PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط با sql server در php

m.kahtooei
یک شنبه 17 بهمن 1395, 14:30 عصر
سلام دوستان
چند روزه که این php منو دیوونه کرده ، هرکاری میکنم نمیتونم به دیتابیس sql server وصل شم
اولش که از php 7 استفاده میکردم که کلا نتونستم وصل شم...!!!!!!
بعدش رفتم php 5.6 استفاده کردم با کلی مکافات تونستم با روش odbc به دیتابیس وصل شم که اونم هرکاری کردم نتونستم حروف فارسی رو درست ببینم و همش داره به شکل ؟؟؟؟؟؟؟؟ نشون میده!!!!
از چندتا روش دیگه که تو اینترنت پیدا کردم هم استفاده کردم مثلا sqlsrv و رفتم dll هاش رو دانلود کردم و اضافه کردم ولی نمیدونم چرا داره ارور Call to undefined function sqlsrv_connect() میده
خلاصه اینکه الان دیگه بعد از چند روز تحقیق و سرچ و .... به هیچ نتیجه ای نرسیدم و دارم دیوونه میشم!!!!
هرکاری رو که تو اینترنت دیدم تست کرد از تغییر کالیژن دیتابیس گرفته تا... ولی نشد که نشد
من الان دارم از ویندوز 10 و wamp استفاده میکنم و میخوام از طریق php به دیتابیس روی سرورم که sql server هست وصل شم اصلا هم مهم نیست به چه روشی ویا کدوم ورژن php یا... فقط میخوام وصل شم و اطلاعات رو بصورت درست بخونم و بنویسم
لطفا دوستان لطف کنن ما رو یاری کنن که به شدت نیازمندیم

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که باید چکار کنم

با تشکر فراوان

Unique
دوشنبه 18 بهمن 1395, 00:18 صبح
راستش من توی این پست وبلاگم (http://www.geekfarsi.com/%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-mssql-%D8%AF%D8%B1-php/75) توضیح دادم روش های اتصال به mssql را اما نباید مشکل شما بحث اتصال باشه. مشکل شما باید از encoding اطلاعات ذخیره شده باشه. شما شاید دارین مقادیری که utf-8 نیست را نمایش میدین و علامت سوال میشه. میتونید همونطور که یکسری دوستان توی comment های پست مربوطه توضیح دادن با iconv ببینید میتونید متوجه encoding بشین و تبدیل کنین. عموما قدیما windows-1256 استفاده میشد.