PDA

View Full Version : سوال: راه اندازی یک سرور به جای خرید هاست

Beginner67
چهارشنبه 27 بهمن 1395, 13:31 عصر
با سلام.

میخوام برای یک شرکت یک پورتال طراحی کنم.
اما نمیخوام هاست بگیرم.
میخوام یک سرور براشون راه اندازی کنم،که هم بدون اینترنت و درون شبکه بتونن استفاده کنن و هم از طریق اینترنت خارج از شرکت.
برای راه اندازی یک سرور،به چه چیزایی نیاز دارم؟
یک کامپیوتر با ویندوز سرور ؟
یک آیپی؟آیپی رو از کجا باید بگیرم؟

چجوری باید آیپی رو با سرور ست کنم؟(اگر بیام dns ایجاد کنم روی سرور و آیپی رو باهاش ست کنم و در نهایت dns های ایجاد شده رو در پنل دامنه،با دامنه ست کنم،کافیه؟)

ممنون میشم راهنماییم کنید که چه مراحلی رو انجام بدم.

Esmaelesmaeli
چهارشنبه 27 بهمن 1395, 17:30 عصر
سلام
میخواید برای شرکتتون یک پورتال وب طراحی کنید ولی میخواید رو سرور اختصاصی راه اندازیش کنید که هم بدون اینترنت اجرا بشه(لوکال) و هم از اینترنت.
این چیزی بود که من از متن شما متوجه شدم.
به فرض این که بخواید پی اچ پی بسازید.
یه 4 5 تومن میدید یک سرور برای شرکت میگیرید.
کامپیوتر توانایی این کار رو نداره که بتونه مخاطب رو اینورو اونور ببره..شما به سرور نیاز دارید.
یه سرور میگیرید 4 5 میلیون،روش ویندوز/لینوکس نصب میکنید.
به مراکز آی اس پی موردنظرتون مراجع میکنید و میگید ما اینترنت اختصاصی میخوایم.
خب مثلا 10 مگ بهتون بدن خوبه..میشه باهاش کارهای معمولی اما محدود انجام داد..شاید در ماه بشه 2 3 میلیون.
علاوه بر اینترنت نیازمند آی پی استاتیک هم هستید.
خب حالا چجور باید آی پی رو با سرور ست کنید؟وقتی که آی پی استاتیک باشه خودش ست میشه
بله دی ان اس هارو هم ست میکنید.
برای ویندوز:پلسک،وبسایت پنل...
لینوکس:دیرکت ادمین،سی پنل...
این کار واقعیتش بپاتون گرون در میاد.شما میتونید با ماهیانه 200 هزارتومن یه سرور اختصاصی در یکی از دیتاسنتر ها اجاره کنید و کارتون رو راه بندازید منتهی لوکال نیست.... .
پس حالا چی شد؟
تهیه یک سرور(سی پی یو خیلی مهمه)
نصب سیستم عامل
تهیه یک اینترنت با سرعت بالا
تهیه یک آی پی استاتیک(ماهیانه 10 هزار)
نصب پنل(دیرکت ادمین و...)
ست کردن آی پی در دی ان اس.
اجرای سایت.

Beginner67
چهارشنبه 27 بهمن 1395, 21:48 عصر
ممنون از توضیحات خوبتون.

من برای 5 کامپیوتر میخوام اینکار رو انجام بدم خب اینجوری که شما میگید به صرفه نیست.
برای 5 کامپیوتر هم آیا قرار دادن یک کامپیوتر به عنوان سرور امکان پذیر نیست؟
---
هزینه اینترنت در ماه میشه 2،3 میلیون؟؟

-----
شما برای این تعداد کامیپوتر چه راهکاری پیشنهاد میدید که هم مطمین و هم به صرفه باشه؟
-----
من هاست نمیتونم بگیرم چون حجم اطلاعاتی که میخوان ذخیره بکنن خیلی بالاست حدودا 3 هزار فایل که هر کدوم شاید 10 تا 15 مگ میشه.

mortezagt
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 11:54 صبح
میتونم راه پیچیده ای بهت یاد بدم که بدون این هزینه ها ، بتونی کارت رو خوب راه بندازی
منتها گنجاندش به متن یکم مشکله
شما خیلی راه میتونی پیدا کنی که به طریقی این کاری که میخوای رو انجام بدی و البته همه بستگی به میزان حساسیت پروژه داره و البته این روش هم باعث میشه قیمت بیشتری روی پروژه اذافه بشه.

Beginner67
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 12:19 عصر
میتونم راه پیچیده ای بهت یاد بدم که بدون این هزینه ها ، بتونی کارت رو خوب راه بندازی
منتها گنجاندش به متن یکم مشکله
شما خیلی راه میتونی پیدا کنی که به طریقی این کاری که میخوای رو انجام بدی و البته همه بستگی به میزان حساسیت پروژه داره و البته این روش هم باعث میشه قیمت بیشتری روی پروژه اذافه بشه.

این شرکت قطعی وقت اداری نباید داشته باشه.
نمیدونم راه حلتون رو.
یه اشاره ای بفرمایید.

Esmaelesmaeli
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 13:20 عصر
ممنون از توضیحات خوبتون.

من برای 5 کامپیوتر میخوام اینکار رو انجام بدم خب اینجوری که شما میگید به صرفه نیست.
برای 5 کامپیوتر هم آیا قرار دادن یک کامپیوتر به عنوان سرور امکان پذیر نیست؟
---
هزینه اینترنت در ماه میشه 2،3 میلیون؟؟

-----
شما برای این تعداد کامیپوتر چه راهکاری پیشنهاد میدید که هم مطمین و هم به صرفه باشه؟
-----
من هاست نمیتونم بگیرم چون حجم اطلاعاتی که میخوان ذخیره بکنن خیلی بالاست حدودا 3 هزار فایل که هر کدوم شاید 10 تا 15 مگ میشه.

ببیند.اگه فقط 5 تا سیستم دارین با یه کامپیوتر با یه سی پی یو کور ای 7 و رم 16 کارتون حله...مشکلی نیست.
چرا میشه یک کامپیوتر مرکزی رو به صورت لوکال نصب کرد.ولی این کامپیوتر باید 24/7 هفته روشن باشه!.هزینه برق خیلی میره بالا.
----
هزینه اینترنت:حالا که 5 تا سیستم دارین میتونید یه اینترنت با سرعت 1 مگابیت بگیرید کارتون راه میندازه،به شرطی که یهو حمله ور نشین به سمت پورتال(منظورم 5 کاربر همزمان)
-----
والا راهکار من اینه که قید لوکال رو بزنید.
یک سرور بگیرید.اگه هنوز مخاطب خاصی ندارید برای این پورتال یک سرور مجازی ولی اگه مخاطبی دارید برای پورتال یک سرور اختصاصی بگیرید.
سرور مجازی از ماهی 30 هزارتومن و سرور اختصاصی از ماهی 100 هزارتومن شروع میشه.
هم اینترنت پرسرعتی داره و هم فضای خوبی و هم جوابگوی کار شماهست.
منتهی این که میگید لوکال میخواید نمیشه رو سرور مجازی/اختصاصی اجرا کرد مگر اینکه سرور در شرکت شما باشه(براش ایجاد بستری کرده باشین).

Beginner67
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 19:42 عصر
ممنون آقای اسماعیلی.
چون تا حالا از سرور مجازی استفاده نکردم لطفا چند سایت معتبر برای خرید بهم معرفی کنید.
سرورهای داخل ایران بهتره برای استفاده یا سرور های خارجی؟
------
منظورتون از اینکه گفتید اگر مخاطب خاص دارید از سرور اختصاصی و اگر ندارید از سرور مجازی استفاده کنید چی هست؟

Esmaelesmaeli
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 22:35 عصر
ممنون آقای اسماعیلی.
چون تا حالا از سرور مجازی استفاده نکردم لطفا چند سایت معتبر برای خرید بهم معرفی کنید.
سرورهای داخل ایران بهتره برای استفاده یا سرور های خارجی؟
------
منظورتون از اینکه گفتید اگر مخاطب خاص دارید از سرور اختصاصی و اگر ندارید از سرور مجازی استفاده کنید چی هست؟

قربان شما جناب،
به طبع اگر کاربران شما ایرانی باشن و شما فقط این سایت رو برای منفعت خودتون و شرکتتون میخواید و خیلی رنک گوگل براتون مهم نباشه،سرور ایران بهتر هست.
سرور ایران وقتی میگم که خیلی رنک گوگل براتون مهم نباشه منظورم اینه که...ببینید الان ما میریم سایت ایرانی برامون زود لود میشه و وقتی میریم سایت خارجی یکم دیر لود میشه..یکم باید صب کنیم...ربات های سرچ انجین گوگل هم خب در خارج کشور در دیتاسنتر گوگل قرار دارن...اونا هم میان سایت های ایران رو که چک میکنن یکم براشون دیر لود میشه...چیزی حدود 0.003 ثانیه!..اما خب حرف و گمان هایی هست که میگن همین هم تو رتبه گوگل و ایندکس هاش تاثیر داره.
بازم تاکید میکنم اگر اطلاعاتتون امنیتی هست و براتون مهمه بیاید رو سرور ایران.
امنیت=برای مثال تراکنش های بانک ها و اینجور امنیتی.
البته نه اینکه سرور های خارجی کاری به فایل های شما داشته باشند،نه،خب برای مثال بانک ها نمیان که از خارج کشور سرور بگیرن...میان از داخل سرور و دیتاسنتر مرکزی خودشون سرور میگیرن.
منظور من اینجور امنیتی بود.
"منظورتون از اینکه گفتید اگر مخاطب خاص دارید از سرور اختصاصی و اگر ندارید از سرور مجازی استفاده کنید چی هست؟"
مخاطب خاص منظورم همون کاربر بود....مثلا یک سایتی 1000 تا مخاطب داره یعنی 1000 تا کاربر داره.هزار نفر رو داره میچرخونه.
برای راحتی خودتون و همکارانتون من سرور های ایران رو به شما پیشنهاد میدم.
خب از اینجایی که تاپیک Asp.Net هست امیدوارم بلد باشید IIS و پنل هارو کانفیگ کنید.
میزان بودجه تون چقدر هست دوست عزیز؟

Beginner67
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 22:58 عصر
باز هم ممنونم از پاسخ خوبتون.
*پیج رنک مهم نیست.چون این یک پورتال داخل شرکتیه و نیازی به رتبه گوگل نداره.
*حدودا 10 کاربر داره که بیشتر نمیشن.ولی حجم اطلاعاتی که بارگذاری میشه بالاست.
*بله من این پورتال رو با asp مینویسم.
*مگه سرور مجازی فقط یک ویندوز سرور نیست؟من قبلا بدون پنل هم سایت روی ویندوز سرور2008 و با IIS بارگذاری کردم.نیازی به پنل هست؟
*برای سرور حدودا 1 میلیون بودجه دارم.

mortezagt
جمعه 29 بهمن 1395, 01:55 صبح
اول بگید دقیقا کاربرها خارج از شرکت دقیقا چه کاری میخوان انجام بدن و ایا از سیستم خارج از شرکت فایل باید ارسال کنن به سرور یا خیر. (مثلا عکس )
کلا بگو داخل شرکت چه طور کار میکنن تا راه کم هزینه و البته پیچیده بهت نشون بدم
ضمنا اگر تعداد کاربرها در حد 5 یا 6 تا هست بدون کد نویسی میتونی راش بندازی.

Esmaelesmaeli
جمعه 29 بهمن 1395, 07:43 صبح
باز هم ممنونم از پاسخ خوبتون.
*پیج رنک مهم نیست.چون این یک پورتال داخل شرکتیه و نیازی به رتبه گوگل نداره.
*حدودا 10 کاربر داره که بیشتر نمیشن.ولی حجم اطلاعاتی که بارگذاری میشه بالاست.
*بله من این پورتال رو با asp مینویسم.
*مگه سرور مجازی فقط یک ویندوز سرور نیست؟من قبلا بدون پنل هم سایت روی ویندوز سرور2008 و با IIS بارگذاری کردم.نیازی به پنل هست؟
*برای سرور حدودا 1 میلیون بودجه دارم.
چرا سرور مجازی یک ویندوز سرور هست.خب اگر بلدید که سایت بالا بیارید حله.
حالا که دارید میگید حجم اطلاعاتی هایی که بارگزاری میشه بالا،بگید که به چقد فضا احتیاج دارید؟

Beginner67
جمعه 29 بهمن 1395, 11:51 صبح
فضای حدودا 15 تا 20 گیگ.
فقط یک سیستم اطلاعات سنگین بارگذاری میکنه.
بقیه فقط اطلاعاتی مثل متن ایجاد میکنن و تغییر میدن و یا تایید میکنن.

Beginner67
جمعه 29 بهمن 1395, 11:52 صبح
اول بگید دقیقا کاربرها خارج از شرکت دقیقا چه کاری میخوان انجام بدن و ایا از سیستم خارج از شرکت فایل باید ارسال کنن به سرور یا خیر. (مثلا عکس )
کلا بگو داخل شرکت چه طور کار میکنن تا راه کم هزینه و البته پیچیده بهت نشون بدم
ضمنا اگر تعداد کاربرها در حد 5 یا 6 تا هست بدون کد نویسی میتونی راش بندازی.

خارج از شرکت هیچ چیزی بارگذاری نمیشه فقط کنترل میکنن.
بدون کدنویسی؟یعنی چی؟
کلا متوجه منظور شما نمیشم.

Esmaelesmaeli
جمعه 29 بهمن 1395, 12:27 عصر
فضای حدودا 15 تا 20 گیگ.
فقط یک سیستم اطلاعات سنگین بارگذاری میکنه.
بقیه فقط اطلاعاتی مثل متن ایجاد میکنن و تغییر میدن و یا تایید میکنن.
تا حالا از این سایت سرویس نگرفتم ولی حالا شما یه امتحان کنید ببینید چی به چیه...فک نکنم ادمای بدی باشن.
https://ashadata.com
ماهیانه بگیرید سالیانه نگیرید.

Beginner67
جمعه 29 بهمن 1395, 14:14 عصر
تا حالا از این سایت سرویس نگرفتم ولی حالا شما یه امتحان کنید ببینید چی به چیه...فک نکنم ادمای بدی باشن.
https://ashadata.com
ماهیانه بگیرید سالیانه نگیرید.

چرا ماهیانه؟
ممکنه نیاز بشه به سروری دیگه منتقل کنم؟

mortezagt
جمعه 29 بهمن 1395, 14:53 عصر
خارج از شرکت هیچ چیزی بارگذاری نمیشه فقط کنترل میکنن.
بدون کدنویسی؟یعنی چی؟
کلا متوجه منظور شما نمیشم.

شما برنامه رو برای سیستم سرور طراحی کن و نصب کن.
ویندوز سرور روی سرورت نصب کن و یه سری تنظیمات آسون هست که انجامش میدی برای ریموت شدن به سیستم سرور از خارج از شرکت .
به تعداد کارمندات اکانت توی سرور تعریف میکینی
با استفاده از ای پی استاتیک هر کارمندی که خواست به سرورت متصل میشه و هر کدوم یه صفحه جداگانه واسه خودشون دارن و راحت برنامه رو باز میکنن و کار میکنن.
یعنی هر کسی که به سرور ریموت کنه ، رمز خودش رو میزنه و سیستم سرورت یه میز کار اختصاصی بهش میده و به همین صورت برای باقی کارمندایی که متصل میشن به سرور.
فقط رم و سی پی یو سرور بالا باشه
در حد 5 کاربر، حداقل سی پی یو i5 باشه و رم 16

Esmaelesmaeli
جمعه 29 بهمن 1395, 16:54 عصر
چرا ماهیانه؟
ممکنه نیاز بشه به سروری دیگه منتقل کنم؟

عزیزم این سایت رو که بهت معرفی کردم برا فضای اس اس دی گفتم...فضای اس اس دی بگیر.
دلیل اینکه میگم ماهیانه میگم یهو دیدی مثلا وسط کار از کار با ایشون خوشت نیومد..یهو میبینی سرورش گندش در اومده(با عرض معذرت).حیفه پول سالانه بدی و بعد بخوای زورکی وایسی رو سرورشون.

Tekyegah
شنبه 30 بهمن 1395, 22:51 عصر
سلام

1) یه سیستم معمولی واسه سرور هم کارت رو راه میندازه . core i3 با رم 4 ( حتی پایین تر )

2) روش ویندوز 7 نصب کن

3) برو تو قسمت کنترل پنل و از قسمت Program & Feature از منوی سمت چپ Turn windows feauter ... وارد شید و IIS 7 رو نصب کنید . (http://stackoverflow.com/questions/17457614/how-do-i-get-to-iis-manager)

4) فایروال ویندوز رو OFF کنید. ( انتی ویروسی نصب کنید که گیر نده )

5) بعد از نصب IIS از کنترل پنل از قسمت Administrative Tools ، Internet Information Services. سایتتون رو فعال کنید ، باید آدرس فیزیکی پروژه رو روی سیستم بهش بدی .

6) از شرکتی که اینترنت تهیه کردید یک IP Static خریداری کنید ( ماهیانه 10 تومن ) و روی کارت شبکه set کنید .

7) اگه دیتا بیس دارید SQL Server رو نصب کنید ( مراحل خاصی داره ) و تنظیمات کانکشن برنامتون رو تنظیم کنید .

8 ) تو آدرس مرورگر بنویسید Localhost یا آدرس IP استاتیک که روی کارت شبکه سرور ست کردید رو بزنید مثلا 172.3.13.15 سایتتون میاد بالا .

تا اونجایی که تو ذهنم بود نوشتم واستون ... اگه میخواید وارد جزئیات بشید ... یکی یکی برید جلو هرجاش مشکلی بود بگید تا بیشتر توضیح بدم .

موفق باشید

ali.67
چهارشنبه 16 فروردین 1396, 14:29 عصر
یه شرکتی هست به نام فالنیک ایران اچ پی (http://falnic.net/) که در زمینه فروش سرور و استوریج اچ پی فعالیت میکنه.. شرکت خوبیه من ازشون جواب گرفتم... میتونید تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بخواین.