PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه آدرس یک reference را بصورت نسبی تعریف کرد؟

mmbguide
پنج شنبه 25 آذر 1395, 13:41 عصر
سلام

در کنار برنامه ای که ساختم تعدادی DLL وجود داره که برنامه در زمان اجرا از اونها استفاده میکنه. چطور میتونم اونها رو در یک پوشه قرار بدم و آدرس reference ها رو مطابق با اون عوض کنم.

hamidrezax1
پنج شنبه 25 آذر 1395, 19:07 عصر
سلام
application start path
با این دستور میتونید به پوشه برنامه خودتون دسترسی داشته باشین.حالا توی هر درایو و هر سیستتمی باشه

mmbguide
پنج شنبه 25 آذر 1395, 19:47 عصر
سلام. ممنون

مشکل من پیدا کردن مسیر اجرای برنامه نبود. منظورم این بود که در مسیر اجرای برنامه چندین پوشه دارم و DLLهایی که به عنوان Reference در برنامه استفاده کردم رو تو یکی از پوشه ها قرار دادم. حالا چطور میتونم به برنامه خودم اعلام کنم که DLL های مورد نظر در فلان پوشه قرار داره. چون بصورت پیش فرض، برنامه تنها DLLهایی که در کنار فایل اجرایی برنامه قرار دارند رو میشناسه.

hamidrezax1
پنج شنبه 25 آذر 1395, 23:20 عصر
خوب عزیزم بعد از نوشتن آدرس پوشه یه + میذاری و دو تا تک کتیشن
بعد اسم پوشه
application start path + '\ref\'
میتونید dll هاتون مثلا در پوشه ref قرار بدین

Mani_rf
پنج شنبه 02 دی 1395, 12:11 عصر
با توجه به این که شما نمیتونید آدرس رفرنس های برنامه رو زمان اجرا با روش هایی که دوستان گفتند مشخص کنید باید این کار رو با ست کردن probing در Config برنامه انحام بدید تا دقیقا در زمانی فایل اجرایی برنامه اجرا میشه برنامه شما در مسیر های جدید به دونبال اسمبلی ها بگرده.

مطلب و مثال را در MSDN (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/823z9h8w.aspx)بخوانید

mmbguide
پنج شنبه 02 دی 1395, 20:32 عصر
سلام.

من تو App.Config تگ Probing رو اضافه کردم ولی هیچ تفاوتی ندیدم. برنامه همچنان خطا میده. البته در گروه C# هم این مطلب چندی پیش بررسی شده بود. اگه بشه یک Source ساده برام بذارید خیلی ممنون میشم.