PDA

View Full Version : access-excel

mulesaberi
سه شنبه 02 آذر 1395, 00:05 صبح
سلام
فایل های ضمیمه رو نگاه کنید
در حال حاضر قبل از زدن دکمه داخل فرم، ابتدا بایستی فایل اکسل رو باز کرد تا انتقال داده بین اکسس و اکسل انجام بگیره. چکار میشه کرد که بدون باز کردن اکسل این انتقال خود به خود صورت بگیره؟
چطور میشه بعد از کلیک روی باتن یک Dialog Box باز شه و از ما آدرس فایل اکسل رو خواسته و بعد از اون عملیات انتقال داده ها انجام شه؟

mohsen1393
چهارشنبه 03 آذر 1395, 19:23 عصر
سلام شما باید یک لینک از اکسس به اکسل بزنی در این حالت یک ارتباط آنلاین بین دو فایل ایجاد میشه.

mulesaberi
شنبه 06 آذر 1395, 21:39 عصر
آخه مشکل اینجاست که هر روز آدرس فایل اکسلی که قراره داده ها از اون خونده بشه متفاوته
من خودم مشکل اول رو حل کردم. فایلش رو میذارم اگه بدرد کسی بخوره استفاده کنه
ولی مشکل دوم (Dialog Box) رو نتونستم حل کنم.
یه سوال دیگه اینکه اگه بخوایم داده سلولهای مثلا A2:A8 رو از اکسل وارد یکی از ستون های اکسس بکنیم از چه کدی باید استفاده کرد؟

Sub ADD()
Dim myRec As DAO.Recordset
Dim xl As Excel.Application
Dim xlsht As Excel.Worksheet
Dim xlWrkBk As Excel.Workbook
Dim ExcelWorkbook As Object
Set xl = CreateObject("Excel.Application")
xl.Visible = True
Set ExcelWorkbook = xl.Workbooks.Open("C:\Users\Master Slim\Desktop\import excell to access\test\q.xls", fulse)
Set xlWrkBk = GetObject("C:\Users\Master Slim\Desktop\import excell to access\test\q.xls")Set xlsht = xlWrkBk.Worksheets(1)
Set myRec = CurrentDb.OpenRecordset("Customer", dbOpenDynaset)
myRec.AddNew
myRec.Fields("customer") = xlsht.Cells(5,"A")
myRec.Fields("Test2") = xlsht.Cells(9, "F")
myRec.Fields("Test3") = xlsht.Cells(11, "F")
myRec.Update
xl.Visible = fulse
xlWrkBk.Windows(1).Visible = False
End Sub

milad.hm85
جمعه 28 آبان 1400, 11:15 صبح
سلام دوستان:گریه::گریه::گریه::گری : اگه ممکن هستش میخواستم راهنمایی کنید . توی این برنامه ای عکسشو گذاشتم 3 تا تیبل دارم که قابلیت اکسپورت این تیبل ها به اکسل فراهم شده و همونجور که میبینید با انتخاب نام تیبل و زدن باتن مربوطه اطلاعات این تبیل با نام دلخواه و مسیر دلخواه بدون کم و کسر به فایل اکسل منتقل میشه و همه چیز درسته. حالا من قطعه کدی میخوام که بتونم یک فایل اکسل که فرمتش دقیقا با فرمت تیبل اکسس من هستش رو ایمپورت کنم و تیبل من آپدیت بشه. همینطور چک بشه که آیتم تکراری وارد نشه و قابلیت انتخاب فایل اکسل رو هم داشته باشم. کسی میتونه کمکی بهم بکنه ممنون میشم.
153589153590

mazoolagh
یک شنبه 07 آذر 1400, 13:17 عصر
سلام دوستان:گریه::گریه::گریه::گری : اگه ممکن هستش میخواستم راهنمایی کنید . توی این برنامه ای عکسشو گذاشتم 3 تا تیبل دارم که قابلیت اکسپورت این تیبل ها به اکسل فراهم شده و همونجور که میبینید با انتخاب نام تیبل و زدن باتن مربوطه اطلاعات این تبیل با نام دلخواه و مسیر دلخواه بدون کم و کسر به فایل اکسل منتقل میشه و همه چیز درسته. حالا من قطعه کدی میخوام که بتونم یک فایل اکسل که فرمتش دقیقا با فرمت تیبل اکسس من هستش رو ایمپورت کنم و تیبل من آپدیت بشه. همینطور چک بشه که آیتم تکراری وارد نشه و قابلیت انتخاب فایل اکسل رو هم داشته باشم. کسی میتونه کمکی بهم بکنه ممنون میشم.

سلام و روز خوش
بارها مطرح و پاسخ داده شده:

https://barnamenevis.org/showthread.php?564739
https://barnamenevis.org/showthread.php?560186