PDA

View Full Version : اجرا نشدن کریستال رپورت روی دیگر سیستمها با ارور جدید

bashir_nashi
جمعه 07 مهر 1385, 09:38 صبح
سلام
من بیش از یک ساعت با تمام روشهایی که به ذهنم می رسید این مطلب رو جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم . موضوعات مشابه زیاده ولی این مشکل رو ندیدم. امیدوارم که تکراری نباشه.
-------
هنگام نمایش گزارش پیغام زیر میاد .فکر نکنم این پیغام مربوط به add کردن moduleها باشه . چون من بدون نصب اونها امتحان کردم و پیغام چیز دیگه ای بود. در ضمن من برای اطمینان تمام merge moduleها و assembly ها رو add کردم تا مطمئن شم چیزی رو جا نگذاشتم ولی بازم همین پیغام میاد.
نمیدونم شاید باید غیر از add کردن کار دیگه ای هم بکنم .....
ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه.

bashir_nashi
دوشنبه 10 مهر 1385, 16:02 عصر
سلام به دوستان
مثل اینکه کسی این مشکل رو تا حالا ندیده
یه لطف دیگه بکنید .از کسایی که ساخت ستاپ با کریستال رپورت رو تو 2005 انجام دادند میخوام دقیقا کارهایی که باید انجام بشه رو بگن . شاید این وسط نکته ای هست که من بهش دقت نمی کنم.
متشکرم

Hadi-123456
دوشنبه 10 مهر 1385, 23:54 عصر
سلام

فکر کنم با توجه به عقل ناقص من
معمولا این خطا موقعی پیش میاد که Report نتونه به دیتابیس مورد نظرت وصل بشه و اونم میتونه ناشی از چند چیز باشه یکی اینکه موقع درست کردن Setup گزینه مربوطه برای نصب Add نشده باشه. دوم اینکه اگر دیتابیس مورد نظرت دارای Password باشه و شما موقع وصل شدن به اون pass را ست نکرده باشی سوم اینکه مسیر دیتابیس عوض شده باشه چهارم اینکه اگر از Sql استفاده میکنی نام Server عوض شده باشه یا مثلا Local تعریف شده باشه

امیدوارم کمکی کرده باشم

bashir_nashi
سه شنبه 11 مهر 1385, 17:16 عصر
سلام
مشکل از اتصال به دیتا بیس نیست . چون رو همون ویندوز که بعد از نصب برنامه اون ارور میومد وقتی خود کریستال رپورت رو کامل نصب کردم مشکل حل شد
نمی دونم چیه و لی اگه یکی مراحل ساخت ستاپ لا کریستال رپورت رو کامل بگه شاید مشکلم حل شه

programmermp
سه شنبه 11 مهر 1385, 21:07 عصر
سلام

ببین عزیز وقتی ستاپ می سازی این پیغام رو می ده یا اگه در حالت عادی برنامه رو در محیط

دات نت اجرا کنی باز هم همین پیغام رو می ده اگه وقتی ستاپ می سازی این پیغام رو میده

که مشکل از ستاپ هست در غیر اینصورت مشکل رو خودت هم می تونی حل کنی چون اگه

تو محیط دات نت خطا بده می شه در حالت دیباگ دید که خطا از کجای برنامه هست و اصلاحش کرد

در مورد ساخت ستاپ هم باید بگم که شما مرج ماژول ها رو باید از سایت کریستال ریپورت

دانلود بکنی بعد از انزیپ کردن در محیط دات نت رو ی ستاپ در سولوشن اکسپلورر راست

کلیک کنی و بعد add merge module رو انتخاب کنی و کار دیگری هم لازم نیست انجام بشه

اگه همه این کار ها رو انجام دادی باز هم مشکل رفع نشد ببین با نوشتن کدی مثل کد زیر

مشکل حل می شه یا نه

imports crystalreport.engine
imports crystal report.shared

اگه اشتباه نکنم همین کدها بود یه خورده دقت کنی خودت می تونی کدها رو درست کنی

و در ضمن شما از report viewer استفاده می کنی دیگه ؟

من توضیحات فوق رو بر اساس report viewer دادم

امیدوارم مشکلت حل بشه