PDA

View Full Version : سوال: آیا لازمه InstanceName رو در اتصال به SQL تعیین کنم؟ - خطای A network-related or instance-

mmbguide
سه شنبه 05 بهمن 1395, 20:35 عصر
سلام

من برای اتصال به SQL Server از آدرس IP استفاده کردم. می خواستم بدونم اگر روی سیستم تنها یک نسخه از SQL نصب شده باشه آیا مشخص کردن InstanceName لازمه یا خیر؟

DB_ConnectionString = "Data Source=000.000.000.000;Initial Catalog=NAB_Reminder;Integrated Security=True";

در خصوص کار با SQL تازه کار هستم و اگر امکان داره در خصوص ادامه مطلب کمی راهنمایی بفرمایید.

تعدادی کامپیوتر در شبکه وجود دارند که هیچ یک در نقش سرور مجموعه نیستند بلکه کاربران شبکه هستند. آیا میشه SQL Server رو روی یکی از این سیستم ها نصب کرد و نرم افزار تولید شده با اجرا در سایر سیستم ها به این سیستم وصل بشند (جهت دریافت داده ها و مستقل از سرور اصلی). البته این کار رو کردم و برنامه در همون سیستمی که SQL نصب شده بود با آدرس IP همون سیستم به SQL وصل میشه و کار میکنه ولی در سایر سیستم ها با خطا مواجه میشه و نمیتونه SQL رو پیدا کنه. ممکنه بفرمایید چه تنظیماتی باید انجام بشه (چه در SQL و چه در کد نویسی) تا نرم افزار از سایر سیستم ها به SQL موجود در سیستم دیگر متصل بشه؟

ممنون

mmbguide
سه شنبه 05 بهمن 1395, 21:13 عصر
متن پیغام

System.Data.SqlClient.SqlException (0x80131904): A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) ---> System.ComponentModel.Win32Exception (0x80004005): The system cannot find the file specified