PDA

View Full Version : یک سوال راجع به نصب مودم در redhat 9

ارش
دوشنبه 13 بهمن 1382, 23:11 عصر
من یک مودم rockwell 56k دارم برنامه kppp در redhat 9 مودم را پیدا می کند اما هنگامیکه میخواهم connect شوم پنجره ی ...intializing modem باز می شود اما دیگر تغییری نمیکندو اتفاقی نمی افتد لطفا راهنمایی کنید.

hosseinzadeh
سه شنبه 14 بهمن 1382, 08:19 صبح
خب ، اگر برنامه عبارت Modem Ready را اعلام می کند پس مودم را شناخته ولی اگر در قسمت Initializing Modem... مشکل دارد سه احتمال وجود دارد:
1)مودم شما مشکل دارد؛که اگر در ویندوز کار کند این گزینه منتفی است.اما ممکن است مودم با لینوکس ناسازکاری داشته باشد؛
2)نرم افزار kppp دچار مشکل است (که البته اگر پک KDE توسط خود Redhat نصب شده باشد،این احتمال خیلی کم است) در این صورت باید از برنامه های مشابه استفاده کنید.یک نمونه از این برنامه ها wvdial است که طرز کار با آن اینجا آمده است:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=5845
3)از درایور مناسب استفاده نکرده اید ؛ لطفا نام درایوری که استفاده کرده اید بنویسید و از تطابق آن با نسخه کرنل اطمینان حاصل کنید؛از آنجایی که مودم شما Winmodem است ، احتمال شناخته شدن آن توسط خود Redhat بسیار کم است.

shaniaki
سه شنبه 14 بهمن 1382, 23:52 عصر
با عرض ادب:
با توجه به شمار پرسش های تکراری که در این بخش در مورد نصب مودم در لینوکس می شود. به مدیران پیشنهاد می کنم که یک موضوع جدید (یا یکی از موضوع های قدیمی) را با درجه «موضوع مهم» به این مبحث اختصاص دهند و نکات لازم در آن جا نوشته شود تا هم سوالات تکراری پرسیده نشود و هم بازدیدکنندگان سریع تر به جواب برسند.

یه عشق برنامه نویسی خفن

hosseinzadeh
چهارشنبه 15 بهمن 1382, 15:58 عصر
با سلام
این کار به زودی انجام خواهد شد.فعلا مقاله ای به عنوان طریقه نصب مودم در لینوکس در حال آماده شدن است.پس از آماده شدن مقاله فوق،پست جدیدی به صورت «موضوع مهم» اراپه خواهد شد.تا دوستان سوالات خود را در آن بپرسند.
با تشکر از توجه شما.