PDA

View Full Version : هنوز بهتر هست که از پراپرتی برای انتقال ...

rezaei manesh
دوشنبه 03 مهر 1385, 16:41 عصر
آیا هنوز بهتر هست که از پراپرتی برای انتقال مقدار یک کنترل بین 2 تا فرم استفاده شود؟
یا با توجه به اینکه امکانات جدید 2005 دیگه نیازی به این کار نیست؟

titbasoft
دوشنبه 03 مهر 1385, 17:09 عصر
یا با توجه به اینکه امکانات جدید 2005 دیگه نیازی به این کار نیست؟به کدام امکانات اشاره می کنید؟

اَرژنگ
دوشنبه 03 مهر 1385, 18:07 عصر
آیا هنوز بهتر هست که از پراپرتی برای انتقال مقدار یک کنترل بین 2 تا فرم استفاده شود؟
یا با توجه به اینکه امکانات جدید 2005 دیگه نیازی به این کار نیست؟

بله بهتر است، دلیلش در پائین

به کدام امکانات اشاره می کنید؟ به اینکه اگر یک فرم را Parent فرم دیگر نصبت بدیم ، فرمه Parent به تمامه کنترلهایه Child دسترسی پیدا میکنه.
متاسفانه این روش ابتداگرانه ای که در دلفی به توسط افراد ناشی زیاد استفاد میشد . این که یک فرم به یک فرم دیگر به این راحتی دسترسی داشته باشه و بتونه با اشیائه داخل آن فرم ور بره برایه وی بی کاران که به جایه استفاده از راههایه درسته شیئگرانه ، بتونند به سی شارپ مهاجرت کنند.

این شروع بر هم زدنه قانونه ENcapuslation و متاسفانه سی شارپ را در اختیار افراد ناشی میگذاره که زندگی کاردرستها را سخت کنند (من شنیدم اینطوری میگویند :) .

اگر برنامه کوچیکه و هیچوقت قرار نیست که توسعه داده بشه وmaintenance نداره ، چرا این روشها خیلی خوبند ولی برایه دیگر برنامه نویسان ( یک چیزی در مایه مرگ خوبه ولی برایه همسایه)

rezaei manesh
سه شنبه 04 مهر 1385, 08:28 صبح
ممنون از راهنمایی شما البته من روش پرنت منظورم نبود چون اونو تو 2003 هم داشتیم منطور من my.forms بود که اونم ظاهراً در اصل همون کار رو انجام می ده.
یه سوال دیگه اگه من یه کلاس داشته باشم که با اون چندتا جدول ذو با نام فیلد های متفاوت پر کنم بهتر هست برای هرکدام از فیلد های هر جدول یه پراپرتی جدا بگیرم یا اینکه نه ؟
من در حال حاضر همین کارو انجام میدم می خوام بدونم چقدر درسته.

اَرژنگ
سه شنبه 04 مهر 1385, 09:35 صبح
من منظورتان را از جدول نمیفهمم، منظورتان داتاتیبل است و یا چیزه دیگه؟
در ضمن با اینکه معتقدم باید تا جایی که میشه محکم کاری کرد خیلی وقتها پیش میاد که برنامه در دست فقط باید برایه مدت زمانه کوتاهی کار کنه و یا تقریباً یک چیزی مثله یکبار مصرفه. علت تاکید من این نیست که حتماً باید همه چی سفت و محکم باشه ، بلکه ترسه خداوند را در قلبه تازه کارها بکاریم، کسانی که همینطوری آسان ترین راه را انتخواب نمیکنند و در سعی پیشبرد کدنویسیشان هستند حسابه جداگانه دارند.
تا موقعی که احساس میکنید با عوض شدن یک ماژول از کدتان، در زمانه کمپایل از مشکلاتی که ممکنه ایجاد بشه باخبر میشید (کمپایل تایم ارور ) و یا اینکه برنامه یک سری تست را باید بگذرانه ( مانند اِکستِریم پروگرامینگ ،فارسیش را نمیدونم چی میگن) خیالتان راحت باشه.

اگر منظورتان را درست فهمیده باشم شما به دنباله تایپد داتا ست هستید، یعنی اگر تغییراتی در فیلدها پیش بیاد شما در زمانه کمپایل باخبر بشید، جواب شما بله است، ولی شما لازم نیست دستی این کد پروپرتیها را بنویسید، یکی از قدترمندترین قسمتهایه ۲۰۰۵ بوجود آوردنه تایپد داتا ستهاست، در قسمت سی شارپ یک مقاله در همین مورد هست، گمان کنم تیترش چند لایه برنامه نویسی بود.
خواندن این مقاله بر هر برنامه نویسه دات نت از نونه شب هم واجبتره!

ممنون از راهنمایی شما البته من روش پرنت منظورم نبود چون اونو تو 2003 هم داشتیم منطور من my.forms بود که اونم ظاهراً در اصل همون کار رو انجام می ده.
یه سوال دیگه اگه من یه کلاس داشته باشم که با اون چندتا جدول ذو با نام فیلد های متفاوت پر کنم بهتر هست برای هرکدام از فیلد های هر جدول یه پراپرتی جدا بگیرم یا اینکه نه ؟
من در حال حاضر همین کارو انجام میدم می خوام بدونم چقدر درسته.
اگر منظورتان از جدول داتاتیبل است این کار کاملاً درسته، اینکه از فیلدها با استفاده از استرینگ کار نشه بهترین کاره معمولاً برنامه نویسانی که این طوری کار انجام میدن کارشان واقعاً درسته .

rezaei manesh
چهارشنبه 05 مهر 1385, 16:33 عصر
سلام
من می خوام با sql2000 کار کنم آیا می شه از روش DAL استفاده کرد؟