PDA

View Full Version : ساخت سایت خبری

shahab12
چهارشنبه 06 بهمن 1395, 02:41 صبح
سلام دوستان
من قصد دارم یه سایت خبری درست کنم . اما قبل از اینکه شروع به کار کنم این سوال ذهن منو بدجور
مشغول کرده که وقتی کاربری که عضو سایت من هست وارد سایت میشه و میخاد یه خبر جدید رو
در سایت بذاره اون فیلدی که قراره خبر رو نگه داره از چه نوعی باید باشه؟ . مثلا کاربر میخاد ده خط متن و سه تا عکس بذاره
و این رو به عنوان یه خبر به اشتراک بذاره حالا این چه نوع داده ای باید باشه که هم متن باشه هم عکس البته من میدونم که برای نگه داری متن و تصویر به صورت جداگانه فیلد هایی داریم. سوالم دقیقا از این بخشه
که وقتی کاربر در هرجا از متن که میخاد میتونه تصویر قرار بده من چه کار باید بکنم؟ من چطور میتونم
در پایگاه داده ام ذخیره کنم که این عکس کجای متن قرار داده شده است؟ من که نمیتوانم چیزی مثل نرم افزار افیس ورد را کدنویسی کنم که کاربر هرجا بخواهد می تواند عکس قرار دهد؟
لطفا اگه تجربه ای در این زمینه دارین یا دانشی دارین که میتونه کمک کنه دریغ نکنین
سپاسگزارم

nariman_t
چهارشنبه 06 بهمن 1395, 10:00 صبح
شما می تونید از ckedito یا یه همچین چیزی که ویرایشگر متن هستن و در سایتها مورد استفاده قرار میگیره استفاده کنید خود این افزونه یک textarea سادست که یا استفاده از کد های جاوا اسکریپت و چیزهای دیگه درست شده و شده شبیه یک ویرایشگر متن. بعد شما داده های این textare رو در یک فیلد می تونید ذخیره کنید که می تونید نوع فیلد رو فک کنم string یا همون متن طولانی قرار بدید بعدا هم که خواستید این فیلد رو نمایش بئدید فقط از یه دستور ساده echo استفاده می کنید.
در ضمن شما برای سایت خبری اگه پروژه هستش که برای مشتری هست بهرته برای این کارها از cms استفاده کنید که در زمانتون صرفه جویی بشه.
در کل سعی کنید برای این که در وقتتون صرفه جویی کنید از پلاگین های آماده استفاده کنید و اگر در توانتون بود هومنها رو سفارشی کنید برای خودتون

ermya_
چهارشنبه 06 بهمن 1395, 13:51 عصر
دوست من عکس رو که نباید توی دیتا بیس ذخیره کنی
از wysiwyg editor میتونی استفاده کنی عکس رو باید روی هاست آپلود کنی و بعد از طریق لینک نمایش بدی

wysiwyg editor همون چیزی هست که توی این فروم شما داری توش سوالتو تایپ میکنی
برای ذخیره توی دیتا بیس هم کل خروجی wysiwyg editor رو توی یک فیلد با دیتا تایپ text ذخیره کن یا long text

shahab12
جمعه 01 اردیبهشت 1396, 03:38 صبح
سلام مجدد دوستان
من خیلی عذر میخام که بعد از گذشت چند وقت دوباره این تایپیک رو استفاده می کنم .
همون طور که در این تایپیک راهنمایی کرده بودید من از ckeditor استفاده کردم اما الان سوالی برام پیش اومده

وقتی من از ckeditor برای استفاده می کنم وقتی یک عکس رو اپلود می کنم اون عکس ممکنه خیلی بزرگ باشه و تمام صفحه رو می گیره من هم که
دیگه به محتوای داخل ckeditor دسترسی ندارم که بخام با css برای عکس اندازه مشخص کنم.
مثلا به صفحه ی خبری زیر نگاه کنید که چطور عکس ها هم اندازه زیر هم قرار گرفتند
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960131001259
ایا با ckeditor هم میشه همچین صفحات مرتبی رو درست کرد؟ مثلا چطور میشه عکس رو ببری گوشه بعد سمت راست و پایین عکس مطلب باشه؟
ایا برای درست کردن صفحاتی که مثل روزنامه هستند هم میشه از ckeditor استفاده کرد؟
به نظر من اون صفحات رو فقط میشه مستقیما از طریق نوشتن html و css برای اون صفحه ی خاص درست کرد. و الا چطور میشه با یه ادیتور مشخص کنیم که عکس کجای صفحه باشه