PDA

View Full Version : مبتدی: انجام عملیات در هر ردیف datagridview تنها با کلیک روی یک سلول خاص

Ilosgroup
جمعه 19 آذر 1395, 16:14 عصر
من می خوام در دیتا گرید تنها با کلیک بر روی سلول خاص مثل سلول "Edit" همانند تصویر زیر عملیات حذف در این سطر انجام بشه اما مشکل من اینه که در رویداد CellContentClick دیتا گرید دستور ویرایش را می نویسم عمل ویرایش انجام میشه با این تفاوت که من روی هر سلول دیگه هم کلیک می کنم دستور ویرایش اجرا میشه در واقع منظورم اینه که تنها وقتی روی سلول آخری کلیک گردم دستور ویرایش اجرا بشه اگر در سایر سلول ها کلیک شد عملی صورت نگیرد
143709

Mahmoud.Afrad
جمعه 19 آذر 1395, 23:10 عصر
در رویداد مربوطه چک کنید اندیس ستون سلول کلیک شده با اندیس ستونی که button هست یکسان باشد.

mehrdad.h
چهارشنبه 24 آذر 1395, 12:20 عصر
من می خوام در دیتا گرید تنها با کلیک بر روی سلول خاص مثل سلول "Edit" همانند تصویر زیر عملیات حذف در این سطر انجام بشه اما مشکل من اینه که در رویداد دیتا گرید دستور ویرایش را می نویسم عمل ویرایش انجام میشه با این تفاوت که من روی هر سلول دیگه هم کلیک می کنم دستور ویرایش اجرا میشه در واقع منظورم اینه که تنها وقتی روی سلول آخری کلیک گردم دستور ویرایش اجرا بشه اگر در سایر سلول ها کلیک شد عملی صورت نگیرد
143709

تورویداد CellContentClick کد زیر رو بنویس
var senderGrid = (DataGridView)sender;

if (senderGrid.Columns[e.ColumnIndex] is DataGridViewButtonColumn &&
e.RowIndex >= 0)
{
// کد های مورد نظر شما
}