PDA

View Full Version : صدازدن رویداد کلیک از button در فرم دیگر

hsn_abieteh
سه شنبه 21 دی 1395, 21:55 عصر
سلام دوستان
من به این شکل یک button که در فرم دیگه ای هست صدا میزنم و می خوام که این دکمه در داخل یک فرم دیگه کلیک بشه

var form2 = new Form2();
f2.button1.PerformClick();

با اینکه خطا هم نمیده button1 که در فرم دیگه ای هست هم کلیک نمیشه و اون کدهایی که داخل این دکه هست اجرا نمیشه

دلیلش چیه؟:ناراحت:

csharp.net
چهارشنبه 22 دی 1395, 08:52 صبح
سلام، منظورتون اینه که یه دکمه بر روی فرم دوم دارین و میخواین وقتی روش کلیک کردین کدهایی که تو رویداد کلیک دکمه موجود در فرم اول نوشتین اجرا بشن؟
بیشتر توضیح بدین یا کدهای موجود در هر دو فرم رو بذارین تا راهنماییتون کنم

ژیار رحیمی
چهارشنبه 22 دی 1395, 11:56 صبح
سلام دوستان
من به این شکل یک button که در فرم دیگه ای هست صدا میزنم و می خوام که این دکمه در داخل یک فرم دیگه کلیک بشه

var form2 = new Form2();

با اینکه خطا هم نمیده button1 که در فرم دیگه ای هست هم کلیک نمیشه و اون کدهایی که داخل این دکه هست اجرا نمیشه

روش منطقی نیست که شما کدی در دکمه ایی در فرم شماره یک بنویسی و در فرم شماره 2 فراخوانی کنی.موقعی که روی دکمه در فرم شماره دو ،کلیک کنی دو حالت وجود دارد 1- فرم شماره یک باز هست و بسته نشده و حالت دیگر آن فرم توسط کاربر بسته شده(کد های بالا مربوط به این حالت هست که شما نوشتی) در حالت اول شما بایدhandle فرم شماره یک رو بدست بیاری بعد متد کلیک آن رافراخوانی کنی یا راه دیگر میتونی متغییر فرم شماره یک رو به فرم شماره دو پاس کنی و از اون استفاده کنی.من این دو روش رو پیاده سازی رو پیشنهاد نمیدم.
شما کدهای داخل رویداد کلیک دکمه در فرم شماره یک رو در یک کلاس که بصورت سراسری در پروژه قابل دسترسی باشه تعریف کن و در هر فرمی که خواستی در رویداد کلیک دکمه آن تابع رو فراخوانی کن.

hsn_abieteh
چهارشنبه 22 دی 1395, 20:03 عصر
سلام، منظورتون اینه که یه دکمه بر روی فرم دوم دارین و میخواین وقتی روش کلیک کردین کدهایی که تو رویداد کلیک دکمه موجود در فرم اول نوشتین اجرا بشن؟
بیشتر توضیح بدین یا کدهای موجود در هر دو فرم رو بذارین تا راهنماییتون کنم

اره دقیقا همین. دو تا فرم دارم و می خوام با کلیک بر روی button1 در فرم یک رویداد کلیک در button2 در فرم 2 فراخوانی بشه و کدهایی که در button2 دارم اجرا بشه
کمکم کنید لطفا

hsn_abieteh
چهارشنبه 22 دی 1395, 20:11 عصر
روش منطقی نیست که شما کدی در دکمه ایی در فرم شماره یک بنویسی و در فرم شماره 2 فراخوانی کنی.موقعی که روی دکمه در فرم شماره دو ،کلیک کنی دو حالت وجود دارد 1- فرم شماره یک باز هست و بسته نشده و حالت دیگر آن فرم توسط کاربر بسته شده(کد های بالا مربوط به این حالت هست که شما نوشتی) در حالت اول شما بایدhandle فرم شماره یک رو بدست بیاری بعد متد کلیک آن رافراخوانی کنی یا راه دیگر میتونی متغییر فرم شماره یک رو به فرم شماره دو پاس کنی و از اون استفاده کنی.من این دو روش رو پیاده سازی رو پیشنهاد نمیدم.
شما کدهای داخل رویداد کلیک دکمه در فرم شماره یک رو در یک کلاس که بصورت سراسری در پروژه قابل دسترسی باشه تعریف کن و در هر فرمی که خواستی در رویداد کلیک دکمه آن تابع رو فراخوانی کن.

راستش من کلی گزارش برای برنامم در یک فرم با adoconnection- adocommand- stimolreport درست کردم و برای اجرای هر کدوم یک button اختصاص دادم ولی حالا بنده خدایی که کار رو براش کردم میگه من میخوام از فرم اصلی با یک کلیک به گزارش دلخواهم دسترسی داشته باشم و نمی خواد که فرم صفحه گزارش گیری دیگه باز بشه
حالا من برا سادگی کارم میخوام که هر کدوم از دکمه هام رو از فرم اصلی صدا بزنم و stimolreport مربوطه مستقیم اجرا بشه
من چون تازه C#‎‎ رو شروع کردم به مشکل خوردم. لطفا کمک بفرمایید...

juza66
پنج شنبه 23 دی 1395, 00:09 صبح
تابع شون کن، هرجا خواستی صداشون کن.

prans_tork
دوشنبه 04 بهمن 1395, 00:44 صبح
سلام دوستان

var form2 = new Form2();

دوتاپیشنهاددارم:

یه روش اینکه عملیات مورد نظرت رو به شکل یه تابع استاتیک در هر کدوم از فرم هایی که دوست داری و یا در یه کلاس جداگانه اصلا بنویس و هرجا لازم داشتی فراخوانی کن.

روش دوم اینکه در فرمی که براش رویداد نوشتی یه پروپرتی پابلیک استاتیک تعریف کن و در قسمت set رویداد کلیکی از همین فرم رو که لازم داری صدا بزن
و در فرم دومت فقط اون پروپرتی فرم اول رو مقدار بده تا تابع کلیک مورد نظرت اجرا بشه (البته به شرطی که همزمان هر دو فرم در حال حیات باشن یعنی باز باشن)

golestan1
دوشنبه 04 بهمن 1395, 07:36 صبح
اره دقیقا همین. دو تا فرم دارم و می خوام با کلیک بر روی button1 در فرم یک رویداد کلیک در button2 در فرم 2 فراخوانی بشه و کدهایی که در button2 دارم اجرا بشه
کمکم کنید لطفا

دقیقا همینه

حسین.کاظمی
پنج شنبه 14 بهمن 1395, 10:14 صبح
دقیقا همینه

سلام
ممنون جهت پاسختون، من تو یک پروژه هام در فرم اول وقتی روی یک باتن کلیک می کنم میخام بعد از نمایش فرم دوم، رویداد keydown یک textbox (در فرم دوم )را صدا بزنم ....
میشه راهنماییم کنید؟

mahan206
پنج شنبه 23 آبان 1398, 21:56 عصر
من از این روش استفاده کردم

(Application.OpenForms["form1"].Controls["Button1"] as Button).PerformClick();

silver189
شنبه 25 آبان 1398, 09:39 صبح
از این روش هم می تونید استفاده کنید :
var frm = Application.OpenForms.Cast<Form>().Where(x => x.Name == "frmUsers").FirstOrDefault();
if (null != frm)
{
frmUsers master = (frmUsers)Application.OpenForms["frmUsers"];
master.btnRefresh.PerformClick();
}