PDA

View Full Version : سوال: ارتباط دادن datagridview به دیتابیس sql

محمد علی کارگر
سه شنبه 16 آذر 1395, 07:22 صبح
​با سلام بنده یک دیتا گرید ویو دارم و دو جدول در دیتابیس .اول اینکه گرید ویو دو ستون دارد ستون اول کمبو باکس بوده و اطلاعات خود را از جدول شماره یک دریافت می کند .و ستون دوم تکست باکس بوده وعدد در آن ثبت می گردد .در جدول اول نام مواد ثبت می گردد و در جدول دوم نام مواد به عنوان سر ستون قرا می گیرد ومقدار تکس باکس مصرف آن را در رکورد ها باید نمایش دهد .نحوه ارتباط دادن اینکه وقتی مثلا من گندم را انتخاب کردم در جدول دوم در ستون گندم قرار بگیرد را لازم دارم و وقتی مثلا ذرت را انتخاب کردم در ستون ذرت قرار بگیرد ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه .با تشکر

محمد علی کارگر
سه شنبه 16 آذر 1395, 11:27 صبح
کسی نمیتونه کمکم کنه .در واقع دو فرم دارم که در یک فرم نام ماده را ثبت میکنم همزمان در جدول اول به مواد اولیه اضافه می گردد . ودر جدول دیگر به سر ستون جدول نسبت داده می شود بوسیله کد های زیر .اگه کده هم مشکلی داره بگین ممنون میشم

SqlCommand CM = new SqlCommand(" insert into row_matrial (row_matrial) values('" + textBox1.Text + "') ", Form1.conn);

SqlDataAdapter DT = new SqlDataAdapter("ALTER TABLE number_code ADD " + textBox1.Text + " decimal(18, 3) ", Form1.conn);

textBox1.Text = "";

DataTable DA = new DataTable();

Form1.conn.Open();
CM.ExecuteNonQuery();
DT.Fill(DA);
Form1.conn.Close();

محمد علی کارگر
سه شنبه 16 آذر 1395, 11:29 صبح
private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
SqlCommand CM = new SqlCommand(" insert into row_matrial (row_matrial) values('" + textBox1.Text + "') ", Form1.conn);

SqlDataAdapter DT = new SqlDataAdapter("ALTER TABLE number_code ADD " + textBox1.Text + " decimal(18, 3) ", Form1.conn);

textBox1.Text = "";

DataTable DA = new DataTable();

Form1.conn.Open();
CM.ExecuteNonQuery();
DT.Fill(DA);
Form1.conn.Close();
}

group45
سه شنبه 16 آذر 1395, 13:23 عصر
برنامتون رو یزارید اینجوری سخته فهمیدنش

محمد علی کارگر
چهارشنبه 17 آذر 1395, 09:39 صبح
با سلام فایل نمونه ای درست کردم وفرستادم ممنون میشم کمکم کنید.

محمد علی کارگر
پنج شنبه 18 آذر 1395, 09:58 صبح
سلام کسی نمیتونه کمکم کنه .!!!!