PDA

View Full Version : سوال: دریافت کد فعالسازی نرم افزار از طریق پیامک

cmsdqq2
پنج شنبه 02 دی 1395, 23:46 عصر
سلام

بنده قصد دریافت کد فعالسازی نرم افزار از طریق پیامک را دارم. لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید.

به عنوان مثال: نرم افزار کد X را به عنوان کد نرم افزار به کاربر نمایش می دهند و کاربر کد X را باید به شماره پیامک Y ارسال کند که درنهایت از طرف شماره Y، کد Z را که همان کد فعالسازی است دریافت نماید.

الگوریتم تولید کد X و Z هم آماده است اما سوال اینجاست که آیا پنل پیامک یا وب سرویس شرکتی که سامانه پیامک دارد، باید قابلیت برنامه نویسی داشته باشد یا اینکه راه حل دیگری وجود دارد؟

NasimBamdad
جمعه 03 دی 1395, 15:29 عصر
بنده هم دنبال همین موضوع هستم

میشه مراحل تولید کد های اولیه رو هم بفرمایید؟

hosseinbarnamenevis
جمعه 03 دی 1395, 21:46 عصر
سلام
سامانه های پیامکی فایل dll در اختیارتون قرار میدن تا بتونین پیامک ارسال یا دریافت کنید
شما کافیه پیامک هایی که دریافت می کنید رو باز کنید و براساس سلیقه خودتون باهاش رفتار کنید

alireza_s_84
شنبه 04 دی 1395, 11:06 صبح
سلام

بنده قصد دریافت کد فعالسازی نرم افزار از طریق پیامک را دارم. لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید.

به عنوان مثال: نرم افزار کد X را به عنوان کد نرم افزار به کاربر نمایش می دهند و کاربر کد X را باید به شماره پیامک Y ارسال کند که درنهایت از طرف شماره Y، کد Z را که همان کد فعالسازی است دریافت نماید.

الگوریتم تولید کد X و Z هم آماده است اما سوال اینجاست که آیا پنل پیامک یا وب سرویس شرکتی که سامانه پیامک دارد، باید قابلیت برنامه نویسی داشته باشد یا اینکه راه حل دیگری وجود دارد؟
ابتدا یک گواهینامه SSL ایجاد کنید. (میتونید از MakeCert یا OpenSsl استفاده کنید). کلیدهای Public و Private مجزا باشن.
در برنامه کلاینت (مشتری) ابتدا شناسه سخت افزار کاربر رو بدست بیارین (بهتره فقط مادربرد رو محاسبه کنید نه بر خلاف دیگران که CPU و هارددیسک رو هم محسابه می‌کنن)
در برنامه سرور خودتون با استفاده از کد سخت افزاری + "یک رشته دیگه مثلا (نام برنامه)" که کاربر به شما میده یک کد فعالسازی ایجاد کنید. با استفاده از کلید خصوصی گواهینامه اون رو کد و با کلید عمومی امضا کنید. و اون رو برای فعالسازی به مشتری بدین
در سمت کلاینت شما برای اعتبارسنجی این کد باید شناسه سخت افزار رو محاسبه کنید و صحت کدفعالسازی رو با کمک کلیدعمومی بررسی کنید.
از همین سناریو میتونید استفاده کنید برای ایجاد کدهایی که آپشن های مختلف نرم افزار رو فعال میکنه.

cmsdqq2
شنبه 04 دی 1395, 21:43 عصر
ابتدا یک گواهینامه SSL ایجاد کنید. (میتونید از MakeCert یا OpenSsl استفاده کنید). کلیدهای Public و Private مجزا باشن.
در برنامه کلاینت (مشتری) ابتدا شناسه سخت افزار کاربر رو بدست بیارین (بهتره فقط مادربرد رو محاسبه کنید نه بر خلاف دیگران که CPU و هارددیسک رو هم محسابه می‌کنن)
در برنامه سرور خودتون با استفاده از کد سخت افزاری + "یک رشته دیگه مثلا (نام برنامه)" که کاربر به شما میده یک کد فعالسازی ایجاد کنید. با استفاده از کلید خصوصی گواهینامه اون رو کد و با کلید عمومی امضا کنید. و اون رو برای فعالسازی به مشتری بدین
در سمت کلاینت شما برای اعتبارسنجی این کد باید شناسه سخت افزار رو محاسبه کنید و صحت کدفعالسازی رو با کمک کلیدعمومی بررسی کنید.
از همین سناریو میتونید استفاده کنید برای ایجاد کدهایی که آپشن های مختلف نرم افزار رو فعال میکنه.

خیلی ممنون بابت پاسخگویی همه دوستان

این موارد اجرا شده. عرض بنده این هست که چطور کد فعالسازی تولید شده از طریق پیامک به مشتری تحویل داده شود؟

بنده به عنوان یک مشتری، نرم افزاری رو خریداری کردم، در نرم افزار نوشته شده جهت فعالسازی نرم افزار، کد موجود را به شماره پیامک X ارسال نمایید تا کد فعالسازی برای شما ارسال گردد.

کد موجود: کدی واحد که سریال مادربورد یا هر نوع سخت افزار دیگری گرفته شده.

عرض بنده این هست که چطور باید با سامانه های پیامک این را پیاده سازی کرد؟

cmsdqq2
شنبه 04 دی 1395, 21:48 عصر
سلام
سامانه های پیامکی فایل dll در اختیارتون قرار میدن تا بتونین پیامک ارسال یا دریافت کنید
شما کافیه پیامک هایی که دریافت می کنید رو باز کنید و براساس سلیقه خودتون باهاش رفتار کنید

خیلی ممنون از شما
پیامک ها در سرورهای میزبان سامانه پیامک پردازش می شوند و کاربر نهایی صرفاً قابلیت مشاهده، ارسال و دریافت را دارد. عرض بنده این هست که چطور کد فعالسازی تولید شده را از طریق پیامک به مشتری بایست ارسال کرد؟

alireza_s_84
شنبه 04 دی 1395, 21:59 عصر
خیلی ممنون بابت پاسخگویی همه دوستان

این موارد اجرا شده. عرض بنده این هست که چطور کد فعالسازی تولید شده از طریق پیامک به مشتری تحویل داده شود؟

بنده به عنوان یک مشتری، نرم افزاری رو خریداری کردم، در نرم افزار نوشته شده جهت فعالسازی نرم افزار، کد موجود را به شماره پیامک X ارسال نمایید تا کد فعالسازی برای شما ارسال گردد.

کد موجود: کدی واحد که سریال مادربورد یا هر نوع سخت افزار دیگری گرفته شده.

عرض بنده این هست که چطور باید با سامانه های پیامک این را پیاده سازی کرد؟
وقتی شما یک سامانه ارسال پیام کوتاه استفاده میکنی به شما یک سری قابلیت میدن که یکیش توابع API مبتنی بر REST یا وب سرویس برای کار با اون سامنه ست. توسط این قابلی میتونید از طریق وب کدهای تولید شده رو به کاربر ارسال کنید

cmsdqq2
شنبه 04 دی 1395, 22:13 عصر
وقتی شما یک سامانه ارسال پیام کوتاه استفاده میکنی به شما یک سری قابلیت میدن که یکیش توابع API مبتنی بر REST یا وب سرویس برای کار با اون سامنه ست. توسط این قابلی میتونید از طریق وب کدهای تولید شده رو به کاربر ارسال کنید

ازطریق
وب کدها اجرا و درنهایت توسط پیامک کد تولید شده به مشتری تحویل داده شود؟

http://api.parsasms.com/index.html

مسئله اینجاست که مشتری کد تولید شده توسط نرم افزار را به صورت SMS ارسال می کند و این یعنی وب سرویس باید کد ارسالی توسط مشتری را بخواند و مطابق با آن کد فعالسازی را تولید و در نهایت به مشتری ارسال نماید. مشکل در این است که کدام وب سرویس چنین قابلیتی را دارد؟ (کدها آماده هستند اما چطور باید در وب سرویس پیاده سازی شوند تا توضیحات فوق اعمال شود؟)

juza66
یک شنبه 05 دی 1395, 01:30 صبح
سلام

فکر کنم از طریق وب سرویسه و اونم واس باس هزینه زیادی بدی اون سایت یا شرکتی که وب سرویس پیامک در اختیارت میذاره

چرا یک وبسایت نمیزنی و کاربر رو ارجاع بدی به سایت کدسیستم رو وارد کنه کدفعال سازی بگیره، اکثرا دیدیم این روش رو میرن

بصورت پیامک کدفعال سازی دریافت بشه رو ندیدم. ولی ایده جالبیه

alireza_s_84
یک شنبه 05 دی 1395, 05:58 صبح
ازطریق
وب کدها اجرا و درنهایت توسط پیامک کد تولید شده به مشتری تحویل داده شود؟

http://api.parsasms.com/index.html

مسئله اینجاست که مشتری کد تولید شده توسط نرم افزار را به صورت SMS ارسال می کند و این یعنی وب سرویس باید کد ارسالی توسط مشتری را بخواند و مطابق با آن کد فعالسازی را تولید و در نهایت به مشتری ارسال نماید. مشکل در این است که کدام وب سرویس چنین قابلیتی را دارد؟ (کدها آماده هستند اما چطور باید در وب سرویس پیاده سازی شوند تا توضیحات فوق اعمال شود؟)
این از سادهترین امکاناتی هست که توسط پنلها ارائه میشه تحت عنوان منشی پیامکی که شما میتونید یک تسک تعریف کنید وقتی سروسیس پیامکی شما یک پیامک جدید دریافت کرد چه رفتاری نشون بده مثلا ایمیل کردن اون، اتصال به سروری دیگه و یا ....

cmsdqq2
یک شنبه 05 دی 1395, 21:42 عصر
سلام

فکر کنم از طریق وب سرویسه و اونم واس باس هزینه زیادی بدی اون سایت یا شرکتی که وب سرویس پیامک در اختیارت میذاره

چرا یک وبسایت نمیزنی و کاربر رو ارجاع بدی به سایت کدسیستم رو وارد کنه کدفعال سازی بگیره، اکثرا دیدیم این روش رو میرن

بصورت پیامک کدفعال سازی دریافت بشه رو ندیدم. ولی ایده جالبیه

بنده قبلاً تصمیم داشتم از روش وب سایت استفاده کنم اما در حال حاضر جهت سهولت تصمیم دارم از طریق پیامک این کار را انجام دهم.

cmsdqq2
یک شنبه 05 دی 1395, 21:43 عصر
این از سادهترین امکاناتی هست که توسط پنلها ارائه میشه تحت عنوان منشی پیامکی که شما میتونید یک تسک تعریف کنید وقتی سروسیس پیامکی شما یک پیامک جدید دریافت کرد چه رفتاری نشون بده مثلا ایمیل کردن اون، اتصال به سروری دیگه و یا ....

نمونهای فعال سراغ دارید؟

aliramazani
دوشنبه 06 دی 1395, 08:12 صبح
یک سایت راه اندازی کنید
یک وب سرویس از یک شرکت ارایه دهنده پنل اس ام اس بگیرید
نمونه کدهاش را بگیرید (همشون دارن رایگان)
توی وب سرویس از طریق کدهایی که بهتون دادن یه برنامه بنویسید که در صورت دریافت پیامک با فلان مضمون متد تولید کد فعالسازی را ایجاد کند. اینکار و روشهاتون را توی وب باید انجام بدید
کد تولید شده به شماره موبایل ارسال کننده ارسال شود

این روشی بود که من خودم انجام دادم

cmsdqq2
دوشنبه 06 دی 1395, 20:33 عصر
یک سایت راه اندازی کنید
یک وب سرویس از یک شرکت ارایه دهنده پنل اس ام اس بگیرید
نمونه کدهاش را بگیرید (همشون دارن رایگان)
توی وب سرویس از طریق کدهایی که بهتون دادن یه برنامه بنویسید که در صورت دریافت پیامک با فلان مضمون متد تولید کد فعالسازی را ایجاد کند. اینکار و روشهاتون را توی وب باید انجام بدید
کد تولید شده به شماره موبایل ارسال کننده ارسال شود

این روشی بود که من خودم انجام دادم

ممنون
از شما

توی وب سرویس از طریق کدهایی که بهتون دادن یه برنامه بنویسید که در صورت دریافت پیامک با فلان مضمون متد تولید کد فعالسازی را ایجاد کند. اینکار و روشهاتون را توی وب باید انجام بدید.

در وب سرویس یا در وب؟

aliramazani
دوشنبه 06 دی 1395, 21:27 عصر
ممنون
از شما

توی وب سرویس از طریق کدهایی که بهتون دادن یه برنامه بنویسید که در صورت دریافت پیامک با فلان مضمون متد تولید کد فعالسازی را ایجاد کند. اینکار و روشهاتون را توی وب باید انجام بدید.

در وب سرویس یا در وب؟

توی سایتتون با توجه به نمونه کدها با استفاده از وب سرویسی که دادن بهتون!
بهتره یه سرویس پنل بگیرین مثلا از relax.ir یا sms.ir
با دیدن کدهاش جوابهاتون را پیدا میکیند.

cmsdqq2
چهارشنبه 08 دی 1395, 20:21 عصر
وب سرویس های موجود قابلیت ایجاد تسک و نوشتن متدها و رویدادها را دارند یا اینکه باید متد را در وب سایت نوشته و در وب سرویس رفرنس دهم؟

aliramazani
چهارشنبه 08 دی 1395, 21:09 عصر
وب سرویس های موجود قابلیت ایجاد تسک و نوشتن متدها و رویدادها را دارند یا اینکه باید متد را در وب سایت نوشته و در وب سرویس رفرنس دهم؟

ثبت نامش رایگانه و 5 دقیقه وقت میبره
توی سایتهای گفته شده عضو بشین و کدهاشو ببینید....

cmsdqq2
جمعه 10 دی 1395, 00:26 صبح
ثبت نامش رایگانه و 5 دقیقه وقت میبره
توی سایتهای گفته شده عضو بشین و کدهاشو ببینید....

بنده کدها را بررسی کردم.

اگر به عنوان مثال از وب سرویس relax.ir استفاده شود، برای زبان php باید متد

http://21.121.181.78/post/send.asmx?WSDL

وارد شود و بعد از پارامترهای SendSMS

اما مسئله اینجاست که شماره گیرنده و کد فعالسازی را چطور باید به سیستم معرفی کرد؟

کد با تگ کد

$sendsms_parameters = array(
'username' => $user,
'password' => $pass,
'from' => "SMS line Number Here",
'to' => array("912XXXXXXX"),
'text' => $textMessage,
'isflash' => false,
'udh' => "",
'recId' => array(0),
'status' => 0
);

همان کد با تگ php

$sendsms_parameters = array( 'username' => $user, 'password' => $pass, 'from' => "SMS line Number Here", 'to' => array("912XXXXXXX"), 'text' => $textMessage, 'isflash' => false, 'udh' => "", 'recId' => array(0), 'status' => 0 );

همان کد به صورت تصویر

143953
حتی کد فعالسازی را می توان حل کرد. کافیست تابع نوشته شود و در نهایت فراخوانی شود اما با شماره گیرنده چه باید کرد؟

http://onlinepanel.ir/Files/helpfile/webservice.pdf

دریافت فایل مستندات از طریق لینک فوق

---------------------------------------------------------

حال در صورت اخذ وب سرویس وضعیت دریافت پیامک به چه صورت است؟

اگر سامانه پیامک خریداری شود بهتر است؟

cmsdqq2
شنبه 11 دی 1395, 00:08 صبح
دوستان پیشنهادی دارید؟

aliramazani
شنبه 11 دی 1395, 12:29 عصر
یعنی چی شماره گیرنده را باید چیکار کرد?

aliramazani
شنبه 11 دی 1395, 12:35 عصر
از وب سرویس دریافت پیامک استفاده کنید و از اونجا شماره گیرنده را از داخل پیامکهایی دریافتشده در بیارید.
اما چند نکته:
اگر به اصول اولیه برنامه نویسی اشنا نیستید قدم بلند بر ندارید چون ظاهرا اینجور به نظر میاد
کد پی اچ پی در انجمن پی اچ پی نه اینجا که سی شارپه

cmsdqq2
شنبه 11 دی 1395, 16:41 عصر
از وب سرویس دریافت پیامک استفاده کنید و از اونجا شماره گیرنده را از داخل پیامکهایی دریافتشده در بیارید.
اما چند نکته:
اگر به اصول اولیه برنامه نویسی اشنا نیستید قدم بلند بر ندارید چون ظاهرا اینجور به نظر میاد
کد پی اچ پی در انجمن پی اچ پی نه اینجا که سی شارپه

سپاس از پاسخگویی شما

بله کد پی اچ پی در انجمن خودش اما موضوع و عنوان تاپیک در خصوص کد فعالسازی نرم افزار است.

aliramazani
شنبه 11 دی 1395, 20:57 عصر
سپاس از پاسخگویی شما

بله کد پی اچ پی در انجمن خودش اما موضوع و عنوان تاپیک در خصوص کد فعالسازی نرم افزار است.
ببینید من یکم کلی توضیح دادم ولی ظاهرا شما هنوز متوجه نشدین باید چیکار کنید لطفا سطح اطلاعات و دانشتون از برنامه نویسی را بیان کنید تا من در این سطح براتون توضیح بدم چیکار کنید که گیج نشین.
ولی کلیش همونیه که گفتم
از وب سرویس دریافت پیامک استفاده کنید و از اونجا شماره گیرنده را از داخل پیامکهایی دریافت شده در بیارید.
حالا به چه صورت؟
چرا میگم وب؟ ببینید این پروژه توی وین فرم هم قابل اجرا هستش ولی یا باید برنامه دائم آنلاین باشه یا کاربر منتظر بمونه تا شما آنلاین بشین که فرقی با کد دستی نداره
ولی وب سایت شما نباشین هم کارش را داخل سرور می کنه
از وب سرویس دریافت پیامک استفاده کنید و به این ترتیب پیامک از طرف اعضا که درخواست کد فعالسازی هستش را دریافت میکنید و توی دیتابیس ذخیره کنید
سپس یک پیج می سازید که داخل اونجا چک میکنه رکوردهای جدید که اومدن داخل دیتابیس چیان (مثلا یه فیلدی که اسمش خواندم باشه که تا قبل از چک شدن وضعیتش به خوانده نشده باشه و وقتی چک شده به خوانده شده تغییر نام بده)
میتونید زمان بندی کنید برای چک کردن و یه جوری که بار سرور بالا نره که این خودش یه بحثه جداست و میتونید واسش تاپیک جدا بزنید
بعد پیامهای جدید چک میشه که شامل تلفن گیرنده و کدهای مربوطه و ... هستش حالا کد فعالسازی را براش میسازه و ارسال میکنه و اگر مجاز نبود یا هیچی جواب نده یا بهش بگه. بعدشم مشخصات طرف را یا توی همون تیبل قبلی یا یه جا ذخیره کنید که به عنوان یه مشتری داشته باشین
این پیش بینی را هم بکنید که طرف برنامش پاک بشه دوباره بخواد کد بگیره

cmsdqq2
شنبه 11 دی 1395, 23:38 عصر
ببینید من یکم کلی توضیح دادم ولی ظاهرا شما هنوز متوجه نشدین باید چیکار کنید لطفا سطح اطلاعات و دانشتون از برنامه نویسی را بیان کنید تا من در این سطح براتون توضیح بدم چیکار کنید که گیج نشین.
ولی کلیش همونیه که گفتم
از وب سرویس دریافت پیامک استفاده کنید و از اونجا شماره گیرنده را از داخل پیامکهایی دریافت شده در بیارید.
حالا به چه صورت؟
چرا میگم وب؟ ببینید این پروژه توی وین فرم هم قابل اجرا هستش ولی یا باید برنامه دائم آنلاین باشه یا کاربر منتظر بمونه تا شما آنلاین بشین که فرقی با کد دستی نداره
ولی وب سایت شما نباشین هم کارش را داخل سرور می کنه
از وب سرویس دریافت پیامک استفاده کنید و به این ترتیب پیامک از طرف اعضا که درخواست کد فعالسازی هستش را دریافت میکنید و توی دیتابیس ذخیره کنید
سپس یک پیج می سازید که داخل اونجا چک میکنه رکوردهای جدید که اومدن داخل دیتابیس چیان (مثلا یه فیلدی که اسمش خواندم باشه که تا قبل از چک شدن وضعیتش به خوانده نشده باشه و وقتی چک شده به خوانده شده تغییر نام بده)
میتونید زمان بندی کنید برای چک کردن و یه جوری که بار سرور بالا نره که این خودش یه بحثه جداست و میتونید واسش تاپیک جدا بزنید
بعد پیامهای جدید چک میشه که شامل تلفن گیرنده و کدهای مربوطه و ... هستش حالا کد فعالسازی را براش میسازه و ارسال میکنه و اگر مجاز نبود یا هیچی جواب نده یا بهش بگه. بعدشم مشخصات طرف را یا توی همون تیبل قبلی یا یه جا ذخیره کنید که به عنوان یه مشتری داشته باشین
این پیش بینی را هم بکنید که طرف برنامش پاک بشه دوباره بخواد کد بگیره

سپاس
از شما

بنده هم به همین ترتیب سولوشن را پیاده سازی کرده ام اما شاید کمی متفاوت با سولوشن شما است.

یک دیتابیس و تیبل ساخته شده و اطلاعات ارسالی از کاربر که به صورت پیامک است در آن ذخیره می شود که شامل شماره کاربر و کد ارسالی است.

حال پس از ذخیره اطلاعات در دیتابیس، تابع کد فعالسازی اجرا شده و خروجی آن در همان دیتابیس و تیبل ذخیره می شود.

اگر مقدار کد ارسالی صحیح باشد، کد فعالسازی ارسال خواهد شد و اگر غلط باشد، پیام خطا.

پس از ارسال، وضعیت ارسال را هم از طریق وب سرویس دریافت نماید که اگر True بود، عملیات را به اتمام برساند و اگر False بود، دو بار دیگر امتحان نماید و اگر باز هم False بود، به مدیر اصلی اطلاع دهد.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که وضعیت چک کردن به چه صورت باشد؟

aliramazani
شنبه 11 دی 1395, 23:44 عصر
سپاس
از شما

بنده هم به همین ترتیب سولوشن را پیاده سازی کرده ام اما شاید کمی متفاوت با سولوشن شما است.

یک دیتابیس و تیبل ساخته شده و اطلاعات ارسالی از کاربر که به صورت پیامک است در آن ذخیره می شود که شامل شماره کاربر و کد ارسالی است.

حال پس از ذخیره اطلاعات در دیتابیس، تابع کد فعالسازی اجرا شده و خروجی آن در همان دیتابیس و تیبل ذخیره می شود.

اگر مقدار کد ارسالی صحیح باشد، کد فعالسازی ارسال خواهد شد و اگر غلط باشد، پیام خطا.

پس از ارسال، وضعیت ارسال را هم از طریق وب سرویس دریافت نماید که اگر True بود، عملیات را به اتمام برساند و اگر False بود، دو بار دیگر امتحان نماید و اگر باز هم False بود، به مدیر اصلی اطلاع دهد.

اما مسئله ای که وجود دارد این است که وضعیت چک کردن به چه صورت باشد؟

چک کردن چی؟

cmsdqq2
شنبه 11 دی 1395, 23:59 عصر
اگر فردی دوباره درخواست داد، چگونه سیستم کد فعالسازی را با کمترین فشار بر روی بار سرور ارسال نماید؟

نظر بنده این است که اطلاعات در دیتابیس پاک نشوند و اگر فردی دوباره درخواست ارسال نمود، متغیر کد ارسالی در دیتابیس جستجو شود و نتیجه ارائه گردد. اگر نتیجه جستجو True بود، کد فعالسازی به شماره تماس فرستنده ارسال شود و اگر False بود، تابع کد فعالسازی اجرا شود و کد پس از ساخته شدن، ارسال گردد.

نظر شما چیست؟

به نظر شما تمام این راه حل اجرایی، راه مطلوبی است؟

mr.sirwan
یک شنبه 12 دی 1395, 00:37 صبح
اگر فردی دوباره درخواست داد، چگونه سیستم کد فعالسازی را با کمترین فشار بر روی بار سرور ارسال نماید؟

نظر بنده این است که اطلاعات در دیتابیس پاک نشوند و اگر فردی دوباره درخواست ارسال نمود، متغیر کد ارسالی در دیتابیس جستجو شود و نتیجه ارائه گردد. اگر نتیجه جستجو True بود، کد فعالسازی به شماره تماس فرستنده ارسال شود و اگر False بود، تابع کد فعالسازی اجرا شود و کد پس از ساخته شدن، ارسال گردد.

نظر شما چیست؟

به نظر شما تمام این راه حل اجرایی، راه مطلوبی است؟

مگه تولید یه کد فعالسازی چقدر منابع سیستم رو درگیر میکنه؟؟؟!!! مگه روش ساخت کد فعالسازیتون به چه صورت هستش؟؟

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 00:42 صبح
مگه تولید یه کد فعالسازی چقدر منابع سیستم رو درگیر میکنه؟؟؟!!! مگه روش ساخت کد فعالسازیتون به چه صورت هستش؟؟

عرض بنده این است که اگر در زمان ارسال کد از طرف کاربر، جستجویی صورت نگیرد و هر ورودی ثبت گردد قطعا منابع و دیتابیس به صورت نامطلوب مصرف خواهد شد. اگر جستجو صورت گیرد، از نظر بنده بهتر است و البته که عرض بنده این است که آیا این شیوه اجرایی (کل روش، نه صرفاً این بخش) روشی مطلوب است یا شما دوستان ایده ی بهتری دارید؟

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 00:44 صبح
دوستان نمونه ی آماده ای از کلیت کار در دسترس دارید؟ اگر در دسترس دارید، لطفاً اطلاع دهید. چون به هر حال نوشتن کدها کمی زمان بر است.

mr.sirwan
یک شنبه 12 دی 1395, 00:53 صبح
عرض بنده این است که اگر در زمان ارسال کد از طرف کاربر، جستجویی صورت نگیرد و هر ورودی ثبت گردد قطعا منابع و دیتابیس به صورت نامطلوب مصرف خواهد شد. اگر جستجو صورت گیرد، از نظر بنده بهتر است و البته که عرض بنده این است که آیا این شیوه اجرایی (کل روش، نه صرفاً این بخش) روشی مطلوب است یا شما دوستان ایده ی بهتری دارید؟

خب اونکه مسلمه باید چک بشه، دوست عزیز، ببینین من راهکار شمارو درست متوجه شدم؟ اگه درست متوجه شده باشم این روش کاملا ناکار آمد خواهد بود.

کاربر فقط یه کد به شما میفرسته و شما بدون هیچ حصول اطمینانی کد فعالسازی نرم افزار رو براش ارسال میکنین؟؟؟

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 00:59 صبح
خب اونکه مسلمه باید چک بشه، دوست عزیز، ببینین من راهکار شمارو درست متوجه شدم؟ اگه درست متوجه شده باشم این روش کاملا ناکار آمد خواهد بود.

کاربر فقط یه کد به شما میفرسته و شما بدون هیچ حصول اطمینانی کد فعالسازی نرم افزار رو براش ارسال میکنین؟؟؟

به
این صورت نیست.

راهکار به صورت زیر است:

mr.sirwan
یک شنبه 12 دی 1395, 01:04 صبح
به
این صورت نیست.

راهکار به صورت زیر است:

حرف من اینه: شما چجوری میفهمی این کد ارسالی از طرف کاربر، یک کد معتبر و صحیح هستش؟ چجوری میفهمی کاربر نرم افزار شمارو خریده؟ فرض کنید شما نرم افزار رو روی سایتتون قرار دادین و هرکس اومد دانلود کرد ولی هیچ وجهی پرداخت نکرد، اما کدی که داخل نرم افزار بهش نشون داده میشه رو واسه شما ارسال میکنه، شما از کجا میفهمی باید کد فعالسازی رو واسش ارسال کنی یا نه؟ به اینا فکر کردی؟ تمهیداتی براش انجام دادی؟

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 01:08 صبح
حرف من اینه: شما چجوری میفهمی این کد ارسالی از طرف کاربر، یک کد معتبر و صحیح هستش؟ چجوری میفهمی کاربر نرم افزار شمارو خریده؟ فرض کنید شما نرم افزار رو روی سایتتون قرار دادین و هرکس اومد دانلود کرد ولی هیچ وجهی پرداخت نکرد، اما کدی که داخل نرم افزار بهش نشون داده میشه رو واسه شما ارسال میکنه، شما از کجا میفهمی باید کد فعالسازی رو واسش ارسال کنی یا نه؟ به اینا فکر کردی؟ تمهیداتی براش انجام دادی؟

بله
این نکات رعایت شده و تنها موضوعی که مانده است همین موضوع است (سپاس از دغدغه شما دوست عزیز)

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 01:46 صبح
شما ایده ی دیگری دارید؟

aliramazani
یک شنبه 12 دی 1395, 15:08 عصر
اووووف
شما اول باید یه فکری برای تشخیص صحیح بودن کد ارسالی میکردین بعد برین سراغ ارسال
مثلا اینکه هر نرم افزار شما یه شناسه مجزا داشته باشه برای شناسایی اینکه نرمافزار خریداری شده ویه کد از کامپیوتر طرف مثل سریال هارد که مشخص بشه فقط روییک کامپیوتر نصب میشه

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 16:36 عصر
اووووف
شما اول باید یه فکری برای تشخیص صحیح بودن کد ارسالی میکردین بعد برین سراغ ارسال
مثلا اینکه هر نرم افزار شما یه شناسه مجزا داشته باشه برای شناسایی اینکه نرمافزار خریداری شده ویه کد از کامپیوتر طرف مثل سریال هارد که مشخص بشه فقط روییک کامپیوتر نصب میشه

دوست عزیز

بنده که عرض کردم. این مورد حل شده و فقط بحث ارسال و دریافت کد فعالسازی از طریق پیامک باقی مانده است.

aliramazani
یک شنبه 12 دی 1395, 18:07 عصر
دوست عزیز

بنده که عرض کردم. این مورد حل شده و فقط بحث ارسال و دریافت کد فعالسازی از طریق پیامک باقی مانده است.
خب اونم که راه حل دادم خدمتتون پس دیگه گیر چی هستین؟

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 19:35 عصر
خب اونم که راه حل دادم خدمتتون پس دیگه گیر چی هستین؟

دوستان نمونه ی آماده ای از کلیت کار در دسترس دارید؟ اگر در دسترس دارید، لطفاً اطلاع دهید. چون به هر حال نوشتن کدها کمی زمان بر است.

aliramazani
یک شنبه 12 دی 1395, 19:52 عصر

اوکی
اگه انلاین بخواین سرویس بدین هم این روش خوبه هم روش ایمیلی هم روش تلفنی مثلا توی نصب فتوشاپ یا نرم افزارهای شبیه به اون ببینید چه روشهایی برای فعلسازی هست که همش همینه ولی بازم کرک شده
شرکتهایی مثل ادوب به خاطر فروش جهانی مجبورن از این روش استفاده استفاده کنن
به نظر من بهترین راه استفاده از دانگل و قفل سخت افزاریه که یه مقدار از روشهای نرم افزاری بهتر عمل میکنه هر چند اگر هکر به راحتی به سورس برنامه شما دسترسی پیدا کنه شما قفل گاو صندوقم بزاری فایده نداره

juza66
یک شنبه 12 دی 1395, 20:14 عصر
سلام
با احترام به همه نظر اساتید

این یک ایده جالبیه اکر کسی میتونه کمک کنه این ایده دوستمون به سرانجام برسه و ماهم بهرمند شویم.

مثه برنامه نود یک پیام میفرستی در جواب اون یک پیام جوابت رو میده، حالا اگر اون پیام دریافتی مثلا شما کد سیستم و کد خرید محصول باشه ما کد خرید که در دیتابیس داریم رو چک میکنیم اگر هست چک کنه ایا کد سیستمی برای این خرید ثبت شده یا نه اگر نه کدسیستم رو درج میکنیم و یک کد فعال سازی تولید و ذخیره میکنیم. و در جواب پیامک امده میفرستیم ایم کدفعال سازی شما،

حالا اگر یکی بیاد کد خرید و کد همین سیستم رو فرستاد هم کد خرید و هم کد سیستم سرچ شذه رو میابیم و اگر کدفعالسازی وجود داشته باشه برش میگردونیم برای کاربر

و اگر کسی دیگر کدخرید رو داشته باشه و کدسیستم جدیدی بفرسته دوباره مرحله چک کردن کد خرید و کد سیستم رو انجام میدیم و اینبار برای بازگشت جواب میگیم قبلا این کدخرید برای یک سیستم دیگری ثبت شده.

خب این مراحل نیازمند یک وب سرویسه یا سمت پنل پیامک واس انجام داد این رو دوستمون جوابش رو میخواد.

من حتمن این ایده رو چک میکنم و نظرم رو میگم. همه راه حل و هم مشکلاتش.

من رفتم دنبالش..

aliramazani
یک شنبه 12 دی 1395, 20:26 عصر
سلام

این یک ایده جالبیه اکر کسی میتونه کمک کنه این ایده دوستمون به سرانجام برسه و ماهم بهرمند شویم. مثه برنامه نود یک پیام میفرستی در جواب اون یک پیام جوابت رو میده، حالا اگر اون پیام دریافتی مثلا شما کد سیستم و کد خرید محصول باشه ما کد خریدیخرید که در دیتابیس داریم رو چک میکنیم اگر هست چک کنه ایا کد سیستمی برای این خرید ثبت شده یا نه اگر نه کدسیستم رو درج میکنیم و یک کد فعال سازی تولید و ذخیره میکنیم. و در جواب پیامک امده میفرستیم ایم کدفعال سازی شما، حالا اگر یکی بیاد کد خریذ و کدفعال سازی همین سیستم رو فرستاد هم کد خرید و هم کد سیستم سرچ شذه رو میابیم و اگر کدفعالسازی وجود داشته باشه برش میگردونیم برای کاربر و اگر کسی دیگر کدخرید رو داشته باشه و کدسیستم جدیدی بفرسته دوباره مرحله چک کردن کد خرید و کد سیستم رو انجام میدیم و اینبار برای بازگشت جواب میگیم قبلا این کدخرید برای یک سیستم دیگری ثبت شده.

خب این مراحل نیازمند یک وب سرویسه یا سمت پنل پیامک واس انجام داد این رو دوستمون جوابش رو میخواد.

من رفتم دنبالش..
جوابشو که دادیم پیاده سازی بسیار ساده ای داره شاید ٢٠خط کد هم نمیخواد
این دوستمون دنبال کدهای اماده هستن که بگردن ایشالا پیدا میکنن!

mehran6764
یک شنبه 12 دی 1395, 21:07 عصر
جدا از مسائلی که اینجا مطرح شد به نظرم بهتره تو دیتابیس تعداد SMS های ارسالی برای یه کاربر مشخص ذخیره بشه ، چون ممکنه یکی که قصد اذیت کردن داشته باشه رباتی بنویسه که یه شناسه رو به صورت متوالی ارسال کنه و شارژ پنل رو نابود کنه

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 21:11 عصر
جدا از مسائلی که اینجا مطرح شد به نظرم بهتره تو دیتابیس تعداد SMS های ارسالی برای یه کاربر مشخص ذخیره بشه ، چون ممکنه یکی که قصد اذیت کردن داشته باشه رباتی بنویسه که یه شناسه رو به صورت متوالی ارسال کنه و شارژ پنل رو نابود کنه

بله.

بنده این مورد را لحاظ کرده ام.

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 21:13 عصر
جوابشو که دادیم پیاده سازی بسیار ساده ای داره شاید ٢٠خط کد هم نمیخواد
این دوستمون دنبال کدهای اماده هستن که بگردن ایشالا پیدا میکنن!

ممنون
از
شما!

cmsdqq2
یک شنبه 12 دی 1395, 21:14 عصر
سلام

این یک ایده جالبیه اکر کسی میتونه کمک کنه این ایده دوستمون به سرانجام برسه و ماهم بهرمند شویم.

مثه برنامه نود یک پیام میفرستی در جواب اون یک پیام جوابت رو میده، حالا اگر اون پیام دریافتی مثلا شما کد سیستم و کد خرید محصول باشه ما کد خرید که در دیتابیس داریم رو چک میکنیم اگر هست چک کنه ایا کد سیستمی برای این خرید ثبت شده یا نه اگر نه کدسیستم رو درج میکنیم و یک کد فعال سازی تولید و ذخیره میکنیم. و در جواب پیامک امده میفرستیم ایم کدفعال سازی شما،

حالا اگر یکی بیاد کد خرید و کد همین سیستم رو فرستاد هم کد خرید و هم کد سیستم سرچ شذه رو میابیم و اگر کدفعالسازی وجود داشته باشه برش میگردونیم برای کاربر

و اگر کسی دیگر کدخرید رو داشته باشه و کدسیستم جدیدی بفرسته دوباره مرحله چک کردن کد خرید و کد سیستم رو انجام میدیم و اینبار برای بازگشت جواب میگیم قبلا این کدخرید برای یک سیستم دیگری ثبت شده.

من رفتم دنبالش..

بسیار هم عالی

aliramazani
یک شنبه 12 دی 1395, 21:22 عصر

یا شایدم نخوایم مثلا بیشتر از n بار کد فعالسازی صادر بشه یا تا زمان گارانتی قثط کد رایگان صادر بشه

cmsdqq2
چهارشنبه 15 دی 1395, 09:27 صبح
یا شایدم نخوایم مثلا بیشتر از n بار کد فعالسازی صادر بشه یا تا زمان گارانتی قثط کد رایگان صادر بشه

ایده ی خوبی است.

336699
چهارشنبه 15 دی 1395, 23:47 عصر
سلام

بنظر میاد این یک پروژه دانشجویی باشه تا یک پروژه واقعی :متفکر:

چون شرکت یا شخصی که همچین برنامه ای ساخته که نیاز به پنل اس ام اس و وب سرویس هست ، قاعدتا مشتریان خیلی زیادی باید داشته باشه

در این صورت این شخص یا شرکت باید از یک پنل و وب سرویس اختصاصی برای خودش استفاده کنه

زیرا استفاده پنل دیگر شرکتها مساویست با لو رفتن الگوریتم و کلید تولید کد فعال سازی و یا سو استفاده به اشکال دیگر.

aliramazani
پنج شنبه 16 دی 1395, 00:14 صبح
سلام

چون شرکت یا شخصی که همچین برنامه ای ساخته که نیاز به پنل اس ام اس و وب سرویس هست ، قاعدتا مشتریان خیلی زیادی باید داشته باشه

در این صورت این شخص یا شرکت باید از یک پنل و وب سرویس اختصاصی برای خودش استفاده کنه

زیرا استفاده پنل دیگر شرکتها مساویست با لو رفتن الگوریتم و کلید تولید کد فعال سازی و یا سو استفاده به اشکال دیگر.
با روشهای گفته شده اطلاعات روی هاست خودش هست و وب سرویس فقط نقش یک پل برای سایت و سرویسدهنده پیامک را بازی میکنه!
طبق نظر شما اگر کسی نخواد اطلاعاتش لو بره باید سرور و دیتاسنتر اختصاصی گوشه خونشون راه اندازی کنه و بره یه مرکز مخابرات تاسیس کنه که نخواد از اپراتورها پنل بگیره که به هر کسی هم اپراتوری پنل سرویسدهنده اس ام اس نمیدن اینام که میبینید انقدر زیادن نماینده دو سه تا اپراتور بیشتر نیستن و بقیه همه نمایندگی فروش دارن یعنی حتی به پنل اصلی و کدها هم دسترسی ندارن

cmsdqq2
پنج شنبه 16 دی 1395, 00:18 صبح
سلام

خیر اینگونه نیست.

cmsdqq2
پنج شنبه 16 دی 1395, 00:19 صبح
با روشهای گفته شده اطلاعات روی هاست خودش هست و وب سرویس فقط نقش یک پل برای سایت و سرویسدهنده پیامک را بازی میکنه!
طبق نظر شما اگر کسی نخواد اطلاعاتش لو بره باید سرور و دیتاسنتر اختصاصی گوشه خونشون راه اندازی کنه و بره یه مرکز مخابرات تاسیس کنه که نخواد از اپراتورها پنل بگیره که به هر کسی هم اپراتوری پنل سرویسدهنده اس ام اس نمیدن اینام که میبینید انقدر زیادن نماینده دو سه تا اپراتور بیشتر نیستن و بقیه همه نمایندگی فروش دارن یعنی حتی به پنل اصلی و کدها هم دسترسی ندارن

بله. این توضیح درستی است.

336699
پنج شنبه 16 دی 1395, 17:03 عصر

خب هاست رو هم از یه شرکت دیگه گرفته

در این صورت باز مشکل پابرجاست.

336699
پنج شنبه 16 دی 1395, 17:07 عصر
خیر اینگونه نیست.

خب شما اگه تعداد کاربرها زیاد نیستند ، از مودم GSM استفاده کنید .

ولی هنوز نحوه تشخیص پرداخت وجه ، نامشخصه :متفکر:

aliramazani
پنج شنبه 16 دی 1395, 17:58 عصر
خب هاست رو هم از یه شرکت دیگه گرفته

در این صورت باز مشکل پابرجاست.
گفتم که اگه اینجوره باید دیتاسنتر خودش راه اندازی کنه!
به نظر من برای مشتری کم احتیاجی به اینها نیست و با دانگل و قفل سختافزاری به صرفه تره

aliramazani
پنج شنبه 16 دی 1395, 18:03 عصر
خب شما اگه تعداد کاربرها زیاد نیستند ، از مودم GSM استفاده کنید .

ولی هنوز نحوه تشخیص پرداخت وجه ، نامشخصه :متفکر:
جی اس ام مودم و پنل فرقی نداره اخرش یا باید یک سایتی باشه که در هر زمانی انلاین باشه و کد فعالسازی بفرسته یا اینکه کامپیوتر خودش دایم روشن ومتصل به اینترنت و به جای سایت هم پردازش در نرم افزار نصب شده روی سیستم خودش انجام بشه اینطور کدهاشم کسی نداره
من نمیفهمم این پیشنهادها را چطور مطرح میکنید! نحوه ارسال اس ام اس فرقی در بقیه ماجراایجاد نمیکنه اصل همونه و یه ابزار به عنوان پل این وسط هست چه مودم چه پنل. شما اصلا روش کار وب سرویس را میدونید چیه؟ چون دقیقا همونکاری رامیکنه که مودم میکنه یعنی فقط محتوا جا بهجا میشه و کاری به کد نداره!

336699
پنج شنبه 16 دی 1395, 19:23 عصر
جی اس ام مودم و پنل فرقی نداره اخرش یا باید یک سایتی باشه که در هر زمانی انلاین باشه و کد فعالسازی بفرسته یا اینکه کامپیوتر خودش دایم روشن ومتصل به اینترنت و به جای سایت هم پردازش در نرم افزار نصب شده روی سیستم خودش انجام بشه اینطور کدهاشم کسی نداره
من نمیفهمم این پیشنهادها را چطور مطرح میکنید! نحوه ارسال اس ام اس فرقی در بقیه ماجراایجاد نمیکنه اصل همونه و یه ابزار به عنوان پل این وسط هست چه مودم چه پنل. شما اصلا روش کار وب سرویس را میدونید چیه؟ چون دقیقا همونکاری رامیکنه که مودم میکنه یعنی فقط محتوا جا بهجا میشه و کاری به کد نداره!

اصلا من با وب سرویس و پرداخت وجه کاری ندارم.

فرض کن یه مودم GSM داریم و سیستم هم همیشه روشنه

کاربر کد را برای ما ارسال میکند و نرم افزار ما کد را می خواند و طبق الگوریتم مورد نظر کد را تولید می کند و به همان شماره ارسال میکند.

حالا این کجاش پیچیده هستش :متفکر:

در ضمن اگه شما مشغول پیاده سازی و پشتیبانی یک سیستم ای ار پی هستی که حدود سه میلیارد هزینه شده
من و دوستانم در سازمانی مشغول پیاده سازی و پشتیبانی یک سیستمی هستیم که 50 میلیارد هزینش شده:لبخند:

cmsdqq2
پنج شنبه 16 دی 1395, 19:35 عصر
اصلا من با وب سرویس و پرداخت وجه کاری ندارم.

فرض کن یه مودم GSM داریم و سیستم هم همیشه روشنه

کاربر کد را برای ما ارسال میکند و نرم افزار ما کد را می خواند و طبق الگوریتم مورد نظر کد را تولید می کند و به همان شماره ارسال میکند.

حالا این کجاش پیچیده هستش :متفکر:

در ضمن اگه شما مشغول پیاده سازی و پشتیبانی یک سیستم ای ار پی هستی که حدود سه میلیارد هزینه شده
من و دوستانم در سازمانی مشغول پیاده سازی و پشتیبانی یک سیستمی هستیم که 50 میلیارد هزینش شده:لبخند:

با آرزوی موفقیت

aliramazani
پنج شنبه 16 دی 1395, 19:49 عصر
این مورد را که من قبلا خودمم گفتم ولی اصلا روش خوبی نیست!

من و دوستانم در سازمانی مشغول پیاده سازی و پشتیبانی یک سیستمی هستیم که 50 میلیارد هزینش شده
باریکلا به شما!!!!!!!!! خوشتون باشه.... و البته موفق باشین... منکه خوشحالم از شنیدن موفقیت هموطنام بر عکس خیلیا که از حسودی به دیگران دارن میترکن!
ولی از 50 میلیارد یه چیزیشو کم کن قولنامشو بنویسیم مشتری بشیم!

mr.sirwan
پنج شنبه 16 دی 1395, 21:45 عصر
اقا خب الان این دوستمون منتظر چی هستن؟؟:متفکر: مشکل چیه؟؟:متفکر:

aliramazani
پنج شنبه 16 دی 1395, 22:16 عصر
والا ما هم نفهمیدیم الان مشکل حل شده نشده
من روشهایی که به ذهنم رسید را گفتم
اگر کسی روش بهتر و البته منطقی تری داره بیان کنه یاد بگیریم

FirstLine
جمعه 17 دی 1395, 09:36 صبح
با سلام
برای یک سیستم مثل سیستم شما من از روش زیر استفاده کردم ، عملیه و خیلی ساده:
- اول یه دومین و هاست گرفتم (100 مگ هم کافیه) و صفحه درست کردم که هر درخواستی که بصورت Post به این صفحه میاد را دریافت کنه و پروسس و آنالیز کنه و در دیتابیس ذخیره کنه و یک کد خاص نهایی را ایجاد کند
- دوم یه شماره پیامکی 14 رقمی گرفتم که توی کنترل پنلش گزینه ارسال به url داشت (این یعنی اینکه هر اسمسی که به این شماره ارسال میشه را به آدرس اینترنتی سایتی که گرفتم ارسال میکنه)
- حالا وقتی مشتری کد ایجاد شده در برنامه را اسمس میکنه به شماره 14 رقمی، اون شماره بصورت یک Form Post ودرخواست اینترنتی برای آدرس من ارسال میشه و بر اساس محتوای اسمس که کد هست با دستورات php و فورمول تولید کد کاربری یک کد ایجاد و برای مشتری اسمس میشود ، مشابه این کد که هر دو بر اساس یک فرمول هم در برنامه ویندوزی و هم در کدهای php سایت تولید شده با این کد میتونه به برنامه وارد شده و استفاده کند
- تموم شد دیگه
اگه جاییش نامفهومه بفرمایید تا توضیح بدهم، در کل بهترین راهکار استفاده از انتقال URL است ، از همه راحت تر و کم دردسر تره
کل انجام این کار و برنامه نویسی و.. نهایتا یک ساعت زمان میبره و هزینه اش هم یه هاست و دومین و یه پنل اسمسی است ، اگه پنل داری که هیچی ولی اگه نداشتی بگو
با تشکر

NasimBamdad
جمعه 17 دی 1395, 09:44 صبح
با سلام
- اول یه دومین و هاست گرفتم (100 مگ هم کافیه) و صفحه درست کردم که هر درخواستی که بصورت Post به این صفحه میاد را دریافت کنه و پروسس و آنالیز کنه و در دیتابیس ذخیره کنه و یک کد خاص نهایی را ایجاد کند
- دوم یه شماره پیامکی 14 رقمی گرفتم که توی کنترل پنلش گزینه ارسال به url داشت (این یعنی اینکه هر اسمسی که به این شماره ارسال میشه را به آدرس اینترنتی سایتی که گرفتم ارسال میکنه)
- حالا وقتی مشتری کد ایجاد شده در برنامه را اسمس میکنه به شماره 14 رقمی، اون شماره بصورت یک Form Post ودرخواست اینترنتی برای آدرس من ارسال میشه و بر اساس محتوای اسمس که کد هست با دستورات php و فورمول تولید کد کاربری یک کد ایجاد و برای مشتری اسمس میشود ، مشابه این کد که هر دو بر اساس یک فرمول هم در برنامه ویندوزی و هم در کدهای php سایت تولید شده با این کد میتونه به برنامه وارد شده و استفاده کند
- تموم شد دیگه
اگه جاییش نامفهومه بفرمایید تا توضیح بدهم، در کل بهترین راهکار استفاده از انتقال URL است ، از همه راحت تر و کم دردسر تره
کل انجام این کار و برنامه نویسی و.. نهایتا یک ساعت زمان میبره و هزینه اش هم یه هاست و دومین و یه پنل اسمسی است ، اگه پنل داری که هیچی ولی اگه نداشتی بگو
با تشکر
میتونید آموزشش رو بزارید ؟ نمونه کد ها و ...

اگه هم هزینه داشته باشه جبران می کنم

cmsdqq2
جمعه 17 دی 1395, 11:20 صبح
اقا خب الان این دوستمون منتظر چی هستن؟؟:متفکر: مشکل چیه؟؟:متفکر:

مسئله برطرف شده است و در حال حاضر در حال جستجوی ایده یا روشی بهتر هستم تا بتوان پیاده سازی بهتری داشت. اگر بعد از گذشت مدتی به روش یا ایده‏‏ ی بهتری نرسیدم، همان روش قبلی را استفاده خواهم کرد.

cmsdqq2
جمعه 17 دی 1395, 11:22 صبح
با سلام
- تموم شد دیگه
با تشکر

سپاس
از پاسخگویی شما

تا جاییکه بنده اطلاع دارم از طریق انتقال URL صرفاً می توان محتوا را Post کرد. شما چگونه اطلاعات را از دیتابیس خود به مشتری از طریق انتقال URL ​ارسال می کنید؟

aliramazani
جمعه 17 دی 1395, 11:44 صبح
با سلام
- تموم شد دیگه
با تشکر
ارسال از طریق url به روشget باید نه post باشه فکر میکنم که خیلی امنیتی نداره
اگهاشتباه نکنم منظورتون اینه
Www.yoursite.c om/code.php?activatecode=123456

FirstLine
جمعه 17 دی 1395, 11:53 صبح
سپاس
از پاسخگویی شما

تا جاییکه بنده اطلاع دارم از طریق انتقال URL صرفاً می توان محتوا را Post کرد. شما چگونه اطلاعات را از دیتابیس خود به مشتری از طریق انتقال URL ​ارسال می کنید؟

چه اطلاعاتی را از دیتابیس خود به مشتری بدهید؟

روند کار و سادگی کار در استفاده از انتقال پیامک به آدرس اینترنتی است، اینجوری شما لازم نیست مرتب چک کنید که کی اسمس دریافت شده، خودش بصورت اتوماتیک کار میکنه

وقتی مشتری یه کد را ارسال میکند، این متن اسمس به ادرس سایت شما پست میشه، شما هم با کد PHP کد را دریافت کن و یک رمز ایجاد کن و رمز را برای مشتری با پیامک ارسال کن

FirstLine
جمعه 17 دی 1395, 12:04 عصر
با سلام
کد دریافت اسمس های ارسالی توسط انتقال اسمس یه چیز ساده مثل کد های زیر هست:
کد ذخیره کننده روی هاست برای تست

<?php
header('Content-type: text/html; charset=utf-8');
mb_internal_encoding('UTF-8');
?>
Welcome to
<br>
<?php
// http://www.smsakha.ir/recive/recive.php?smsno=9830003300444400
$bol_post_is_valid=false;
if (isset($_REQUEST['smsno']))
{
// param was set in the query string
if(empty($_REQUEST['smsno'])==false)
{
// query string had param set to nothing ie ?param=&param2=something
$bol_post_is_valid=true;
}
}
if(!$bol_post_is_valid) die("<br>Sory.. this post is wrong");
?>
<?php
function doLog($text)
{
// open log file
$filename = "recive.log";
$fh = fopen($filename, "a") or die("Could not open log file.");
fwrite($fh, date("d-m-Y, H:i")." - $text<br>\n\r") or die("Could not write file!");
fclose($fh);
}
$str_sms_log='--------------------------------------------------------<br>';
$str_sms_log= $str_sms_log .'Sms Number = '. $_REQUEST['smsno'];
$str_sms_log= $str_sms_log.'--------------------------------------------------------<br>';
foreach ($_POST as $param_name => $param_val) {
$str_sms_log= $str_sms_log . "\n<br>Param: $param_name; Value: $param_val\n";
}
doLog($str_sms_log);
?>
<hr>++++++++++++++++<br>
<?php
echo($str_sms_log);
?>

وقتی متن اسمس رو بدست اوردی، یک رمز بسازید و با سرویس اسمسی برای مشتری اسمس کنید
با تشکر

aliramazani
جمعه 17 دی 1395, 13:53 عصر
چه اطلاعاتی را از دیتابیس خود به مشتری بدهید؟

روند کار و سادگی کار در استفاده از انتقال پیامک به آدرس اینترنتی است، اینجوری شما لازم نیست مرتب چک کنید که کی اسمس دریافت شده، خودش بصورت اتوماتیک کار میکنه

وقتی مشتری یه کد را ارسال میکند، این متن اسمس به ادرس سایت شما پست میشه، شما هم با کد PHP کد را دریافت کن و یک رمز ایجاد کن و رمز را برای مشتری با پیامک ارسال کن
خوبه فکر کنم یه تابع چک کننده که مدام توی سرور بخواد چک کنه حذف میشه. درسته؟

aliramazani
جمعه 17 دی 1395, 13:54 عصر
با سلام

<?php
?>
Welcome to
<br>
<?php
{
{
$bol_post_is_valid=true;
}
}
?>
<?php
function doLog($text)
{
// open log file
fwrite($fh, date("d-m-Y, H:i")." - $text<br>\n\r") or die("Could not write file!");
fclose($fh);
}
$str_sms_log= $str_sms_log.'--------------------------------------------------------<br>';
}
doLog($str_sms_log);
?>
<hr>++++++++++++++++<br>
<?php
echo($str_sms_log);
?>

وقتی متن اسمس رو بدست اوردی، یک رمز بسازید و با سرویس اسمسی برای مشتری اسمس کنید
با تشکر

روش جالبیه روش کار میکنم
مرسی

cmsdqq2
جمعه 17 دی 1395, 19:45 عصر
با سلام

<?php
?>
Welcome to
<br>
<?php
{
{
$bol_post_is_valid=true;
}
}
?>
<?php
function doLog($text)
{
// open log file
fclose($fh);
}
}
doLog($str_sms_log);
?>
<hr>++++++++++++++++<br>
<?php
echo($str_sms_log);
?>

با تشکر

سپاس
از شما

جهت دریافت موردی نیست. اما شما برای این مورد چه پیشنهادی دارید؟

با سرویس اسمسی برای مشتری اسمس کنید

جهت ارسال کد فعالسازی ساخته شده به مشتری

FirstLine
جمعه 17 دی 1395, 22:44 عصر
با سلام
خوب ششما از هر شرکتی که سرویس پیامک بگیری یک نمونه مثال برای ارسال پیامک بهت میده، همون نمونه php را تفییر بده و بگذار روی سایتت انوقت هر اسمسی که دریافت کنی پس از اعتبار سنجی، بر اساس یک فرمول ثابت که در برنامه c# هم از همین فرمول استفاده میکنی، کد رمز را تهیه و برای کاربر اسمس میکنید
با اینکه خودم نمایندگی ارسال اسمس دارم، اما میتونید یه سرویس پیامک از payamkutah.com بگیری، نمونه کدهای php ,.. را دارد و شماره 14 رقمی رایگان هم داره
با تشکر

cmsdqq2
جمعه 17 دی 1395, 23:57 عصر
با سلام
خوب ششما از هر شرکتی که سرویس پیامک بگیری یک نمونه مثال برای ارسال پیامک بهت میده، همون نمونه php را تفییر بده و بگذار روی سایتت انوقت هر اسمسی که دریافت کنی پس از اعتبار سنجی، بر اساس یک فرمول ثابت که در برنامه C#‎ هم از همین فرمول استفاده میکنی، کد رمز را تهیه و برای کاربر اسمس میکنید
با اینکه خودم نمایندگی ارسال اسمس دارم، اما میتونید یه سرویس پیامک از payamkutah.com بگیری، نمونه کدهای php ,.. را دارد و شماره 14 رقمی رایگان هم داره
با تشکر

بنده
هنوز پنل یا وب سرویس را خریداری نکرده ام.

پس پیشنهاد شما استفاده از پنل است به گونه ای که جهت ارسال پیامک از انتقال دهنده URL استفاده شود و جهت دریافت کدفعالسازی نیز از طریق نمونه کدهای آن سامانه. این پیشنهاد شما است؟

FirstLine
شنبه 18 دی 1395, 00:02 صبح
امکان انتقال اسمس به url یکی از گزینه های داخل پنل اسمس است

از نظر من این روش ساده ترین، کم دردسرترین و راحت ترین سیستم از لحاظ اجرا، راه اندازی و برنامه نویسی است

cmsdqq2
شنبه 18 دی 1395, 00:36 صبح
امکان انتقال اسمس به url یکی از گزینه های داخل پنل اسمس است

از نظر من این روش ساده ترین، کم دردسرترین و راحت ترین سیستم از لحاظ اجرا، راه اندازی و برنامه نویسی است

بله در پنل ها وجود دارد.

پس از دریافت پیامک و انتقال آن، مقادیر مورد نیاز باید در دیتابیس ذخیره شوند، اگر کد ارسالی صحیح بود کدفعالسازی ساخته شود و در غیر این صورت پیغام خطا ارسال گردد. در نهایت پس از ساخت کدفعالسازی، آن به شماره مشترک ارسال شود.

این
روش پیشنهادی شما است؟

cmsdqq2
دوشنبه 20 دی 1395, 12:55 عصر
دوستان شما کدام پنل پیامک را معرفی می کنید؟

shahryari
دوشنبه 20 دی 1395, 13:20 عصر
سلام
عرض شود که چند مطلبی رو لازم دونستم عرض کنم:
1- پنل به کسایی پیامهایی تبلیغاتی رو غیرفعال کردن، پیام نمیفرسته (اگه هم بخاین بفرسته شرایط خاص خودشو داره)
2- وقتی که میخاین پیامکی باشه ، دیگه چه لزومی داره پنل اینترنتی باشه؟؟ یا بللعکس؟؟ یعنی اگه کسی نت داشته باشه میتونه فعال کنه و دیگه عملا پیامک به درد نمیخوره

کاری که خودم کردم اومدم یه برنامه اندرویدی نوشتم و رو گوشیم نصبه و در حالت آماده باش، کاربر میاد بایه فرمت خاص سریال برنامه رو به سیمکارتم ارسال میکنه ، برنامه متن رو میگیره و انالیز میکنه و در نهایت کد فعالسازی رو به سندر ارسال میکنه و در نهایت در دیتابیس خودش (یا انلاین) ذخیره میکنه اینجوری مشکل رد کردن لیست سیاه مخابرات هم حل میشه
رو هوشمند سازی برنامه هم کار شده
مثلا اعداد با کد اسکی یونیکد ، تبدبل به عدد میشن یا اگه سریال یافت نشه در برنامه ، دیگه ترتیب اثر داده نمیشه و ...

144095

پ ن: اخیرا هم دارم روی رباط تلگرام کار میکنم که به اون روش سریال ارسال کنم(در دست اقدام) چون الان دیگه همه تلگرامنان زادان دارن

cmsdqq2
دوشنبه 20 دی 1395, 21:15 عصر
سلام
1- پنل به کسایی پیامهایی تبلیغاتی رو غیرفعال کردن، پیام نمیفرسته (اگه هم بخاین بفرسته شرایط خاص خودشو داره)
2- وقتی که میخاین پیامکی باشه ، دیگه چه لزومی داره پنل اینترنتی باشه؟؟ یا بللعکس؟؟ یعنی اگه کسی نت داشته باشه میتونه فعال کنه و دیگه عملا پیامک به درد نمیخوره

کاری که خودم کردم اومدم یه برنامه اندرویدی نوشتم و رو گوشیم نصبه و در حالت آماده باش، کاربر میاد بایه فرمت خاص سریال برنامه رو به سیمکارتم ارسال میکنه ، برنامه متن رو میگیره و انالیز میکنه و در نهایت کد فعالسازی رو به سندر ارسال میکنه و در نهایت در دیتابیس خودش (یا انلاین) ذخیره میکنه اینجوری مشکل رد کردن لیست سیاه مخابرات هم حل میشه
مثلا اعداد با کد اسکی یونیکد ، تبدبل به عدد میشن یا اگه سریال یافت نشه در برنامه ، دیگه ترتیب اثر داده نمیشه و ...

144095

پ ن: اخیرا هم دارم روی رباط تلگرام کار میکنم که به اون روش سریال ارسال کنم(در دست اقدام) چون الان دیگه همه تلگرامنان زادان دارن

سپاس از شما

پیرامون مورد اول که احساس نمیکنم مشکلیو وجود داشته باشد.

پیرامون مورد دوم هم اینکه بنده هم همین نظر را دارم و احساس نمیکنم جایی گفته باشم که هر دو بایست وجود داشته باشد. بنده پنل پیامک را انتخاب کرده ام.

متاسفانه برای بنده امکان اینکه از روش شما جهت ارسال و دریافت کد استفاده نمایم، مقدور نیست اما روش جالبی را انتخاب کرده اید.

ایده ی ربات تلگرام هم ایده ی جالبی است و بنده اگر بتوانم به عنوان یک راه دیگر هم از این استفاده خواهم کرد تا کاربر دو انتخاب داشته باشد. هم پیامک و هم تلگرام.

خوشحال می شوم دیگر نظرات شما را بشنوم خصوصاً پیرامون روبات تلگرام.

cmsdqq2
یک شنبه 26 دی 1395, 13:00 عصر
دوستان نظر دیگری هم دارید؟

cmsdqq2
دوشنبه 07 فروردین 1396, 01:30 صبح
سلام

144095

دوست گرامی، شما به نتیجه ای در این خصوص رسیدید؟

khedesh
سه شنبه 08 فروردین 1396, 13:04 عصر
سلام به همه دوستان عزیز،
یه امکانی در سامانه پیامک ها وجود داره با عنوان traffic relay که شما می تونید پیامک های ارسالی از سمت کاربرهاتون رو روی وب سایت خودتون در همان لحظه و بصورت خودکار دریافت کنید.
بنابراین شما می تونید با استفاده از وب سرویس پیامک رو ارسال کنید و از طریق traffic relay پیامک دریافت کنید.دیگه بقیش با خودتونه که چجوری مدیریتش کنید. یه سر به سایت زیر بزنید،کلا پنلش رایگانه و می تونید تست بگیرید ضمنا از ssl هم استفاده می کنه همچنین قابلیت ارسال به لیست سیاه (ارسال پیامک برای افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی رو بسته اند) رو هم بصورت رایگان فعال می کنه. RayganSMS.com (https://RayganSMS.com)
1- ارسال پیامک از وب سرویس (https://raygansms.com/Spage/40/%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86)
2-ارسال پیامک از طریق url (https://raygansms.com/Page/20/%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-Url)
3- انتقال پیامک در یافتی به سایت(url) (https://raygansms.com/Spage/50/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-URL)

cmsdqq2
چهارشنبه 16 فروردین 1396, 01:49 صبح
سلام به همه دوستان عزیز،
یه امکانی در سامانه پیامک ها وجود داره با عنوان traffic relay که شما می تونید پیامک های ارسالی از سمت کاربرهاتون رو روی وب سایت خودتون در همان لحظه و بصورت خودکار دریافت کنید.
بنابراین شما می تونید با استفاده از وب سرویس پیامک رو ارسال کنید و از طریق traffic relay پیامک دریافت کنید.دیگه بقیش با خودتونه که چجوری مدیریتش کنید. یه سر به سایت زیر بزنید،کلا پنلش رایگانه و می تونید تست بگیرید ضمنا از ssl هم استفاده می کنه همچنین قابلیت ارسال به لیست سیاه (ارسال پیامک برای افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی رو بسته اند) رو هم بصورت رایگان فعال می کنه. RayganSMS.com (https://RayganSMS.com)
1- ارسال پیامک از وب سرویس (https://raygansms.com/Spage/40/%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86)
2-ارسال پیامک از طریق url (https://raygansms.com/Page/20/%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-Url)
3- انتقال پیامک در یافتی به سایت(url) (https://raygansms.com/Spage/50/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-URL)

سپاس از شما

یکی از سایت های موردعلاقه بنده پس از جستجوهای فراوان بود.

khedesh
یک شنبه 01 مرداد 1396, 16:17 عصر
سلام،
به مثال زیر توجه کنید.
https://RayganSMS.com/SendMessageWithUrl.ashx?Username=test123&Password=****&PhoneNumber=5000221030&MessageBody=test&RecNumber=0912***1234&Smsclass=1

شما فقط کافیه تو این سامانه پیامک (https://raygansms.com) بصورت رایگان ثبت نام کنید و امکان ارسال از طریق وب سرویس را هم بصورت رایگان دریافت کنید.
فقط با جاگزاری اطلاعات، پیام شما با سرعت بالایی ارسال میشه.
صمنا توجه داشته باشید که کلیه امکانات این پنل اس ام اس (https://raygansms.com) رایگانه !!!
برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه ارسال پیامک از طریق آدرس اینترنتی (https://raygansms.com/Page/20) مراجعه کنید

http://barnamenevis.org/clear.gif (http://barnamenevis.org/editpost.php?p=2372295&do=editpost)

khedesh
سه شنبه 24 مرداد 1396, 14:22 عصر
سلام به همه دوستان،
برای دریافت و ارسال پیامک از نرم افزار می تونید به مقاله زیر مراجعه کنید!
انواع راه های ارسال و دریافت پیامک از طریق نرم افزار (https://raygansms.com/blog/post/124) رو توضیح داده :

https://raygansms.com/blog/post/124 (https://raygansms.com/blog/post/124)

cmsdqq2
پنج شنبه 28 تیر 1397, 11:37 صبح
دوستان سلامی مجدد

فرصت کردید راهکار جدیدی بدست بیارید یا ایده ای قابل اشتراک در نظر دارید؟

رامین مرادی
پنج شنبه 28 تیر 1397, 12:40 عصر
دوستان سلامی مجدد

فرصت کردید راهکار جدیدی بدست بیارید یا ایده ای قابل اشتراک در نظر دارید؟

نیازی به ارسال پیامک از جانب کاربر نیست. شما یک وب سرویس بنویسید. در نرم افزارتون امکان اتصال به وب سرویس رو فراهم کنید و شناسه ای که دارید رو به وب سرویس بفرستید. وب سرویس بعد از دریافت شناسه و پردازش های مورد نظر و تولید کد میتونه از طریق همون وب سرویس اطلاعات رو برگشت بده یا از طریق سیستم های ارسال پیام کد رو برگردونه که به نظرم همون برگشت اطلاعات از طریق وب سرویس بهتره.چون اکثرا پیامک های تبلیغاتی بسته هستن و پیام به دست کاربر نمیرسه.

cmsdqq2
پنج شنبه 28 تیر 1397, 13:38 عصر
نیازی به ارسال پیامک از جانب کاربر نیست. شما یک وب سرویس بنویسید. در نرم افزارتون امکان اتصال به وب سرویس رو فراهم کنید و شناسه ای که دارید رو به وب سرویس بفرستید. وب سرویس بعد از دریافت شناسه و پردازش های مورد نظر و تولید کد میتونه از طریق همون وب سرویس اطلاعات رو برگشت بده یا از طریق سیستم های ارسال پیام کد رو برگردونه که به نظرم همون برگشت اطلاعات از طریق وب سرویس بهتره.چون اکثرا پیامک های تبلیغاتی بسته هستن و پیام به دست کاربر نمیرسه.

ممنونم

اینجا یک موضوع بسیار مهم و البته مبهم برای من وجود داره و اون هم این هست که امنیت وب سرویس رو چه باید کرد؟

در واقع محافظت از استرینگ های مربوط به وب سرویس

شما نظری دارید؟

رامین مرادی
پنج شنبه 28 تیر 1397, 14:48 عصر
ممنونم

اینجا یک موضوع بسیار مهم و البته مبهم برای من وجود داره و اون هم این هست که امنیت وب سرویس رو چه باید کرد؟

در واقع محافظت از استرینگ های مربوط به وب سرویس

شما نظری دارید؟

میتونید مثل بقیه وب سرویس های قبل از انجام عملی اعتبار دسترسی کاربر رو بسنجید. و ببینید این درخواست از سمت برنامه بوده یا نه.

cmsdqq2
پنج شنبه 28 تیر 1397, 17:35 عصر
میتونید مثل بقیه وب سرویس های قبل از انجام عملی اعتبار دسترسی کاربر رو بسنجید. و ببینید این درخواست از سمت برنامه بوده یا نه.

ممنونم البته فکر میکنم کمی اشتباه منظور خودم رو رسوندم.

هدف اصلی در واقع محافظت از اطلاعات حیاتی موجود در برنامه هست.

برای اتصال به وب سرویس باید عملیات تایید اعتبار رو با ارائه ی نام کاربری و رمزعبور درست، انجام داد. در واقع مسئله ی اصلی محافظت از رشته های حیاتی در دات نت هست.

شما ایده ای دارید؟

sajedmalayeri
پنج شنبه 28 تیر 1397, 17:45 عصر
با سلام ،
اکثر سرویس دهنده ها یک API که مخفف Application Programming Interface هست به شما میدهند که داخل فایل کانفیگش میتونید Token پنلی که خریدید رو وارد کنید و ارسال و دریافت اس ام اس انجام بدید و اس ام اس دریافتی رو داخل کد دریافت کنید.
سرویسی که خودم استفاده میکنم (کاوه نگار) هست که قصد تبلیغشو ندارم ولی API با کیفیتی داره.
بدرود.

cmsdqq2
پنج شنبه 28 تیر 1397, 20:39 عصر
با سلام ،
اکثر سرویس دهنده ها یک API که مخفف Application Programming Interface هست به شما میدهند که داخل فایل کانفیگش میتونید Token پنلی که خریدید رو وارد کنید و ارسال و دریافت اس ام اس انجام بدید و اس ام اس دریافتی رو داخل کد دریافت کنید.
سرویسی که خودم استفاده میکنم (کاوه نگار) هست که قصد تبلیغشو ندارم ولی API با کیفیتی داره.
بدرود.

ممنونم از شما

البته بنده تصمیم دارم از این ارائه دهنده استفاده میکنم.

https://raygansms.com (https://raygansms.com)

پیگیری هم نکردم که ببینم این قابلیت رو دارن یا خیر

دوستان یک سوال متفرقه، چندین دفعه از وب سایتی برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کردم (از بانک به عنوان مثال ایرانسل، برای استان فارس، شهر شیراز) ولی افرادی که تمام گرفتن فرضاً از تهران بوده، مازندران! گیلان، خوزستان و ... به نظر شما طبیعی هست یا مشکلی وجود داره؟!

ممنونم

cmsdqq2
سه شنبه 02 مرداد 1397, 10:31 صبح

ممنون از پاسخگوییتون

ببخشید یک نکته ی مبهم.

فرمودید که یک وب سرویس بنویسید.

سوال اینجاست که وب سرویس از شرکت های ارائه دهنده خریداری بشه یا شخصی نوشته بشه؟

رامین مرادی
چهارشنبه 03 مرداد 1397, 08:37 صبح
ممنون از پاسخگوییتون

ببخشید یک نکته ی مبهم.

فرمودید که یک وب سرویس بنویسید.

سوال اینجاست که وب سرویس از شرکت های ارائه دهنده خریداری بشه یا شخصی نوشته بشه؟

فک کنم متوجه منظور بنده نشدید. شما یک وب سرویس بنویسید که کاربر یک شناسه خاص رو به وب سرویس میفرسته. حالا وب سرویس میاد بر اساس اون شناسه و بر اساس یک الگوریتم خاص یک عدد رو برمیگردونه همزمان هم تو دیتابیسش ذخیره میکنه. و به برنامه برمیگردونه حالا تو کلاینتتون که عدد رو دریافت کردید اون عدد رو بررسی کنید که با الگوریتم ساخته شده صحیح هست یا نه. همین.
(حالا این وب سرویس رو باید خودتون پیاده کنید تو هر زبانی که دلتون خواست. توصیه م استفاده از پی اچ پی برا راحتی کار و ارزون بودن هاست های اون هست.)

Helpco
چهارشنبه 03 مرداد 1397, 12:43 عصر
فک کنم متوجه منظور بنده نشدید. شما یک وب سرویس بنویسید که کاربر یک شناسه خاص رو به وب سرویس میفرسته. حالا وب سرویس میاد بر اساس اون شناسه و بر اساس یک الگوریتم خاص یک عدد رو برمیگردونه همزمان هم تو دیتابیسش ذخیره میکنه. و به برنامه برمیگردونه حالا تو کلاینتتون که عدد رو دریافت کردید اون عدد رو بررسی کنید که با الگوریتم ساخته شده صحیح هست یا نه. همین.
(حالا این وب سرویس رو باید خودتون پیاده کنید تو هر زبانی که دلتون خواست. توصیه م استفاده از پی اچ پی برا راحتی کار و ارزون بودن هاست های اون هست.)

نمونه برنامه در این مورد دارید

cmsdqq2
جمعه 05 مرداد 1397, 15:23 عصر

سلام

ممنونم

بله درسته، هر تراکنش یک عدد رو برمیگردونه و بر اساس اون عدد میشه نتیجه رو بررسی کرد اما موضوع اصلی این هست که اگر از وب سرویس های موجود (به دلیل عدم طراحی وب سرویس شخصی) استفاده کنیم، امنیت اون مدنظر هست.

در واقع امنیت کانال ارتباطی مورد سوال هست که با این چه باید کرد. نام کاربری و رمزعبوری برای اتصال به وب سرویس که در برنامه قرار میدیم رو چه باید کرد؟

cmsdqq2
یک شنبه 07 مرداد 1397, 14:44 عصر

شما درست می فرمایید؛ اما در واقع شیوه ی فعالسازی دارای دو حالت هست.

فعالسازی با پیامک
فعالسازی با اینترنت

این شیوه ای که شما فرمودید، اگر اشتباه نکرده باشم مربوط به شیوه ی فعالسازی با اینترنت هست. در واقع هدف ما فعالسازی با پیامک هست.

رامین مرادی
دوشنبه 08 مرداد 1397, 08:36 صبح
شما درست می فرمایید؛ اما در واقع شیوه ی فعالسازی دارای دو حالت هست.

فعالسازی با پیامک
فعالسازی با اینترنت

این شیوه ای که شما فرمودید، اگر اشتباه نکرده باشم مربوط به شیوه ی فعالسازی با اینترنت هست. در واقع هدف ما فعالسازی با پیامک هست.

مسدود بودن پیامک های تبلیغاتی رو میخواید چیکار کنید؟

cmsdqq2
دوشنبه 08 مرداد 1397, 14:02 عصر
مسدود بودن پیامک های تبلیغاتی رو میخواید چیکار کنید؟

اغلب گفته میشه پیامک به تعداد غیر انبوه از طریق وب سرویس چنین محدودیتی نداره اما اگر از طریق خود سامانه پیامک با بانک خودشون یا بهتره بگم از طریقی غیر از وب سرویس ارسال بشه، مشکل داره.

cmsdqq2
دوشنبه 08 مرداد 1397, 14:03 عصر
ممنونم از شما

البته بنده تصمیم دارم از این ارائه دهنده استفاده میکنم.

https://raygansms.com (https://raygansms.com)

پیگیری هم نکردم که ببینم این قابلیت رو دارن یا خیر

دوستان یک سوال متفرقه، چندین دفعه از وب سایتی برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کردم (از بانک به عنوان مثال ایرانسل، برای استان فارس، شهر شیراز) ولی افرادی که تمام گرفتن فرضاً از تهران بوده، مازندران! گیلان، خوزستان و ... به نظر شما طبیعی هست یا مشکلی وجود داره؟!

ممنونم

دوستان در مورد این موضوع نظری دارید؟

cmsdqq2
دوشنبه 08 مرداد 1397, 14:07 عصر
دوستان یک موضوع دیگه هم اینجا وجود داره. به نظر من این موضوع بیشتر شبیه مدیریت خطا در تراکنش ها مالی هست.

برنامه پرداخت داخلی داره. بعد از پرداخت موفق، شناسه ای یکتا در بانکی ثبت میشه. پس اگر پرداخت موفق بود، کد هم وجود داشت، بخش فعالسازی برنامه فعال میشه و بقیه ی موارد. (انتخاب فعالسازی با پیامک یا با اینترنت و ...)

سوال اینجاست، اگر پرداخت موفق شد ولی هنگام ثبت شناسه در بانک، فرضاً اینترنت / برق قطع شد یا بانک در دسترس نبود، به نظر شما چه باید کرد؟

چون تا زمانیکه شناسه در بانک وجود نداشته باشه که بخش فعالسازی فعال نمیشه.

شما چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟

ممنونم از اینکه در طول این مدت زمان، خالصانه من رو همراهی کردید. :لبخندساده:

cmsdqq2
جمعه 12 مرداد 1397, 13:21 عصر
دوستان راهکار بنده این هست.

شناسه ی پرداخت هنگام callback گرفته بشه و در دیتابیس ذخیره بشه. حالا اگر کاربر درخواست کد فعالسازی رو داد، باید اطلاعات زیر رو هم ارسال کنه:

شناسه ی پرداخت
کد نرم افزار

اطلاعات بر اساس شناسه ی ارسال شده سرچ میشه و اگر با هم مطابقت کرد، کد فعالسازی از روی کد نرم افزار ارسالی ساخته میشه و برای کاربر ارسال میشه.

دوستان این روش مورد تایید شما هست؟

البته دو مسئله وجود داره. اگر وقتی که پرداخت انجام شد و شناسه ی پرداخت به علت مثلاً قطعی برق و ... در دیتابیس ثبت نشه، چه باید کرد؟

مسئله ی دوم هم اینکه اگر کاربری بخواد اذیت کنه و پشت سر هم پیامک بفرسته به نظر شما چیکار کنیم؟