PDA

View Full Version : تبدیل کدهای vb برای تحت شبکه درآوردن برنامه

hasiby
سه شنبه 04 مهر 1385, 12:14 عصر
سلام
برنامه ای به زبان vb نوشته ام.برای تحت شبکه درآوردن آن باید از کدام موتورها استفاده کنم؟آیا تمام کدهای dao را باید به ado تبدیل کنم؟لطفا منبعی را برای تحت شبکه درآوردن برنامه به من معرفی کنید.

vb341
شنبه 06 آبان 1385, 17:30 عصر
با adodc شما به sql سرور کانکت میشی و بقیه کارها دیگه مشکلی نداره

vb341
یک شنبه 07 آبان 1385, 19:46 عصر
من که انجام دادم و مشکلی نداشت . البته روش حرفه ای نیست ولی هیچ مشکلی پیش نمی یاد.

amirsadeghi
چهارشنبه 10 آبان 1385, 09:13 صبح
پس با همون adodc می شه بانک رو از رو سرور خوند

چه جوری باید آدرس بانک رو بهش بدیم؟

saruneh
چهارشنبه 10 آبان 1385, 19:32 عصر
دو ستانی که میدونن خواهشآ جواب دهند...این سوال خیلی هاست.از جمله من!
آقای vb341 میشه یه مثال ارایه بدید؟
ممنون میشم...

hasiby
پنج شنبه 11 آبان 1385, 08:06 صبح
ببینید تو خیلی تایپیک ها این سوال مطرح شده ولی تو هیچ کدوم یک جواب درست و حسابی نمیشه پیدا کرد.از دوستایی که واقعا تحت شبکه کار کردن و میدونن،خواهش میکنم که همکاری کنن تا به یک جواب درست و حسابی همین جا برسیم و دیگه این سوال تو یک تایپیک مشابه تکرار نشه.
میشه یک مثال ارایه بدین؟روش حرفه ایش چیه؟اگه کامل نمی تونین توضیح بدین حداقل یک منبع خوب معرفی کنین.
با تشکر

benighted.boy
یک شنبه 21 آبان 1385, 21:48 عصر
من هم همین مشکلو دارم اما بانک مورد استفادم Access هست.می خوام بدونم با این بانکم میشه برنامه رو تحت شبکه کرد یا نه
دوستان برنامه نویس اگه کسی راه حلی داره لطف کنه و بزاره چون گمون میکنم مشکل خیلیاست

monochrome
یک شنبه 21 آبان 1385, 22:17 عصر
سلام.
من قبلا با databaseهای access تحت شبکه کار کردم. اونهم با ضعیف ترین قابلیت های ویژوال بیسیک 6.0 یعنی designerها و هیچ مشکلی هم نداشتم. تنها کاری که باید انجام بدی، اینه که آدرس database رو به این صورت بهش بدی (با دستور Open یا استفاده از ConnectionString. توضیح اینکه این روش هم با designerها کار میکنه، هم با ADO) :

\\<SERVERNAME>\<PATH>\<DATABASENAME>

که به جای <SERVERNAME> اسم سروری تحت شبکه که فایلت روی اون قرار داره، به جای <PATH> مسیر دایرکتوری فایل روی سرور (که باید share شده باشه) و به جای <DATABASENAME> اسم فایل database رو بذاری. بعدش همه چیز حله!! باید بتوی خیلی راحت باهاش کار کنی. فقط اینو بگم که اگه ویژوال بیسیک 6.0 کار میکنی، بهتره LockType رو برای Table ها روی BatchOptimistic تنظیم کنی. اینطوری کمترین ترافیک رو روی شبکه خواهی داشت، چون داده ها فقط موقعی روی سرور نوشته میشن که دستور Update رو اجرا کنی. اما اگه نیاز داری داده ها به طور لحظه ای ذخیره بشن، بهتره از یه گزینه دیگه استفاده کنی (این یکی رو بلد نیستم!:لبخند:)
اگه بازم مشکلی بود، میتونی میل بزنی (من خیلی اینجا سر نخواهم زد!)

shamsoft
دوشنبه 22 آبان 1385, 00:09 صبح
مثل اینکه آقا محمد هم یه سری به اینجا زدند. ایشون یکی از بهترین برنامه نویسان ایران هستند ( اگه اغراق نکرده باشم)
به هر حال آقا محمد سایت ما هم به آدرس www.kajsystem.com برای برنامه نویسان وی بی راه اندازی شده تا چند روز دیگه هم به آدرس www.iranvb.net منتقل میشه. اگه به سایت ما هم سر بزنی خیلی خوشحال میشیم

Hamed_R
دوشنبه 22 آبان 1385, 12:52 عصر
با سلام
اگه کاربا SQL Server رو بلد هستید هیچ مشکلی پیش نمی یاد فقط کافیه برنامه رو روی کامپیوتر سرور نصب کنید و دیتابیس رو روی کامپیوترهای دیگه که تو شبکه هستن ADD کنید
البته با برنامه SQL Server بعد هم فایل exe برنامه تون رو توی شبکه Share کنید. برای اینکه کدهای برنامه تون بهینه تر بشن برای دیتابیس ها از Class Module و کانکشن Ado استفاده کنید تا هم سرعت دسترسی بره بالا و هم کنترل دیتا بیس بهتر بشه.