کامپایلر اینکارو برای آدم بکنه و بعضی وقتا هم لازمه و یا بهتره که با خلاقیت این قسمت رو دستکاری کرد.

143555143554