PDA

View Full Version : حرفه ای: نمایش فیلدی از چند رکورد در یک textbox

Mina74
دوشنبه 15 آذر 1395, 00:24 صبح
سلام دوستان من یه جدول دارم که اطلاعات مشتری رو میگیره.

من یه فیلتر گذاشتم بر اساس کد مشتری.
که وقتی فیلتر میکنی
مثلا کد شماره 5
مشتری علی رو 8 بار میاره.
این مشتری یه فیلد داره به اسم مبلغ پرداخت.
من میخوام این هشت مبلغ فیلتر شده علی رو تو یه تکست باکس نشون بدم باید چه کار کنم.؟؟

ممنونم از همگی

mojtaba0912433
دوشنبه 15 آذر 1395, 09:26 صبح
هشت تا عدد را توي يه تكست باكس نشون بدي يا جمع هشت عدد را تويه تكست باكس نشون بدي؟
هشت عدد را كه نميشه تو يه تكست باكس نشون داد
جمع اونها را ميتوني بياري

Mina74
دوشنبه 15 آذر 1395, 18:44 عصر
هشت تا عدد را توي يه تكست باكس نشون بدي يا جمع هشت عدد را تويه تكست باكس نشون بدي؟
هشت عدد را كه نميشه تو يه تكست باكس نشون داد
جمع اونها را ميتوني بياري

خود اعداد رو میخوام .جمعش و نمیخوام.
گاهی اوقات 8تا شرح و میخوام تو یه لیبل یا تکست باکس بیارم.

ممنونم

mr.sirwan
دوشنبه 15 آذر 1395, 20:02 عصر
خود اعداد رو میخوام .جمعش و نمیخوام.
گاهی اوقات 8تا شرح و میخوام تو یه لیبل یا تکست باکس بیارم.

ممنونم

خب حالا مشکلتون چیه؟ بیاین اون فیلدتون رو Select کنین و داخل یه آرایه یا دیتاتیبل بذارین و مقادیر رو بفرستین به تکست باکس، حالا چرا میخواین 8 تا عدد رو بذارین تو یه تکست باکس؟؟؟ جلوه خوبی نخواهد داشت... شما دقیقا میخواین چیکار کنین؟ یعنی اون 8 عدد به چه منظوری میخواین نشون داده بشن؟؟ شاید راه بهتر و اصولیتری وجود داشته باشه.

Mina74
دوشنبه 15 آذر 1395, 21:04 عصر
خب حالا مشکلتون چیه؟ بیاین اون فیلدتون رو Select کنین و داخل یه آرایه یا دیتاتیبل بذارین و مقادیر رو بفرستین به تکست باکس، حالا چرا میخواین 8 تا عدد رو بذارین تو یه تکست باکس؟؟؟ جلوه خوبی نخواهد داشت... شما دقیقا میخواین چیکار کنین؟ یعنی اون 8 عدد به چه منظوری میخواین نشون داده بشن؟؟ شاید راه بهتر و اصولیتری وجود داشته باشه.

بیاین اون فیلدتون رو Select کنین و داخل یه آرایه یا دیتاتیبل بذارین و مقادیر رو بفرستین به تکست باکس،
این کار رو انجام دادم فقط یه فیلد نشون میده.

من اون 8 عدد رو مثال زدم تا شما بفهمین.

در واقع من 2 جدول دارم که یه مشتری در تاریخ امروز یه فاکتور ثبت میکنه.اطاعات خریدش تو یه جدول با یه حلقه ثبت میکنم و بقیه اطلاعات رو در جدول دیگه ثبت میکنم.

من میخوام مشتری رو با شماره فاکتور مورد نظر جستجو کنم.
من مثلا علی رو با شماره 5 جستجو میکنم.و تو دیتا گرید اطلاعاتش نشون میده
و من میخوام با کلیک به روی اون ردیف پیدا شده نام تمام محصولاتی که تو جدول دیگه ثبت شده تو یه تکست باکس یا هر چیزی که اصولی تره نشون بده.

مثلا:

کالاهای خریداری شده: پنیر-موز-کیک-ویفر...

راستی من متن این تکست باکس رو میخوام تو یه جدول دیگه تو یه فیلد به نام کالا ثبت کنم
ممنونم

mr.sirwan
دوشنبه 15 آذر 1395, 22:51 عصر
به نظرم شما طراحیتون اشتباهه، ولی به هر حال اگه واستون مقدوره جدولاتونو بذارین که نگاه کنیم و اشتباهاتتون رو بگیم، اگرنه که با همین روش خودتون پیش میریم (ولی توصیه میکنم تجدید نظر کنین) و همچنین کدی که واسه استخراج فیلد ها نوشتین و مقدار دهی به تکست باکس رو بذارین

group45
چهارشنبه 17 آذر 1395, 18:03 عصر
من مثلا علی رو با شماره 5 جستجو میکنم.و تو دیتا گرید اطلاعاتش نشون میده
تا اینجا که مشکلی نیست.

و من میخوام با کلیک به روی اون ردیف پیدا شده نام تمام محصولاتی که تو جدول دیگه ثبت شده تو یه تکست باکس یا هر چیزی که اصولی تره نشون بده.

روش برنامه نویسی تون اشتباست
شما نباید اطلاعات رو از جدول دیگه بگیرید
شما باید اطلاعات مورد نیازتون رو با کوئری زدن بدست بیارید و در یه لیست باکس بریزید

alighasry
شنبه 07 مرداد 1396, 01:05 صبح
من میخواستم با یه سرچ اطلاعات TABLE م رو توی یه سری تکست باکس نمایش بدم
بذارین با مثال بگم مثلا من TABLE دارم که آیدی هر فرد رو داره نام داره نام خانوادگی داره تحصیلات و تلفن داره
حالا میخوام یه کلید بذارم و یه تکست باکس که شماره آیدی رو سرچ کنه و نام و نام خانوادگی و تلفن و تحصیلات رو روی 4 تا تکست باکس نشون بده

Mahmoud.Afrad
شنبه 07 مرداد 1396, 11:36 صبح
به همون صورت که دیتاگرید رو پر میکنید عمل کنید تفاوتی نداره. فقط بعد از دریافت اطلاعات یک حلقه نیاز دارید تا مقادیر را با هم تبدیل به یک رشته کنید.
DataTable dt = new DataTable();
// Fill datatable ...

StringBuilder productStringBuilder = new StringBuilder();
for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++)
{
productStringBuilder.Append(dt.Rows[i]["ProductName"]);
if (i<dt.Rows.Count-1)
{
productStringBuilder.Append("|");
}
}

string productsStr = productStringBuilder.ToString();
MessageBox.Show(productsStr);

فقط نکته اینکه ذخیره این رشته در جدول دیتابیس اشتباه هست.

در کوئری هم میتونید این کار رو انجام بدید
https://stackoverflow.com/a/31212160