PDA

View Full Version : سوال: ارزش چه مدل لینک صفحات با ارزش تر هست؟

homanmh95
یک شنبه 17 بهمن 1395, 22:13 عصر
سلام دوستان . من هرچی گشتم بخش سئو پیدا نکردم و از طرفی بخش پی اچ پی نزدیکتر بود به سوالی که دارم.
من میخوام یه اسکریپت با پی اچ پی بنویسم که آدرس دهی صفحاتش بر طبق ای دی هست.
برای مثال ای دی پستی 123 هست.
آدرس دهی ها به صورت example.com/?id=123 باشه تو ترافیک بازدید بیشتر تاثیر منفی داره؟ یا هیچ فرقی با آدرس دهی example.com/id/123 نداره؟
از نظر امنیت چطور؟ فرق میکنن یا هیچ فرقی نداره؟

Unique
دوشنبه 18 بهمن 1395, 00:05 صبح
از نظر ترافیک و موارد مرتبط با گوگل خوب url های تمیز تر و بدون query string مزیت داره ولی بهتره برای سئو بهتر از عنوان محصول یا لمات کلیدیش هم توی url استفاده کنی.
در مورد امنیت هیچ فرقی نداره ! چون شما دومی را با htaccess قبل از تفسیر توسط php به اولی تبدیل میکنی.

homanmh95
دوشنبه 18 بهمن 1395, 22:14 عصر
از نظر ترافیک و موارد مرتبط با گوگل خوب url های تمیز تر و بدون query string مزیت داره ولی بهتره برای سئو بهتر از عنوان محصول یا لمات کلیدیش هم توی url استفاده کنی.
در مورد امنیت هیچ فرقی نداره ! چون شما دومی را با htaccess قبل از تفسیر توسط php به اولی تبدیل میکنی.

من با کد های htaccess کار نکردم و زیاد وارد به کار نیستم. میشه کد htaccess برای کاری که میخوام رو بهم بدین؟

کد اچ تی اکسس که صفحه example.com/?id=123 رو به exmple.com/p/123 منتقل کنه(تعداد صفحات زیاد هست و لطفا کدی بدین که خودش اتومات برای همه لینک ها اجرا بشه)

numberone1
سه شنبه 19 بهمن 1395, 17:25 عصر
من با کد های htaccess کار نکردم و زیاد وارد به کار نیستم. میشه کد htaccess برای کاری که میخوام رو بهم بدین؟

کد اچ تی اکسس که صفحه example.com/?id=123 رو به exmple.com/p/123 منتقل کنه(تعداد صفحات زیاد هست و لطفا کدی بدین که خودش اتومات برای همه لینک ها اجرا بشه)

از این سایت استفاده کن
http://www.generateit.net/mod-rewrite/index.php

homanmh95
سه شنبه 19 بهمن 1395, 17:56 عصر
از این سایت استفاده کن
http://www.generateit.net/mod-rewrite/index.php

فایل اچ تی اکسس تو ومپ سرور کار نمیکنه؟ یا این سایتش مشکل داره؟

homanmh95
جمعه 29 بهمن 1395, 21:02 عصر
سلام . اون منشکل حل شد. گرفتن دیتا از طریق GET تو آدرس زیر به چه صورته؟
اخه مثل زیر کار نمیکنه.
example.com/user/register/?do=error
این دیتا رو نمیگیره

Unique
جمعه 29 بهمن 1395, 23:04 عصر
باید QSA بگذاری آخرش اینطوری :

RewriteRule ^article/([0-9]+)$ article.php?id=$1 [QSA,L]