PDA

View Full Version : این ارور چیست؟ لطفا کمک کنید

nedaei
شنبه 16 بهمن 1395, 22:24 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک برنامه نوشتم که همش درست کار میکنه ولی الان که فایل ستاب براش ساختم یک قسمتش که برای یادداشت هست ارور میده نمی دونم از چیه ضمنا هم روی سیستم 32 بیتی و هم 64 بیتی نصب کردم لطفا کمک کنید ممنون

144397

h-avatar
یک شنبه 17 بهمن 1395, 00:38 صبح
سلام
مشکل برنامه اینه که در پوشه program files نمیتونید فایل متنی نمیتونید بسازید یا ویرایش کنید اکثره برنامه ها که با فایل های متنی سرو کار دارن برنامه هاشو رو به صورت پیشفرض در پوشه roaming نصب میکنن یا حداقل فایلهای متنیشون رو در اونجا قرار میدن شما هم میتونید از این شیوه استفاده کنید.(C:\Users\username\AppData\Roaming)

336699
یک شنبه 17 بهمن 1395, 23:44 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک برنامه نوشتم که همش درست کار میکنه ولی الان که فایل ستاب براش ساختم یک قسمتش که برای یادداشت هست ارور میده نمی دونم از چیه ضمنا هم روی سیستم 32 بیتی و هم 64 بیتی نصب کردم لطفا کمک کنید ممنون

144397

سلام

دلیل این ارور اینه که برنامه دسترسی ادمین نداره

اگه برنامه به صورت run as admin اجرا بشه ، دیگه این ارور رو نمیده

ولی از آنجایی که ممکن است یوزری که از برنامه استفاده میکنه دسترسی ادمین نداشته باشه
بهتره مسیر فایل مورد نظر رو تغییر بدین و در جایی قرار بدین که دسترسی ادمین نیاز نداشته باشه :لبخند:

Dim MyPath As String = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolde r.ApplicationData)

336699
دوشنبه 18 بهمن 1395, 17:32 عصر
سلام

شما برای اینکه بتوانید با فایل rtf کار کنید

باید در آن قسمت از کدها که گفتید فایل در کنار برنامه هستش

مسیرش رو به C:\Users\admin\AppData\Roaming تغییر بدین (admin نام کاربری سیستم من هستش و در سیستم شما ممکنه فرق بکنه)

که اون کد بالا همین مسیر رو میده :لبخند:

در صورت تمایل ، اون قسمت از کدها رو بفرستید تا تغییرات لازم اعمال بشه.

nedaei
دوشنبه 18 بهمن 1395, 22:48 عصر
سلام و ممنون از توجه شما
این هم کدهای من ضمنا عرض کردم فایل rtf کنار فایل اجرایی برنامه هست Editor هم اسم ریچ تکس باکس هست لطفا یک کدی بنویسید که نیاز به اجازه ادمین نباشه ضمنا اگر کاربر بخواهد درایو دیگری رو برای نصب انتخاب کنه مشکلی پیش نیاد ممنون

Editor.SaveFile(My.Application.Info.DirectoryPath & "\qlo.rtf", RichTextBoxStreamType.RichText)
MsgBox("یادداشت با موفقیت ذخیره شد", MsgBoxStyle.Information, "پیام")

336699
دوشنبه 18 بهمن 1395, 23:10 عصر
سلام و ممنون از توجه شما
این هم کدهای من ضمنا عرض کردم فایل rtf کنار فایل اجرایی برنامه هست Editor هم اسم ریچ تکس باکس هست لطفا یک کدی بنویسید که نیاز به اجازه ادمین نباشه ضمنا اگر کاربر بخواهد درایو دیگری رو برای نصب انتخاب کنه مشکلی پیش نیاد ممنون

Editor.SaveFile(My.Application.Info.DirectoryPath & "\qlo.rtf", RichTextBoxStreamType.RichText)
MsgBox("یادداشت با موفقیت ذخیره شد", MsgBoxStyle.Information, "پیام")

Dim MyPath As String = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolde r.ApplicationData)
Editor.SaveFile(MyPath & "\qlo.rtf", RichTextBoxStreamType.RichText)

nedaei
پنج شنبه 21 بهمن 1395, 11:00 صبح
با سلام
با این کدهایی که دوستان گفتند دیگه ذخیره نمی کنه باید چیکار کنم
این هم این کدهایی که دوستان گفتند:

Editor.SaveFile(MyPath & "\qlo.rtf", RichTextBoxStreamType.RichText)

الان من باید این فایل rtf رو کجای برنامم بزارم اگر کنار فایل اجرایی باشه موقع ذخیره کرده ارور میده که دسترسی ادمین میخاد الان نمی دونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

336699
پنج شنبه 21 بهمن 1395, 19:52 عصر
فایل پروژه رو بفرستید ، ببینیم مشکل از کجاست :متفکر: