PDA

View Full Version : کمک در تحلیل login برنامه تحت اندروید

CodeforLife
جمعه 03 دی 1395, 11:37 صبح
سلام دوستان
من دارم یه برنامه ای می نویسم که زمانیکه برنامه نصب شد و کاربر کلیک کند در برنامه نام و نام خانوادگی و شماره تلفن خود را وارد نماید .
و بعد وارد یه حساب کاربری بشه که برای خودشه !!!!
و از دفعات بعد که برنامه رو باز کرد دیگه نباید درج کنه که باید یه راست بره توی حساب کاربری!!!!
چه طور اینکار رو بکنم ؟؟؟
میشه لطف بفرمایید راهنماییم کنید؟؟؟
ممنون

suraty
جمعه 03 دی 1395, 12:24 عصر
سلام دوستان
من دارم یه برنامه ای می نویسم که زمانیکه برنامه نصب شد و کاربر کلیک کند در برنامه نام و نام خانوادگی و شماره تلفن خود را وارد نماید .
و بعد وارد یه حساب کاربری بشه که برای خودشه !!!!
و از دفعات بعد که برنامه رو باز کرد دیگه نباید درج کنه که باید یه راست بره توی حساب کاربری!!!!
چه طور اینکار رو بکنم ؟؟؟
میشه لطف بفرمایید راهنماییم کنید؟؟؟
ممنون

سلام،
اینکه بعد از نصب برنامه یک کار برای فقط اولین دفعه انجام شود جزء مباحث Shared preferences است.
به یاد داشتن آن هم مثلا می تواند با ذخیره شدن در دیتابیس داخلی اندروید فرد برای ورودهای آتی انجام گیرد.

Nevercom
جمعه 03 دی 1395, 16:57 عصر
روشی که من استفاده می کنم بر اساس توکن (Token) هست.

وقتی کاربر لاگین می کنه، در پاسخ یه توکن دریافت می کنه، این توکن هم باید همراه با هر درخواست دیگه که به سمت سرور میره ارسال بشه تا سرور مطمئن بشه که کاربر اجازه داره و به نوعی لاگین شده و مجاز هست.

این توکن باید جایی در برنامه ذخیره بشه، حالا SharedPreference یا هر محل ذخیره سازی دیگه.

چک کردن لاگین بودن یا نبودن هم فقط این میشه که چک کنیم مقدار توکن null نباشه. حالا اگر توکن null نباشه، فرض بر اینه که کاربر حداقل یکبار لاگین کرده و به صفحه ی بعد هدایتش می کنیم،
اما ممکنه این توکن دیگه اعتبار نداشته باشه، برای همین در هرکدوم از درخواست هایی که به سمت سرور ارسال میشه، اگر پاسخ این بود که توکن معتبر نیست، کاربر رو logout می کنیم که درواقع این هست که توکن رو از جایی که ذخیره ش کردیم پاک کنیم و دوباره به صفحه ی لاگین هدایتش کنیم.