PDA

View Full Version : نحوه دریافت اطلاعات از پورت سریال در #C

Hadi-Hashemi
یک شنبه 24 بهمن 1395, 15:04 عصر
سلام دوستان

دارم روی برنامه کار میکنم و چنین مشکلی دارم. بعضی وقتا که دینا طولانیه دینا بصورت تیکه تیکه دریافت میشه. حالا زمانی که دیتای دریافت شده رو بگیریم و به دیتای قبلی اضافه کنیم طوری به نظر میرسه که انگار دیتا بصورت یه تیکه دریافت شده.

حالا من که بعد از هر دریافت، زمان دریافت رو هم جلوی دیتا مینویسم مجبورم دیتا رو بصورت تیکه تیکه نشون بدم. آیا راهی هست که بشه درستش کرد؟

144454

همونطور که توی عکس هم دیده میشه دیتای دریافت شدۀ barnamenevis.org بصورت دو تیکه نشون داده میشه.

البته مشکل برای زمانی هست که با دستور ReadExisting میگیرم. با اطلاعات دریافتی توسط دستور ReadLine گرفته میشن مشکلی ندارم.

Hadi-Hashemi
یک شنبه 01 اسفند 1395, 13:59 عصر
UP

.........

محمد آشتیانی
یک شنبه 01 اسفند 1395, 14:08 عصر
سلام
اگر دیوایس شما یک کاراکتر رو بعنوان انتهای دیتای فرستاده شده در آخرین پارت بفرسته ، احتمالا مشکلتون حل میشه ، با بررسی وجود اون کاراکتر خاص ، میتونید کل دیتایی که در هر چند پارت دریافت کردید رو یکجا نمایش بدید و یک Timestamp براش در نظر بگیرید (مثلا زمان دریافت آخرین پارت دیتا).
اگر بنده اشتباه متوجه صورت مسئله شدم ، لطفا توضیح بیشتری بفرمائید.

Hadi-Hashemi
یک شنبه 01 اسفند 1395, 19:55 عصر
سلام
اگر دیوایس شما یک کاراکتر رو بعنوان انتهای دیتای فرستاده شده در آخرین پارت بفرسته ، احتمالا مشکلتون حل میشه ، با بررسی وجود اون کاراکتر خاص ، میتونید کل دیتایی که در هر چند پارت دریافت کردید رو یکجا نمایش بدید و یک Timestamp براش در نظر بگیرید (مثلا زمان دریافت آخرین پارت دیتا).
اگر بنده اشتباه متوجه صورت مسئله شدم ، لطفا توضیح بیشتری بفرمائید.

با عرض سلام و تشکر

مشکل اینجاست که من اطلاعی در مورد دیتایی که قراره دیوایسها بفرستن ندارم. یعنی ممکنه هر چیزی بفرستن.

این تکه تکه شدن رو روی دیوایسی که برای آزمایش برنامه درست کرده بودم دیدم.