PDA

View Full Version : سوال: استفاده از mysql تحت شبکه و سوالاتی پیرامون یک سناریو

mehran6764
سه شنبه 05 بهمن 1395, 16:25 عصر
سلام ،

اصل مطلب :
دوستان برنامه ای رو در نظر بگیرید تحت ویندوز که فرضا" برای دانش آموزان سوالات ازمون رو نشون می ده . قرار هست که این سوالات از دیتابیس لود بشه به گونه ای که وابستگی به اینترنت نداشته باشیم .
فرض کنیم سرور اصلی سوالات سرور سایت example.com هست همچنین ممکنه این دیتابیس بعضی جاها مثل هنرسنان یا آموزشگاه فقط روی کامپیوتر سرور نصب باشه و بقیه کامپیوترها اطلاعات رو از اون کامپیوتر سرور
دریافت کنند . اما برنامه به گونه ای باشه در صورتی که دانش اموزی خواست سوالی به دیتابیس اضافه کنه ، جدا از اینکه در سیستم لوکالش سوال اضافه میشه باید گرینه ای هم برای ارسال سوالات سوال سمت سرور اصلی
باشه و همچنین به محض وصل شدن سیستم به اینترنت ، باید اطلاعات جدید (سوالات جدید ) به دیتابیسی که دانش اموزان استفاده می کنه اضافه بشه

سوال اول : ایا برای چنین سناریویی استفاده از mysql مشکلی ایجاد نمی کنه ؟ یا می تونه پاسخگو باشه

سوال دوم : نظر به اینکه دانش اموز ممکنه مثلا 1000 سوال جدید اضافه کرده باشه و میخواد اینا رو سمت سرور سایت example.com ارسال کنه ، باید از چه روشی برای ارسال این اطلاعات جدید سمت سرور استفاده کنم ؟

سوال سوم : وقتی که سرور اطلاعات ارسالی دانش اموز رو دریافت می کنه ایا باید دونه دونه رکوردهای رسیده از کاربر رو اعتبار سنجی کنم ؟ مثلا فرض کنید قرار نیست که داخل سوال کلمه انگلیسی باشه ما اینو با برنامه
ویندوزی هم چک کردیم اما عقل حکم می کنه که سمت سرور هم دوباره اعتبار سنجی کنیم (یک دلیلش جلوگیری از هک ) ولی خوب ایجوری سرعت عملیات خیلی کند نمیشه ؟!

سوال چهارم : سوالات جدیدی که از سمت سرور قراره به دیتابیس اضافه بشه رو با جیسون لود کنم یا روش بهنیه تری هم هست ؟

سوال پنجم : اگر بین فیلدهای ارسالی و دریافتی از سرور به کامپیوتر مشتری ها ، قرار باشه عکسی هم رد و بدل بشه سریع ترین و امن ترین روش چی هست

پیشاپیش ممنونم بابت راهنمایی