PDA

View Full Version : مبتدی: تعریف سطح دسترسی کاربران در vb.net

amirm2012
شنبه 18 دی 1395, 19:23 عصر
سلام
چطور میتونم در vb.net کاربران رو مدیریت کنم ، یعنی میخوام برای هر کاربر سطح دسترسی معین تعریف کنم نمیدونم باید از کجا شروع کنم و هر چی هم تو اینترنت گشتم به نتیجه نرسیدم. لطفا راهنمایی کنید خیلی ضروریه
با تشکر از همه دوستان

hamidrezax1
شنبه 18 دی 1395, 21:50 عصر
بهترین راه سطح دسترسی تعیین کردن یک مقدار در دیتا بیستون هست (البته به نظر من و ساده ترین روش)
مثلا توی یه فیلد مقدار 1 قرار میدین و برای فرمتون مشخص میکنید اگر دیتا 1 بود کاربر به این موارد دسترسی داره
این تئوری کار هستش و برای انجامش باید یکسری کد نویسی انجام بدین

nedaei
یک شنبه 19 دی 1395, 20:11 عصر
سلام یک نمونه برات میزارم

roo.row
دوشنبه 20 دی 1395, 09:57 صبح
با سلام خیلی سادست

شما باید یه دیتا بیسی داشته باشید که کاربرا از طریق اون وارد برنامتون میشن کافیه یه ستون دیگ به نام سطح دسترس اضافه کنی
مقدار اون رو موقع ثبت هر کاربر مثلا از 1 تا 10 قرار بدی

زمانی که کاربری وارد شد برنامه شما اون خونه مربوط به کاربر رو میخونه و یه ماژول رو در کنار برنامت فراخونی میکنه که داخلش نسبت به مقدار دریافتی یه سری تابع نوشتی
مثلا یه ماژول با ورودی x داری . زمانی که با عدد اون رو فراخونی کنی ، اسم ماژول رو check priority میزارم

checkpriority(x)

اسنجا فراخونی شد و نشون میده که یه کاربر با سطح دسترسی X وارد شده حالا از یه Sellect case استفاده می کنی و برای هر مقدار از 1 تا 10 یه کدی رو مینیویسی مثل :

Select Case x
Case 1
tab1.visible = false
tab2.visible = false
tab3.visible = false
Case 2
tab1.visible = false
tab2.visible = false
Case 3
tab1.visible = false
.
.
.
End Select

مثلا اینجا من دسترسی کاربرایی با سطحای 1 و 2 و 3 رو نسبت به یک تب کنترل محدود کردم .

با تشکر