PDA

View Full Version : میانگین یک فیلد در فرم

hamedinho
چهارشنبه 05 مهر 1385, 15:41 عصر
می دونم که برای میانگین گیری باید داخل فیلد نوشت(=sum(field))
حالا من می خوام این کد رو توی ویژوال بیسیک بنویسم که توی ریپورت هم بیاد.
در ضمن سرچ هم کردم ولی هیچی در مورد میانگین تو انجمن نیست.

sarami
چهارشنبه 05 مهر 1385, 17:16 عصر
DAvg("[Freight]", "Orders", "[ShipRegion] = 'CA'")

مثل Dsum عمل میکنه اگه میخوای average یه فیلد رو با شرط خواص بگیرین

hamedinho
چهارشنبه 05 مهر 1385, 22:26 عصر
آقای صارمی یکمی در موردش توضیح می دین یعنی طریقه استفادش و نام فیلدی که میانگینش رو می خوام باید کجا بزارم

sarami
چهارشنبه 05 مهر 1385, 23:06 عصر
بجای Freight نام جدول تون رو بذازین بجای Orders نام فیلدی از جدولتون که میخواین AVERAGE بگیرین و بجای ShipRegionنام فیلدی که مخواین فیلتر کنین و بجای cA پارامتری که میخواین فیلتر بشه

hamedinho
پنج شنبه 06 مهر 1385, 14:08 عصر
شرمنده . هر کاری کردم نشد .یعنی ارور داد .نمونه رو گذاشتم که اگر زحمتی نیست یه دستی به سرو روش بکشید .

sarami
پنج شنبه 06 مهر 1385, 20:10 عصر
کد پائیین رو در یک query در حالت SQL View کپی و پست کنینو سپس فرمتون رو به اون bound کنین فیلد معدل همان فیلد مطلوب شماست

SELECT Table1.name, Table1.mehr, Table1.aban, (nz(Table1!mehr,0)+nz(Table1!aban,0))/2 AS moadel
FROM Table1;

دانلود نمونه برنامه (http://www.box.net/public/7a7vbfxp8p)

sarami
جمعه 07 مهر 1385, 22:08 عصر
در ضمن طراحی بانکتون هم مشکل داره. اسامی رو در یک تیبل دیگه نگاه دارین. وبا یک join به تیبل نمرات مقادیر رو وارد کنین بجای ایجاد یک فیلد برای هر ماه یک رکورد برای هر ماه نگه دارین

hamedinho
جمعه 07 مهر 1385, 22:15 عصر
این یک نمونه بود و فایل اصلی نبود و همین جوری درستش کردم.
ولی این میانگین گیری مشکل داره چون اگر به عنوان مثال در آبان ماه نمره ای نداشت به هر دلیل و میانگین آن باید مساوی نمره مهر باشد یهنی اگر هرکدام صفر شد بر میانگین محاسبه نشود .
یه پست هم برای همین ایجاد کردم که تو انجمن فعاله .

sarami
جمعه 07 مهر 1385, 22:33 عصر
دوست عزیز برای همین گفتم طراحی مشکل داره اگه برای هر ماه یک رکورد باشه و میانگین بر اساس تعداد مشخص بشه این مشکل مرتفع میشه