PDA

View Full Version : ارتباط داده ای بین نرم افزارهای مختلف در سی شارپ ؟؟

babak-11
شنبه 18 دی 1395, 19:59 عصر
با سلام دوستان
خواهشمندم در این رابطه من را راهنمایی کنید...
بنده چند سالی هست که برنامه نویسی میکنم و علاوه بر این مهندس صنایع هستم . هدفم ارتباط بین نرم افزار های مختلف با مدیریت سی شارپ (یا حتی زبان های دیگه) است ......
به طوری که یک نرم افزار (بهینه کردن)optimization که قصد خریداریش را دارم به طور اتوماتیک با نرم افزار های دیکه بتونه کار کنه در صورتی که فقط کاربر انسانی الان میتونه به نرم افزار داده بده و داده بگیره
یعنی میخوام برنامه ای بنویسم که داده ها را دریافت کنه و خودش اون ها را وارد اون نرم افزار کنه و پس از پردازش از نرم افزار خروجی بگیره . چطور میتونم کلاس هایی در سی شارپ پیدا کنم که این کار را بتونه انجام بده؟

تحقیقاتی هم در مباحث زیر انجام دادم ولی به نتیجه قابل توجهی نرسیدم............ (برای کسانی که دغدغه ای مثل دغدغه من را در برنامه نویسی دارند)
1) اسکریپت نویسی : ابتدا متوجه شدم مقالاتی از ماهیت اسکریپت ها برای این کار وجود داره دنبال پایتون رفتم و بعد جاوا اسکریپت اما بیشتر آموزش ها برای کارای شبکه بین کامپیوتری بود نه بین نرم افزاری
windows api (2 : بعد دنبال این مبحث رفتم که یه جوری ببینم آیا یندوز میتونه نقش واسطه ای برای تحقق این هدف بازی کنه یا نه
3) نرم افزار های ماکرونویسی : مثل macro experess , macro expert این برنامه ها هم تولید اسکریپت میکردند و کاربری ویندوز را هم اتوماتیک میکردند ولی خیلی روی کارکرد موس تاکید داشتند و برای کار حرفه ای باهاشون (بدون موس) زیاد آموزشی در دسترس نبود (این نرم افزار ها قابلیت های جالبی داشتند. کارکردشون مثل ماکرو نویسی excel و ... بود ولی برای کارهای کاربری ویندوز :تشویق:)
4) powershell : متوجه شدم که پکیج هایی که باهاشون اتقال داده میکردم قبلا در سی شارپ بین دیتابیس ها مثل ado.net پکیج های nuget هستند که بیس آنها بر اساس پاور شل بوده (پس حتما ظرفیت انجام این کار هم در پاورشل میتونه وجود داشته باشه) دنبال یادگیری پاورشل رفتم . متوجه شدم پاورشل سه قسمت ( scripting) (windows cmdlets) (.net framework) را با هم دارد :تشویق: تقریبا تمام کار هایی را که با دات نت در سی شارپ انجام میدادم را با دات نت در پاور شل با کمی خلاقیت میشد انجام داد ... ولی باز هم آموزش ها حول کار های شبکه ای بین چند سیستم تمرکز داشت :اشتباه: