PDA

View Full Version : سوال: تغییر کلمه عبور توسط کاربر در php

pouyaaaa20
شنبه 11 دی 1395, 09:46 صبح
سلام . من میخوام کاربر بتونه کلمه عبورشو تغییر بده واسه اینکار یوزرنیم رو یونیک گرفتم و از طریق دستور آپدیت اینکارو میکنم ولی واسه تغییر رمز کاربر باید یوزرنیمش رو هم تو فرم تغییر کلمه عبورم ثبت کنه . من میخوام یوزرنیم از طریق فرم login ارسال بشه به صفحه تغییر کلمه عبور ولی فرم لاگین قبلا اطلاعاتش رو ارسال کرده به صفحه چک . حالا راهی هست که اطلاعات فرم لاگین رو دوباره از صفحه ی چک بفرسته به صفحه ی تغییر کلمه عبورم یا از صفحه لاگین همزمان هم بفرسته به صفحه ی چک و هم بفرسته به صفحه ی تغییر کلمه عبور ؟ مرسی

amirhossein.sh
شنبه 11 دی 1395, 18:01 عصر
با عرض ادب خدمت دوست عزیز ، سوالتون خیلی مبهمه ، میشه لطفا بگین هدفتون چیه ؟ اینطوری شاید بتونم کمکی کرده باشم و راه حلی ارایه بدم

pouyaaaa20
یک شنبه 12 دی 1395, 16:56 عصر
با عرض ادب خدمت دوست عزیز ، سوالتون خیلی مبهمه ، میشه لطفا بگین هدفتون چیه ؟ اینطوری شاید بتونم کمکی کرده باشم و راه حلی ارایه بدم

سلام خسته نباشید . ببخشید مبهم سوال کردم . من یه سایت با php طراحی کردم . داخل سایت یه صفحه ی لاگین گذاشتم که مدیر و کاربر رو از هم جدا میکنه و کاربر رو به صفحه ی کاربری هدایت میکنه و مدیر رو به صفحه ی مدیریت هدایت میکنه . حالا میخوام وقتی که کاربر وارد قسمت کاربری شد اونجا بتونه اطلاعاتش رو ویرایش کنه مثلا اسمشو تغییر بده . فامیلیشو تغییر بده . رمزشو تغییر بده و چیزای دیگه که موقع ثبت نام ثبت کرده رو همه رو بتونه تغییر بده . واسه اینکار از چه کدی باید استفاده کنم ؟ اسم پایگاه دادم pnu و اسم جدولش user و 10 تا فیلد هم داره که به ترتیب id و name و family و username و password و adress و sdate و jensiat و pic و permission هستش .

pouyaaaa20
یک شنبه 12 دی 1395, 17:01 عصر
یه سوال دیگه هم داشتم . میخوام وقتی کاربر وارد صفحه ی مدیریت شد بتونه نمونه سوال بذاره و همچنین یه کاربر عادی وقتی وارد صفحه ی کاربری شد بتونه نمونه سوال هایی که مدیر گذاشته رو ببینه و دانلود کنه . واسه این باید از چه کدی استفاده کنم ؟ممنون

amirhossein.sh
چهارشنبه 15 دی 1395, 15:56 عصر
شما در ابتدا باید یه فرم ایجاد کنید و اطلاعاتی که میخواین کاربر بتونه تغییر بده رو از اون فرم دریافت کنید ، حالا مقادیری که فرم دریافت کردو میبرید داخل یه تابع ، داخل این تابع با استفاده از دستوری که در زیر براتون مینویسم میتونین به پایگاه داده دستور آپدیت(یا همون ویرایش) رو بدین .

update tname
setfield1 = value1;
filed2 = value2;
.
.
.
fieldn = valuen;
where condition;

tname نام جدول مورد نظر تو پایگاه داده هستش ، field اسم ستونی که میخواین ویرایش بشه و value مقداری که از کاربر برای اون ستون دریافت کردید هستش.البته خدمتتون عرض کنم در انتها بوسیله شرط حتما باید ذکر کنید که این مقادیری که قراره ویرایش بشه مربوط به این کاربری که اطلاعاتو فرستاده هست.

سلام خسته نباشید . ببخشید مبهم سوال کردم . من یه سایت با php طراحی کردم . داخل سایت یه صفحه ی لاگین گذاشتم که مدیر و کاربر رو از هم جدا میکنه و کاربر رو به صفحه ی کاربری هدایت میکنه و مدیر رو به صفحه ی مدیریت هدایت میکنه . حالا میخوام وقتی که کاربر وارد قسمت کاربری شد اونجا بتونه اطلاعاتش رو ویرایش کنه مثلا اسمشو تغییر بده . فامیلیشو تغییر بده . رمزشو تغییر بده و چیزای دیگه که موقع ثبت نام ثبت کرده رو همه رو بتونه تغییر بده . واسه اینکار از چه کدی باید استفاده کنم ؟ اسم پایگاه دادم pnu و اسم جدولش user و 10 تا فیلد هم داره که به ترتیب id و name و family و username و password و adress و sdate و jensiat و pic و permission هستش .

amirhossein.sh
چهارشنبه 15 دی 1395, 16:01 عصر
منظور از نمونه سوال چیه ؟ دقیق تر بگین تا راهنماییتون کنم

یه سوال دیگه هم داشتم . میخوام وقتی کاربر وارد صفحه ی مدیریت شد بتونه نمونه سوال بذاره و همچنین یه کاربر عادی وقتی وارد صفحه ی کاربری شد بتونه نمونه سوال هایی که مدیر گذاشته رو ببینه و دانلود کنه . واسه این باید از چه کدی استفاده کنم ؟ممنون

developerX
چهارشنبه 15 دی 1395, 22:29 عصر
سلام . من میخوام کاربر بتونه کلمه عبورشو تغییر بده واسه اینکار یوزرنیم رو یونیک گرفتم و از طریق دستور آپدیت اینکارو میکنم ولی واسه تغییر رمز کاربر باید یوزرنیمش رو هم تو فرم تغییر کلمه عبورم ثبت کنه . من میخوام یوزرنیم از طریق فرم login ارسال بشه به صفحه تغییر کلمه عبور ولی فرم لاگین قبلا اطلاعاتش رو ارسال کرده به صفحه چک . حالا راهی هست که اطلاعات فرم لاگین رو دوباره از صفحه ی چک بفرسته به صفحه ی تغییر کلمه عبورم یا از صفحه لاگین همزمان هم بفرسته به صفحه ی چک و هم بفرسته به صفحه ی تغییر کلمه عبور ؟ مرسی

پویا خان ، شما موقعی که میخواین طرف ر. لاگین بکنین چک میکنین اگه یوزر پس درست بود اطلاعاتی مث آیدیی طرف رو تو یک کوکی میریزین بعد هر صفحه ای که رفت می تونین آیدیش رو از کوکی بخونین ،اون وقت از طریق آیدی میتونین پیوردشم عوض بکنین. دقت بکنین واسه تغییر پسورد و کلا هر تغییری تو دیتابیس با یوزرنیم طرف کوئری نزنین بلکه از آیدی که یونیک هست استفاده کنین ، چون یوزرنیم یک مقدار متغیر هست و ممکنه مقدارش تو دیتابیس تغییر کرده باشه ولی تو کوکی شما همون قبلیه باقی باشه .