PDA

View Full Version : چطوری میتونم ساختاری با زیر مجموعه های مختلف ایجاد کنم ؟

csharpprogramer88
شنبه 16 بهمن 1395, 10:57 صبح
سلام
من عکس را هم قرار میدم که از اپلیکیشن حسابداری هلو گرفتم
قراره یکسری داده را در قالب چنین ساختاری ذخیره کنم :

مرحله یک :طبق عکس 1 کاربر اول ثبت هزینه جدید را کلیک میکنه
مرحله 2 :بعد طبق عکس 2 دسته بندی را کلیک میکنه
مرحله 3: حالا طبق عکس سه در اینجا دو کار میتونه انجام بده 1- در کادر عنوان دسته بندی را وارد نمایید ،دسته جدید را وارد میکنه و افزودن را میزنه ( این کار میتونه بی نهایت انجام بشه) بعد از افزودن، دسته جدید میره و در لیست همین صفحه قرار میگیره (مثل اتومبیل اجاره و ... )2- از دسته بندی موجود یکی را انتخاب میکنه(میتونه آیتم های جدید را که وارد کرده هم انتخاب کنه) فرضا ما در اینجا اتومبیل را انتخاب کردیم
مرحله 4 : در اینجا طبق عکس 4 ما میتوانیم زیر مجموعه اتومیبل را ببینیم ( در اینجا کارهایی که در مرحله سه انجام دادیم قابل انجام هست )
مرحله 5 : یکی از زیر مجموعه های اتومبیل در عکس 5 میبینیم که لنت ترمز است و در صفحه بعدی آخرین زیر مجموعه آن را انتخاب میکنیم که روغن هست (چون نمیتونستم بیش از 5 فایل بفرستم تصوی را حذف کردم)
مرحله 6 : مبلغ و توضیحات میاد و در دیتابیس ذخیره میشه

چنین ساختاری اسمش چیه ؟ میخوام جستجو کنم درباره چی باید جستجو کنم ؟

دوستان برای پیاده سازی چنین ساختاری کمکم کنین . سپاس

lizard.tiny
شنبه 16 بهمن 1395, 12:35 عصر
سلام

میخوایید چنین ساختاری رو در PHP پیاده سازی کنید ؟

برای چنین ساختاری در کافیه یک فرم html ایجاد کنید و مقادیر مورد نیاز رو از کاربر دریافت کنید و در دیتابیس ذخیره کنید

برای اینکه دریافت مقادیر به صورت مرحله به مرحله باشه با اشکال دلخواه هم میتونید از Ajax در فرم استفاده کنید

csharpprogramer88
شنبه 16 بهمن 1395, 13:15 عصر
بله میخوام در php پیاده سازی کنم

دیتابیس چند تا جدول برای این ساختار نیازه داشته باشیم ؟ با چه فیلدهایی؟

lizard.tiny
شنبه 16 بهمن 1395, 13:21 عصر
بله میخوام در php پیاده سازی کنم

دیتابیس چند تا جدول برای این ساختار نیازه داشته باشیم ؟ با چه فیلدهایی؟
این مورد بر میگرده به نیاز شما

شما میتونید همه مقادیر رو به صورت jason در یک Column ذخیره کنید, هم میتونید برای هر مقدار یک Column ایجاد کنید

که این مورد بر میگرده به نیاز و ساختار کدنویسی شما