PDA

View Full Version : جست و جو در چند بانک

ahmad.hamed32
پنج شنبه 25 آذر 1395, 08:23 صبح
با سلام.
من میخوام یک فیلد رو در چند table جست و جو کنم و اگر اون فیلد در هر کدوم از table هام پیدا شد ، اطلاعات اون رکورد رو در گرید ویو ببینم.
نکته اینجاست که فیلدهای table هام با هم متفاوت هستند و فقط چند فیلد مشترک مثل نام و نام خانوادگی بینشون مشترک هست و همچنین table هایی که باید در اونها جست و جو انجام بشه رو هم خودم انتخاب کنم مثلا از بین table های a,b,c,d مشخص کنم table های a,c مورد جست و جو قرار بگیرند.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

codedeveloper
پنج شنبه 25 آذر 1395, 13:50 عصر
سوال کمی نامفهوم هستش، منظورتون پیدا کردن موجودیت یک فیلد در یک جدول هستش یا مقدار موجود در آن فیلد؟
سوال رو روشنتر مطرح کنید و در صورت امکان مثال دقیقتری از چیزی که میخوایین بزنید...

ahmad.hamed32
جمعه 26 آذر 1395, 09:34 صبح
سوال کمی نامفهوم هستش، منظورتون پیدا کردن موجودیت یک فیلد در یک جدول هستش یا مقدار موجود در آن فیلد؟
سوال رو روشنتر مطرح کنید و در صورت امکان مثال دقیقتری از چیزی که میخوایین بزنید...

با یک مثال منظورم رو دقیق تر بیان میکنم:
فرض کنید ما 3 جدول داریم به این صورت:

table 1 (لیست دانشجویان یک دانشگاه)
id , name , family , reshte , sale vorood

table 2 (لیست کارکنان یک شرکت)
id , name , family , madrak, sale estekhdam , onvane shoghli

table 3 (لیست مشترکان روزنامه)
id , name , family , address, mobile, modate etebar

خب در این 3 جدول فیلد نام و نام خانوادگی بین همه مشترک هستش دیگه. حالا اگه من بخوام نام و نام خانوادگی رو بین هر 3 جدول یا 2 تا از این 3 جدولم جست و جو کنم باید به چه صورت عمل کنم؟ مثلا اگر « احمد حامدی » رو سرچ کردم برنامه در 3 جدول این اسم رو جست و جو کنه و یافته ها رو نمایش بده.

mortezagt
شنبه 27 آذر 1395, 14:46 عصر
select tbl1.*,tbl2.*,tbl3.* from table1 as tbl1,table2 as tbl2,table3 as tbl3 where tb1.name='"&txtname.text & "' and tbl1.family='" & txtfamily.text & "' and tbl2.name=tbl1.name and tbl2.family=tbl1.family and tbl3.name=tbl1.name and tbl3.family=tbl1.family

البته من درست منظورتون رو نگرفتم فقط جیزی که برداشت کردم از حرفت این بود

mortezagt
شنبه 27 آذر 1395, 14:49 عصر
شما بهتره مشخصات فردی رو توی یه جدول ذخیره کنی و ایدی اون رو توی جدولهای دیگه ذخیره کنی
اینطوری دیگه نیاز نیست توی همه جدولها اسم و فامیل رو ذخیره کنی. فقط ایدی رو توی جدول های دیگه میریزی و اگر مشخصات فردی رو نیاز داشتی، بر اساس اون ایدی جدول مشخصات فردی رو جستجو کنی