PDA

View Full Version : مبتدی: اتصال رادیو باتون به دیتا بیس

computer_prospect
جمعه 17 دی 1395, 02:12 صبح
سلام به دوستان عزیز :
امیدوارم که حالتون خوب باشه.

می دونم سوالم شاید یکم مبتدی باشه ولی باور کنید هر چی گشتم نتونستم جوابمو بدست بیارم . همه راههایی رو پیشنهاد دادن که برای من کار نمی کنه .
من دارم یک برنامه درست می کنم که لیست مشتری ها رو می گیره . برای جنسیت موندم . رادیو باتون می زارم نمی تونم زن یا مرد بودن رو با تغییر چک کردن رادیو در دیتا بیس ذخیره کنم . میشه لطفا راهنماییم کنید . من از دیتا بیس Entity Framework استفاده می کنم . در دکمه سیو من داخلش این ها قرار دارد . می خوام رو رادیو باتون زن کلیک شد , در دیتابیس زن ذخیره شود. راستی در دیتابیس من یک فیلد درست کردم برای جنسیت با نام Gender و Varchar(50( است نوعش .

if (ValidateChildren(ValidationConstraints.Enabled))

{

try

{

using (InsertClientEntities db = new InsertClientEntities())

{

if (MetroFramework.MetroMessageBox.Show(this, "Do you want to save the changes?", "Message", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question) == DialogResult.Yes)

{

InsertClient pic = new InsertClient() { FileName = fileName + (j), Data = ConvertImageToBinary(pictureBox.Image) };

bindingSourceAddClientInfo.EndEdit();

await db.SaveChangesAsync();

DialogResult = DialogResult.OK;

}

}

}

catch (Exception ex)

{

MetroFramework.MetroMessageBox.Show(this, ex.Message, "Message", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);

}

}

ممنون می شم واقعا اگر کمکم کنید . یک دنیا سپاس

ممنون .

parvizwpf
جمعه 17 دی 1395, 22:22 عصر
کدتون مشخص نیست.
اما پیشنهاد میشه یک فیلد از نوع بیت بگیرید و بگید مثلا رادیو یک ترو بود ترو بزنه و در غیر اینصورت فالس.

if(radioButton1.Checked)
MyEntity.Gender=True;
else
MyEntity.Gender=false;

computer_prospect
شنبه 18 دی 1395, 06:00 صبح
کدتون مشخص نیست.
اما پیشنهاد میشه یک فیلد از نوع بیت بگیرید و بگید مثلا رادیو یک ترو بود ترو بزنه و در غیر اینصورت فالس.

if(radioButton1.Checked)
MyEntity.Gender=True;
else
MyEntity.Gender=false;

ممنون از پاسخ شما دوست عزیز.
از این روش شما در دیتابیس true و false ثبت میشه و در دیتاگراید هم true , false نوشته میشه. من میخوام در دیتاگراید زن یا مرد بودن نمایش داده بشه.