PDA

View Full Version : PHP MyAdmin و phpBB در ASP.NET !!!

twelve
سه شنبه 04 مهر 1385, 10:11 صبح
سلام به همه مهندسین گل گلابتونراستش من تازه وارد حیطه ی برنامه نویسی ASP شدم و این سایت خوب و فعال هم همین چند روز پیش پیداش کردم ، خلاصه بگم که تازه کارم و محتاج کمک شما بزرگواران ، اگر هم سوالایی که می پرسم ابتدایی ، تکراری و ... هست منو ببخشین ، بذارین به حساب جوونیم !!!خب من دو سوال دیگه دارم واستون که ممنون میشم کمکم کنید1- توی php یه یرنامه هست به نام php myAdmin که همتون می دونین که کارش طراحی بانک اطلاعاتی mySql هست و خیلی برنامه توپیه و فارسی رو هم کامل ساپورت میکنه ، میخواستم بدونم توی ASP.NET هم چنین چیزی وجود داره ؟؟ البته در مورد CMS و ASP.NET Enterprise Manager یه چیزایی شنیم و حتی این دومی رو هم از اینترنت دانلود کردم اما بهم جواب نداد و در کل نفهمیدم اینا چیزای به درد بخوری هستن یا نه ، البته اینا فارسی رو پشتیبانی نمی کنن ظاهرا ، ممنون میشم یه سری اطلاعات در این مورد بهم بدین 2- سوال دومم اینه که آیا توی ASP.NET برنامه ی ساخت انجمن ها مثل برنامه های phpBB و Mambo برای php ، وجود داره یا نه ، اصلا به طور کلی واسه راه اندازی یک انجمن توی دات نت چه کار باید کرد؟؟؟ (زبان برنامه نویسی مورد استفاده من VB هستش )با تشکر از شما به خصوص مدیران سایت که یک همچین سایتی رو راه اندازی کردن ، واقعا توی ایران همچین کاری بی نظیره ممنون از لطفتون

reza_rad
سه شنبه 04 مهر 1385, 13:18 عصر
در مورد phpmyadmin :
phpmyadmin توی کار با mysql کاربرد داره. در واقع محیط گرافیکی ای هست برای مدیریت دیتابیس mysql
توی دات نت و محصولات مایکروسافت شما معمولا با دیتابیس SqlServer کار می کنی. خود SqlServer یک محیط گرافیکی برای مدیریتش داره به نام enterprise manager یا management studio که با خود sqlserver نصب میشه و نیاز به نصب جدا نیست.

اما در مورد ساخت انجمن
php کاران معمولا نرم افزارهاشون رو opensource تولید می کنند و بنابراین mambo , joomla , phpBB و ... تولید میشه و برای استفاده عموم آزاده.
اما محصولات مایکروسافت کم پیش میاد این چیزا رو داشته باشه بصورت free . داره اما free نیستن. البته بعضی مواقع ممکنه شما free دات نت هم پیدا کنی مثل dotnetNuke (البته این برای انجمن نیست ماله سایته).

JikSearch
چهارشنبه 05 مهر 1385, 07:58 صبح
1- http://www.yetanotherforum.net
2- http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=154642