PDA

View Full Version : ساخت نرم افزار مدیریت کارمندان

DelDard
شنبه 29 آبان 1395, 19:36 عصر
سلام دوستان
رییس شرکتمون ازم خواسته با php یه نرم افزار بنویسم برای ارتباط کارمندای شرکت با هم و همین امور اداری مثل نامه نگاری و اینها. همون HRMS (Huemen resources management system)
قراره روی شبکه داخلی شرکت بزارنش نه رو اینترنت

گفته که باید امکانات زیر رو داشته باشه

۱- اول که خب مسلما یک لاگین پیج
۲- ارسال پیام (شبیه به دایرکت مسیج نه به طور زنده و چت) برای یک یا چند کاربر یا همه کاربران
۳- فرم گزارش کار زورانه
۴- فرم گرفتن مرخصی و نمایش درامدنش برای مدیران مربوطه و امکان تایید یا رد ان توسط مدیر
۵- نشان دادن مجموع مرخصی های اخذ شده به ساعت در ماه و سال
۶- یرمی برای یادداشت ساعت ورود وخروج (برای مواقعی که اون دستگاه اثر انگشت دم در خراب میشه :) که همیشه هم خرابه)
۷- پورفایل منیجر: فعلا فقط قابلیت تغیر پسورد و نشان دادن اخرین باردید
۸- نظر سنجی از کارکنان توسط مدیر
۹- اضافه کردن کاربر جدید توسط مدیر

نکته این که ما دو جور کاربر داریم user و manager که خب اینایی که گفتم (به جز شماره ۸ و ۹ ) برا یوزر بود و منیجر علاوه بر همه اینها (چون مدیر هم خودش کارمند هم هست دیگه) باید قابلیت دیدن موارد ۳و۴و۵و۶ دیگر کابران رو داشته باشه

حالا من همین رو میتونم بنویسم و قبلا چیزهای در این سطح رو زیاد نوشتم فقط از اونجایی که به قول خودتون نباید چرخ رو از اول اختراع کرد میخاستم بپرسم که از اونجایی که چنین نرم افزاری باید متداول باشه آیا برنامه آماده شبیه به این رو دیدین و سراق دارین؟ چه منابع خارجی چه ایرانی. اگه انگلیسی باشه فارسی کردنش رو میتونم

در عین حال که دوست دارم کارم بی نقص باشه ولی نمیخام بیش از حد روی این پروژه وقت بزارم و میخام تا حد امکان از کد های آماده استفاده کنم و پروژم رو به نوعی روی اون کدها بنویسم

ممنون میشم اگه راهنماییم کنیم . پروژه ایی شبیه به این رو معرفی کنید یا هر پیشهاد دیگه ایی که داشتین ممنون میشم بفرمایید

سوال دیگه اینکه نوشتن این پروژه با php بیرون بدی برات بنویسن چقدر میگیرن؟ درسته این نمیخاد به من پول بده ولی من میخام بدونم چقدر ارزش کاری که براشون انجام میدم هست.

تشکر از وقتی که گذاشتید دوستان. شبتون هم بخیر

پیام حیاتی
شنبه 29 آبان 1395, 23:14 عصر
سلام
با وردپرس یا جوملا پیاده سازیش کن.
در خصوص قیمت هم میتونی از فرمول های انجمن صنفی گرافیک ایران و یا سایت هایی مانند پارس دیتا استفاده کنی.

DelDard
یک شنبه 30 آبان 1395, 09:24 صبح
سلام
با وردپرس یا جوملا پیاده سازیش کن.
در خصوص قیمت هم میتونی از فرمول های انجمن صنفی گرافیک ایران و یا سایت هایی مانند پارس دیتا استفاده کنی.

مطمئنید؟ اخه وردپرس و جوملا که اصلا فازش یه چیز دیگست. منظورم از نمونه کد های آماده این بود که نرم افزاری مخصوص این کار طراحی شده باشه که خب فکر نکنم کم هم باشه
ممنون از پاسختون

پیام حیاتی
یک شنبه 30 آبان 1395, 14:15 عصر
مطمئنید؟ اخه وردپرس و جوملا که اصلا فازش یه چیز دیگست. منظورم از نمونه کد های آماده این بود که نرم افزاری مخصوص این کار طراحی شده باشه که خب فکر نکنم کم هم باشه
ممنون از پاسختون
یعنی چی فازش یه چیز دیگست؟!
1.صفحه لاگین در تمامیه cms ها وجود دارد + مدیریت و دسته بندی کاربران
2.به صورت پیشفرض در CMS های نامبرده شده وجود دارد.
3.استفاده از افزونه (نمونه برای جوملا : https://extensions.joomla.org/category/administration/admin-reports) با جستجو افزونه ای که مطابق نیازتون باشه رو می تونید پیدا کنید.
4.فرم ساز (RsForm و ...)
5.نمایش اطلاعات دریافتی از فرم ساز.
6.فرم ساز (RsForm و ...)
7.به صورت پیشفرض در CMS های نامبرده شده وجود دارد.
8.به صورت پیشفرض در CMS های نامبرده شده وجود دارد.
9.به صورت پیشفرض در CMS های نامبرده شده وجود دارد.
--------------------------------------------------------------------
CMS های آماده فارسی مختص شده به یک موضوع تمام مواردی که شما ذکر کردید را پشتیبانی نمی کنند ، مگر اینکه بخواهید از سیستم های تیکتینگ غیر بومی استفاده و لایسنس پرداخت کنید.
(در صورت نیاز پیام خصوصی بدید).

DelDard
یک شنبه 30 آبان 1395, 16:57 عصر
ممنون از پاسختون
خب مشکل اینه که به من گفتن خودت بنویس نه این که از یه cms معروف مثل وردپرس استفاده کنم
من میخام یه چیزی باشه شبیه همین سیستم های CRM یا HRMS که من فقط کد هاشو تغیر بدم. یه چیز هایی اضافه کنم و بخش های اضافشو حذف کنم

این جور cmsها مثل جوملا کد ها و امکانات اضافه بر نیاز زیادی داره که حذف و تفکیکش خیلی وقت گیر تر از نوشتن خود بر نامست

ممنون از وقتی که گذاشتید دوست خوبم

plague
یک شنبه 30 آبان 1395, 20:43 عصر
بهتره با cms آماده ننویسی چون ماله اینکار نیستن و در نهایت یه کد غیر بهینه و بد خواهی داشت
با توجه به تجربه ای که من دارم مرتب باید دستکاری کنی این رو و تازه شروع کارتته مخصوصا که اونجا کار میکنی
هر روز باید یه چیزی رو تغییر بدی یا چیز جدیدی اضافه کنی
بات توجه به این موضوع باید روی همه قسمت های سیستم مسلط باشی و بدونی چی به چیه
شاید در کوتاه مدت استفاده از cms یا کد اماده جلو بندازتت
ولی در بلند مدت ضرر میکنی و متوجه میشی اشتباه کردی

چرخ رو دوباره اختراع نکن ولی از چرخ کسی دیگه ای هم استفاده نکن بلکه چرخ خودت رو بساز و استفاده کن همه جا

DelDard
دوشنبه 01 آذر 1395, 08:02 صبح
بهتره با cms آماده ننویسی چون ماله اینکار نیستن و در نهایت یه کد غیر بهینه و بد خواهی داشت
با توجه به تجربه ای که من دارم مرتب باید دستکاری کنی این رو و تازه شروع کارتته مخصوصا که اونجا کار میکنی
هر روز باید یه چیزی رو تغییر بدی یا چیز جدیدی اضافه کنی
بات توجه به این موضوع باید روی همه قسمت های سیستم مسلط باشی و بدونی چی به چیه
شاید در کوتاه مدت استفاده از cms یا کد اماده جلو بندازتت
ولی در بلند مدت ضرر میکنی و متوجه میشی اشتباه کردی

چرخ رو دوباره اختراع نکن ولی از چرخ کسی دیگه ای هم استفاده نکن بلکه چرخ خودت رو بساز و استفاده کن همه جا

ممنون از پاسختون. اره احتمالا خودم کامل بنویسمش و فوقش از کلاس هاس آماده استفاده کنم هر بخش که سریع تر تموم شه
در باره قیمت نظرتون چیه؟ مثلا به شما بگن این رو بنویس چقدر قیمت میگذارید

تشکر از شما

plague
دوشنبه 01 آذر 1395, 16:41 عصر
چیز زیاد سخت و پیچیده ای نیست
فکر کنم حدود 5-3 تومن مناسب باشه