PDA

View Full Version : سوال: شبیه سازی کلید موس

roo.row
یک شنبه 19 دی 1395, 13:09 عصر
با سلام

1- من برنامه ای نوشتم که داخلش نیاز دارم تا برنامه در جای معینی روی صفحه کلید کنه . یعنی میخوام اول مکان موس به اون تغییر کنه و یه کلیک چپ ارسال کنه (مختصات مکان رو خودم بهش میدم)

2-من نیاز دارم تا حین اجرای برنامه ا کلیک روی یک دکمه برنامه با توجه به اسم یک پنجره ارور اونو پیدا کنه و مثلا کلید OK رو سند کنه . قبلا جایی خونده بودم که ما می تونیم با استفاده از نام صفحه و نام دکمه ای که میخوایم او ارور رو برطرف کنیم .

ممنون میشم کمک کنید .

336699
یک شنبه 19 دی 1395, 16:14 عصر
سلام

شبیه سازی کلیک موس

Public Sub Mouse_Click(ByVal button As Integer, ByVal state As String)
Select Case button

End Select
End Sub

336699
یک شنبه 19 دی 1395, 16:16 عصر
این کد موس رو به نقطه 40 و 40 میبره و چپ کلیک میکنه

roo.row
دوشنبه 20 دی 1395, 11:05 صبح
با سلام ممنونم

فقط مختصات این بر چه اساسی هست ؟ پیکسل ؟ اگه اونجوری که تو همه نمایشگا فرق میکنه و یا نسبیه ؟

با تشکر

336699
دوشنبه 20 دی 1395, 15:53 عصر
با سلام ممنونم

فقط مختصات این بر چه اساسی هست ؟ پیکسل ؟ اگه اونجوری که تو همه نمایشگا فرق میکنه و یا نسبیه ؟

با تشکر

مختصات بر اساس پیکسل می باشد و مختصات نقطه ای که قرار است رویش کلیک شود بستگی به رزلوشن مانیتور دارد و با تغییر رزلوشن تغییر می کند.

شما دقیقا روی چه چیزی می خواهید کلیک کنید ؟ آیکون یک برنامه ؟ روی آیتم های منوی برنامه ؟

در مورد سوال دوم : نادیده گرفتن پیغام های خطا
اگر سورس برنامه را در اختیار دارد ، پیغام خطا را غیر فعال کنید
اگر سورس برنامه را ندارید ، براساس نام پنجره فعال ، میشود کارهایی کرد.

roo.row
سه شنبه 21 دی 1395, 17:00 عصر
با سلام

با تشکر از جوابتون برای اولی یه فکری به ذهنم رسید من می تونم تو هر سیستم مختصات اونو با 100x و 100yمحاسبه کنم مثلا اگه رزولیشن 720*1080 هست این مقدار میشه y=1/05 و x=0/72 در نتیجه
اگر بخوام وسط صفحه کلیک کنم کایه 50x و 50y رو معرفی کنم اون موقع برنامه رزولیشن صفحه رو به 100 تقسیم میکنه و مقدار x و y رو محاسبه میکنه و در هر سیستم در یه نقطه کلیک میشه .

برای سوال دوم هم دقیقا منظورم همینه من تایتل یه پیغام خطا رو دارم میخوام رو دکمه ok کلیک کنم .

با تشکر فراوان

336699
سه شنبه 21 دی 1395, 19:15 عصر
سلام

این پروژه رو ببین