PDA

View Full Version : امکان انتخاب چند شهر از کشورهای مختلف در یک کنترل

farnoosh66
یک شنبه 28 آذر 1395, 00:45 صبح
سلام دوستان
من چندتا کمبو دارم که مرتبط به هم هستن،مثلا اولی استان انتخاب میکنیم ،کمبو دوم فقط شهرهای اون استان باز میشه و الی اخر
حالا مشکلم اینه ،که اکثر مواردی که ثبت میکنم مربوط به خیلی دیگه از موارد کمبوباکس دیگه امه، یعنی هر برای هر یه ثبتم کاربر باید هی دوباره مقادیر عوص کنه دوباره ثبت کنه،
توی php یه ماژول دیدم همچین مشکلی رو با گذاشتن حالت درختی بغل هر کمبوباکس و چک باکس بغل هرمقدار حل کرده بود که فوق العادس،ولی دات نت نمیدونم باید آیکار کنم!دوستان بنظرتون چیکار کنم این مشکل ر

Mahmoud Zaad
یک شنبه 28 آذر 1395, 12:35 عصر
اگه ممکنه مثال یا تصویری قرار بدید مخصوصاً از اون ماژول php

farnoosh66
چهارشنبه 01 دی 1395, 19:37 عصر
همینطور که تو عکس مشخص هست، با یک تیک بغلش میتونیم حتی همه رو انتخاب کنیم

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 01 دی 1395, 19:56 عصر
منظورتون چک باکسه؟ اون قسمت یه treeviewه که خاصیت CheckBoxesش true شده.

farnoosh66
دوشنبه 06 دی 1395, 16:51 عصر
سلام
ممنون از پاسختون
اره دقیقا منظورم همینه، ولی سوال اصلیم اینه که میشه بجای 4تا کمبوباکس که هرکدوم به یه جدول مستقل وصلن از این استفاده کنم؟کمبوباکسها تودرتو هستند.
یه مثال میزنم.
مثلا کمبوباکس اول اسم کشورها
کمبوباکس دوم اسم شهرهای کشور انتخاب شده کمبو اول
الان اگر بخوام x توی چندتا کشور و چندتا شهر ثبت کنم،باید دونه دونه یکبار شهر . یکبار کشورهای مختلف انتخاب و ثبت بزنم، ایا میشه treeview همه نشون بده و فقط تیک بزارم و با یکبار ثبت تو همش ثبت بشه؟؟؟؟

Mahmoud Zaad
دوشنبه 06 دی 1395, 18:10 عصر
آره میشه. شما اول از جدول کشورها، treeview رو پر می کنید بعد وقتی کاربر روی یک نود(نام کشور) کلیک کرد شما در رویداد BeforeExpand اطلاعات مربوط به اون کشور رو لود می کنید و به نود کلیک شده اضافه می کنید و الی آخر. این (https://www.codeproject.com/Articles/9949/Hierarchical-TreeView-control-with-data-binding-en) هم یه نمونه

farnoosh66
دوشنبه 06 دی 1395, 20:05 عصر
ممنون از پاسخت
2تا سوال دیگه! یکی اینکه وقتی کاربر همه نود های انتخابی شو انتخاب کرد (تیک زد) چطوری باید به تعداد انتخاب ها توی هرج دول چندبار ثبت انجام بدم؟سوال دومم اینکه treeview امان اینکه تعداد نود هاشو محدود کنیم بیشتر از 4تا نسازه وجود داره؟؟
در ضمن پست قبلی ظاهرا نمونه گذاشتین ولی اضافه نشده،ممنون میشم مجدد زحمت بکشید
خیلی سپاس از کمکت

Mahmoud Zaad
دوشنبه 06 دی 1395, 20:15 عصر
برای سوال اول، شما باید نودهای انتخاب شده رو پیدا کنید بعد به ازای هر نود یه ثبت انجام بدید. در این پست (http://stackoverflow.com/questions/5959974/how-to-get-all-selected-checkboxes-node-name-in-treeview-using-c-sharp-4-0) اومده نودهای انتخابی رو توی لیست ریخته، شما بعدش می تونید به ازای هر آیتمی که توی لیست هست یه رکورد درج کنید.
سوال دوم هم بستگی به خودتون داره که چندتا نود به درخت اضافه کنید. مثلا 4 رکورد رو از دیتابیس سلکت کنید.
توی پست قبلی یه لینک گذاشتم که روی کلمه "این" هست.