PDA

View Full Version : سوال: عدم نمایش فونت های اعمال شده در سایت

hastiam
چهارشنبه 29 دی 1395, 10:58 صبح
سلام دوستان
من میخوام از فونتهای mitra در سایتم استفاده کنم این فونت رو دانلود کردم در کنترل پنل هاستم گذاشتم و تو css هم گفتم از این فونت بخونه روی لوکال درست نشون میده اما هنگام آپلود در هاست، فونت متنهای موجود در سایت رو درست نشون نمیده.
به نظرتون مشکل از کجاست؟

iceweek
یک شنبه 03 بهمن 1395, 08:37 صبح
فرمت فونت شناخته شده برای IIS سرور نیست.یه سرچ بزنید جوابو پیدا میکنید.باید یه مواردی را به کانفیگ برنامه اضافه کنید

نیما عطایی
یک شنبه 03 بهمن 1395, 09:14 صبح
سلام
تو بخش تنضیمات وب سایت پنل یا ها هاستینگی که داری یه بخش MIME Type باید وجود داشته باشه
اونجا نوع فایل فونت که معمولا .Woff , Woff2 هست رو وارد میکنی از این به بعد اون وب سرور (IIS , Apache , ...) هرچی که هست این فایل رو میشناسه و قابل دسترسی میکنه

hastiam
سه شنبه 05 بهمن 1395, 16:57 عصر
سلام
تو بخش تنضیمات وب سایت پنل یا ها هاستینگی که داری یه بخش MIME Type باید وجود داشته باشه
اونجا نوع فایل فونت که معمولا .Woff , Woff2 هست رو وارد میکنی از این به بعد اون وب سرور (IIS , Apache , ...) هرچی که هست این فایل رو میشناسه و قابل دسترسی میکنه
ممنون از راهنماییتون.
من با MIME Type آشنایی نداشتم ولی الان متوجه شدم چه کاربردی داره. فقط اینکه وقتی وارد این بخش شدم با توجه به عکسی که می بینید این دو فایل یعنی Woff , Woff2 وجود داشته و لازم نیست این دو فایل رو اضافه کنم.
در کل هیچ فونتی رو قبول نمیکنه مثلا فونت Nazanin رو هم امتحان کردم ولی هیچ فرقی نکرده.:افسرده:
برای نمایش فونت در style از روش زیر استفاده کردم :

@font-face {
font-family: 'Nazanin';
src: url("../fonts/nazanin/NazaninRegular.eot");
src: url("../fonts/nazanin/NazaninRegular.eot?#iefix") format("embedded-opentype"), url("../fonts/nazanin/NazaninRegular.woff") format("woff"), url("../fonts/nazanin/NazaninRegular.ttf") format("truetype"), url("../fonts/nazanin/NazaninRegular.svg#BNazanin") format("svg");
font-weight: normal;
font-style: normal;
}

ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایی کنید.
144265

hastiam
شنبه 16 بهمن 1395, 11:16 صبح
دوستان کسی نیست راهنماییم کنه که بدونم مشکل از کجاست؟

hakim22
شنبه 16 بهمن 1395, 13:48 عصر
اول کنسول مرورگر رو چک کنید که خطای 404 برای فونتها وجود نداشته باشه.

دوم چک کنید که آدرس فایلهای فونت به درستی داده شده .
وقتی از bundling استفاده می کنید مسیر نهایی فایلهای css با مسیری که موقع برنامه نویسی باهاشون کار می کنید متفاوته.
به همین دلیل ممکنه آدرسی مثل
url("../fonts/nazanin/NazaninRegular.eot") در نهایت درست نباشه.
(معمولا اگر فولدر فوتها رو مستقیما در روت پروژه قرار بدید درست میشه)

دستی مسیر فونتها رو در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و مطمئن بشید که قابل دانلود هستند و وجود دارند.