PDA

View Full Version : حقوق برنامه C#‎ با توجه به شرایط و سوابق زیر

hamed_gibago
سه شنبه 12 بهمن 1395, 15:10 عصر
با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و برنامه نویسان عزیز
من سوالی داشتم که این روزها خیلی فکره منو به خودش مشغول کرده
اینکه واقعا آیا من کم حقوق میگیرم یا اینکه بعضی ها واقعا دروغ میگن به من.
میخواستم از دوستان گرامی سوالی بپرسم که حقوق یک برنامه نویس با شرایط من در چه محدوده ای هست و آیا من دارم واقعا تو این چند سال ضرر میدم؟
از سال 84 شروع کردم به برنامه نویسی. البته سال 83 به دانشگاه رفتم و از 84 برنامه نویسی رو شروع کردم. البته نه به عنوان کاره ثابت و استخدام در جایی
از 85 یکی دو جا پروژه ای کار کردم.
پروژه ی کوچیک ویندوزی با vb.net همراه با گزارش گیری
C#‎ هم کار کردم و بیشتر سابقه من و تسلطم روی C#‎ هست.
حدود 5 سال هم هست که تمام وقت کار می کنم
با sql server کار کردم و در برخی از جاها مستقیما با مشتری در ارتباط بودم
برنامه شبکه هم کار کردم و تا بیشتر کارم تو این مدت کار با socket programming در C#‎ بوده.
به javascript و nodejs و python هم آشنایی دارم.
با شی گرایی هم کار کردم و تا حدودی با design pattern آشنایی دارم و در برخی موارد از یکی دو تا از patternها استفاده کرده ام .
بنظرتون با این سابقه حقوق من چقدر می تونه باشه؟

hamed_gibago
سه شنبه 12 بهمن 1395, 16:19 عصر
یعنی هیچ کسی هیچ نظری نداره؟

NasimBamdad
چهارشنبه 13 بهمن 1395, 09:11 صبح
حقوق رو جایی که کار میکنی تعیین میکنه . ما قانون کار درست حسابی که نداریم

از طرفی هم شرکتی که کار میکنی باید ببینی وضعیت گردش مالیش چه طوریه که بتونه بهت پول بده .

در واقع هر کسی باید اینقدری باعث درآمد زایی برای شرکتی بشه که بهش حقوق بدن . مثلا میگم باید 5 میلیون ازت در بیارن که بهت 2 میلیون حقوق بدن

محمد آشتیانی
چهارشنبه 13 بهمن 1395, 14:18 عصر
سلام
مدت زمان کار کردن یک مسئله هست و میزان تسلط مطلب دیگری ، اگرچه قاعدتا باید با افزایش سابقه کار میزان تسلط هم بالا بره ، اما همیشه هم لزوما اینط.ر نیست.

من سوالی از شما دارم ، اینکه با شی گرایی هم کار کردم و تا حدودی و برخی و این قبیل اصطلاحات یعنی چی؟ به نظر شما شخصی که بیش از ده سال برنامه نویسی کرده باید تا حدودی از الگوهای طراحی مطلع باشه؟ به نظر بنده خیر
بنده افراد زیادی رو دیدم که توی رزومه هاشون از کلمه تسلط روی مبحث خاصی استفاده کرده بودند اما در عمل شاید در حد آشنایی می دونستن.

قصد ندارم صحبتی بکنم که خدایی نکرده باعث ناراحت و یا نا امید شدن شما بشم ، اما بنده شخصا برداشتم از این کلمات اینه که شما به نسبت سابقه ای که فرمودید دارید ، به کار مسلط نیستید یا لااقل اعتماد به نفس کافی در مورد داشته ها و دانسته هاتون ندارید.
هر کدوم از دو مورد بالا اگر درست باشه ، نتیجش میشه دریافتی کمتر از حد انتظار.

نهایتا مبلغ دریافتی با تست و کاری که واقعا توانایی انجامش رو دارید مشخص میشه و نه صرفا رزومه و سابقه ، درسته مجموعه ای که باهاش کار می کنید هم مهمه ، اما نهایتا شمای نوعی ، اگر تخصص و عمق لازم رو در مسائل فنی داشته باشید ، میتونید مبلغ مورد نظرتون رو از مجموعه ای که برای کار انتخاب می کنید دریافت کنید.

موفق باشید.

hamed_gibago
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396, 12:29 عصر
ممنون از پاسختون. ببخشید دیر دیدم و دیر جواب دادم

Mag-Mag
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396, 15:18 عصر
سلام
با توجه به سابقه ی شما
به نظر من حقوق برنامه نویس خیلی وابسته به شرکتی هست که در اون فعالیت میکنه
یعنی ممکنه ۲ نفر با سطح توانایی Full-Stack Developers در دو شرکت مختلف ، اختلاف حقوقی بسیار بالایی داشته باشند
چون گردش مالی و تعداد مشتری هایی که وابسته به کار این فرد هستند در دو شرکت کاملا متفاوت هست (که خوب مسلما این مورد گردش مالی خیلی هم به شهری که شرکت در اون هست برمیگرده)

ولی در نهایت این اعتماد به نفس و قدرت شما ، در توانایی حل مشکلات ، به بهترین و سریعترین روش ممکن هست ، که شما رو نزد کارفرما به نیرویی تبدیل میکنه ، که برای حقوق شما محدودیتی در نظر نگیره

در کل برنامه نویسی کاری هست انگیزشی
یعنی اگر شما در شرکتی کار میکنید ، و از شرایطتون (چه مالی چه محیطی) راضی نیستید ، نتنها نمیتونید به اون شرکت کمک کنید ، بلکه باعث میشه پیشرفت خودتون هم بسیار کند بشه

برای همین اینو بدونید ، که حقوق شما رو ، بسته به شرایطی که دارید ، خودتون تعیین میکنید
شرایط در نگاه کلی :
1- میزان بزرگی شرکتی که توش کار میکنید (گردش مالی)
2- میزان سود اوری شما برای شرکت (بعنوان مثال شما قادرید مسائلی رو در شرکت حل کنید که دیگران از اون کار عاجز هستند یا شما اون کار رو با سرعتی بسیار بالاتر از دیگران انجام میدید)

همه ی این مواردی که من عرض کردم
برای شرایطی هست که شما به سطح بالایی از برنامه نویسی رسیده باشید

رو راست بگم
مطمئن باشید ، اگر شما دارید برای کارفرماتون محصولی رو توسعه میدید ، که اون داره فلان تومن در بازار این محصول رو میفروشه
و این فروش وابسته به کار شماست(یعنی مشتری ها از محصول رضایت دارند)
اونوقت ، حقوقتون رو مبلغی بگید که شما رو راضی نگه میداره (البته حقوق دیگه ، دلیل نداره اگر اون داره مثلا n تومن میفروشه ، ما هم بگیم عه ، پس باید m تومنشم بده به من ، چون بالاخره شما اونجا کارمند هستی)

اگر فکر میکنی چرا من خودم که اینو نوشتم n تومن نفروشمش
میرسی به مرحله ای که میتونی به یک کارفرما تبدیل بشی
و خودت ایده ها تو بسازی (به جای اینکه ایده دیگران رو بسازی)

ببخشید زیاد حرف زدم
همه ی حرف من اینه ، که توی کار ما ، همه ی شرایط رو خودت مشخص میکنی
خوشبختانه شرکت نرم افزاری فراوان است و همه دنبال توانایی فرد هستند و حداقل من تا بحال برنامه نویس خوبی ندیدم که بیکار مونده باشه