PDA

View Full Version : چگونگی ساخت برنامه ای که رکوردها رو مانند پست سایت نمایش دهد

nurani
یک شنبه 05 دی 1395, 16:04 عصر
فرض کنید در بانک یا دیتا گرید 500 رکورد ثبت شده است
می خوام برنامه ای بنویسم که برنامه آفلاین و ویندوز اپ باشد و داخل فرم برنامه، هر رکورد مانند یک پست وب سایت نمایش داده شود
یعنی متن عنوان پست ، از سلول اول پر شود
و بعد در هر پست یک پیکچر باکس باشد تا عکس هر پست رو نمایش دهد (آدرس عکس هر رکورد در سلول دوم است )
و در زیر عکس نیز متنی که در سلول سوم است نمایش داده شود

تقریبا مانند عکس زیر
143885
بهترین روش چیست

Mahmoud Zaad
یک شنبه 05 دی 1395, 16:45 عصر
سلام
باید یه یوزر کنترل بسازید.
روش کار:
- یه یوزر کنترل به پروژه اضافه کنید.
- با لیبل و پیکچر باکس، شکل بالا رو طراحی کنید.
- برای هر کدوم از لیبل ها و پیکچر باکس که مقدارشون از دیتابیس خونده میشه یک پراپرتی تعریف کنید.
- اطلاعات رو از دیتابیس بخونید و به ازای هر رکورد یک یوزر کنترل نمونه سازی کنید و مقادیر رو به پراپرتی های شخصی خودتون انتساب بدید.
- یوزر کنترل رو توی یک flowLayoutPanel اضافه کنید.

juza66
یک شنبه 05 دی 1395, 21:42 عصر
سلام
باید یه یوزر کنترل بسازید.
روش کار:
- یه یوزر کنترل به پروژه اضافه کنید.
- با لیبل و پیکچر باکس، شکل بالا رو طراحی کنید.
- برای هر کدوم از لیبل ها و پیکچر باکس که مقدارشون از دیتابیس خونده میشه یک پراپرتی تعریف کنید.
- اطلاعات رو از دیتابیس بخونید و به ازای هر رکورد یک یوزر کنترل نمونه سازی کنید و مقادیر رو به پراپرتی های شخصی خودتون انتساب بدید.
- یوزر کنترل رو توی یک flowLayoutPanel اضافه کنید.

با سلام

در تکمیل حرف های دوستمون محمود زاد (Mahmoud Zaad) این روش در تعداد بالای داده و نمایش مقدار بسیار زیادی از رم رو استفاده میکنه و در سیستم های پایین تر ممکنه برنامه ات هم هنگ کنه..
من از روش دوستمون استفاده کردم قبلا و خیلی مشکل در مدیریت رم داشتم و الان که سمت Wpf کار میکنم راحتترم ...

بنظرم بیا از wpf استفاده کن مثه وب بجای استفاده از تگ ها html از تگ های xml استفاده میکنه و راحتتره و برای کارهای مثه این مدیریت خوبی روی رم داره و کند هم اجرا نمیشه...

Mahmoud Zaad
دوشنبه 06 دی 1395, 09:23 صبح
البته همینجا هم با استفاده از صفحه بندی و محدود کردن تعداد رکوردها مشکلی نخواهد بود.