PDA

View Full Version : امنیت برنامه و Serialization و جلوگیری از Crack

RED-C0DE
پنج شنبه 06 مهر 1385, 21:10 عصر
سلام...در مورد Serialization یه سؤال داشتم..
همونطور که خودتون می دونید بعضی نرم افزارها که برای یک شرکت خاص نوشته می شه رو (یعنی مثلا توی عنوان فرم و یا یک عکس، اسم یا آرم اون شرکت گذاشته می شه) چی راحت می شه فقط با 1و 2 تغییر کوچیک به نام یک شرکت دیگه درآوردش و از همین طریق سواستفاده های زیادی می شه...
راهی هست که این کار رو غیر ممکن کرد؟؟؟
مثلا عنوان شرکت رو بصورت کدهای اسکی serialize کنیم و در رجیستری یا روی هارد نگه داریم.البته می دونم که می شه با نرم افزارهای مانیتورینگ محلشو پیدا کرد اما خوب در این مرحله چه جوری می شه این روند اطلاعات رو Deserialize کرد و یا تغییرش داد؟؟؟
از دوستان و اساتید خواهش می کنم در این مورد راهنمایی کنید که آیا این روش و یا حالا هر ترکیب دیگه ای از این روشها می تونه امنیت کد رو از اون نظر که در خط اول گفتم تامین کنه؟؟؟

یه قضیه دیگه رو هم بگم و تموم: من چند وقت پیش که با VB6 می نوشتم با یک خط کد این کارها رو تقریبا انجام می دادم و برای هر جا که می نوشتم دیگه کسی نمی تونست با ResHacker , PELoader ,... تغییرش بده.:D حالا اگه خواستین می گم.
با تشکر.

مهدی کرامتی
پنج شنبه 06 مهر 1385, 23:38 عصر
قضیه Serialization ربطی به این چیزی که میگی نداره.

برای انجام این کار باید عبارت مورد نظرت رو Encrypt کنی.

RED-C0DE
جمعه 07 مهر 1385, 00:23 صبح
ممنون..
1- اما به نظر شما با این قضیه ای که من گفتم می شه این کار رو انجام داد بطور قطعی؟؟؟
در اصل سؤال من این بود که راهی هست که این روند DeSerialize رو یکی بدون هیچ محدودیتی decode کنه یا تغییرش بده..؟؟ و در مثالی که من زدم بتونه عنوان فرم رو تغییر بده؟؟؟

2- در مورد encryption در Application قضیه به چه صورتیه؟؟؟ لطفا یه ایده کلی در این مورد بدید..

RED-C0DE
جمعه 07 مهر 1385, 11:51 صبح
از دوستان کسی می تونه کمک بیشتری بکنه؟؟؟

مهدی کرامتی
جمعه 07 مهر 1385, 11:57 صبح
کلمه کلیدی Encrypt رو در بخش #C جستجو کن.

RED-C0DE
جمعه 07 مهر 1385, 12:04 عصر
خوب اون که شما می گین درست. اما من در این مورد بیشتر سوال دارم:
1- اما به نظر شما با این قضیه ای که من گفتم می شه این کار رو انجام داد بطور قطعی؟؟؟
در اصل سؤال من این بود که راهی هست که این روند DeSerialize رو یکی بدون هیچ محدودیتی decode کنه یا تغییرش بده..؟؟ و در مثالی که من زدم بتونه عنوان فرم رو تغییر بده؟؟؟