PDA

View Full Version : سوال: نحوه ارتباط دادن datagridview به database

محمد علی کارگر
جمعه 19 آذر 1395, 09:55 صبح
سلام
بنده برنامه ای را دارم درست میکنم که دارای دو جدول می باشد جدول اول نام مواد اولیه که هر چه مواد اولیه جدید اضافه بشه باید بیاد توی این جدول قرار بگیره و جدول بعدی مقدار مصرف این مواد اولیه ها را نشان می دهد درجدول مقدار مصرف که دارای فیلد های شماره تولید که منحصر به فرد می باشد و فیلد تاریخ مصرف و.... و از همه مهمتر فیلد مقدار مصرف از هرکدام از مواد اولیه ها می باشد که بنده با دستور ستون جدید اضافه کردن در دیتابیس به محض اینکه نام مواد اولیه جدید را وارد کردم یک ستون جدید به جدول دوم هم اضافه میکنم تا بتونم مقدار مصرف اون را ثبت کنم فقط مشکل بنده اینه وقتی که من مثلا گندم را انتخاب کردم و مقدار مصرفش را در جلوی ان ثبت کردم در جدول دوم در ستون مربوط به گندم بشینه یعنی تشخیص بده که باید در کدوم ستون قرار بگیره در ضمن شاید در یک شماره تولید 10 تا مواد اولیه مصرف بشود و در شماره تولید دیگر بیشتر یا کمتر مصرف شود فقط بنده نمیدونم که روشی را که رفتم درست هست یا نه اگه دوستان تجربه دارن که بهتره وبدردم میخوره ممنون میشم که راهنماییم بکنن تا جدولهام را جوری دیگر درست کنم ( این نام هایی که در ستون شماره تولید جدول مقدار مصرف نشان داده شده اشتباه می باشد اهمیت داده نشود فقط باید شماره تولید ثبت شود بنا به هر شماره تولیدی مقدار مصرف آن ماده در ستون خود آن ماده ثبت گردد)

alireza_s_84
جمعه 19 آذر 1395, 11:33 صبح
خب طراحی دیتابیس شما کاملا مشکل داره. هیچوقت با اضافه کردن یک سطر جدید شما نباید دست به ساختار جدولهاتون بزنید. در جدل مصرف یک ستون به نام Id محصول بذارین که کلید خارجی به جدول محصولات باشه. مشکلتون حل میشه

محمد علی کارگر
جمعه 19 آذر 1395, 11:42 صبح
خب طراحی دیتابیس شما کاملا مشکل داره. هیچوقت با اضافه کردن یک سطر جدید شما نباید دست به ساختار جدولهاتون بزنید. در جدل مصرف یک ستون به نام Id محصول بذارین که کلید خارجی به جدول محصولات باشه. مشکلتون حل میشه

سلام
میشه یه نمونه برنامه یا هر چیز دیگه ای بزارید که متوجه بشم .من در یک شماره تولید به تعداد نامشخص مواد اولیه مصرف می کنم