PDA

View Full Version : گذاشتن عکس در بین متن

elnaz ja
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 23:33 عصر
سلام بزرگواران

من میخواهم عکس هایی در بین متن خود قرار دهم و در دیتابیس ذخیره کنم

منظورم اینه که مثلا برای یک خبر که درج میشه عکس های بیشتری بتونم نمایش بدم و اپ کنم . ولی الگوریتم این کارو بلد نیستم .

نمیدونم چطور باید این عکس های اضافی که میخوام وسط متن اپ کنم و میخوام همون لحظه اپ بشه و توی input بهم نشون بده . زمان اپ کردنش با ajax بگم که متعلق به این خبری هست که دارم مینویسم با چه کلیدی اصلی ذخیره بشه که بعد بدونم این چندتا عکس مثلا برای این خبره ..

از ckeditor استفاده کردم ولی نیازی به ckeditor و ckfinder ندارم و میخوام کد این کارو بنویسم . ممنون میشم اگه راهنماییم کنید دوستان .

Unique
جمعه 29 بهمن 1395, 00:18 صبح
نیازی به ذخیره عکس ها نیست ! توی ادیتور کاربر را به ارسال و انتخاب عکس از یک دایرکتوری محدود کن و توی ایدتور تنظیم کن که آدرس عکس absolute بیاد نه relative ! حالا هر جا متن را نشون بدی عکس ها درست نمایش داده میشن ! اگه هم با آدرس دهی مشکل داشتی در زمان نمایش مقادیر src عکس ها را متناسب با مسیرشون تغییر بده ! همین.

charcharkh
جمعه 29 بهمن 1395, 13:54 عصر
سلام ممنون از طرح سوال و ممنون از جواب
مشکل من هم بود ولی یه نکته یعنی وقتی کاربر داره متن تایپ میکنه توی ادیتور و یه عکس هم اون وسط اضافه میکنه چطوری عکس رو هندل کنیم ؟!

مثلا :

خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر
خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر
خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر
خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر

عکس هم اینجا توی ادیتور هست img img

و حالا ادامه خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر
خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر
خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر

یه عکس دیکه هم اینجا img img

و باز ادامه خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر
خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر خبر

اینکه همه کدها و عکس داره توی textarea میگیریم چطوری عکس رو از متن جدا کنیم ؟!

متشکرم از پاسخ شما

Unique
جمعه 29 بهمن 1395, 23:13 عصر
اینکه همه کدها و عکس داره توی textarea میگیریم چطوری عکس رو از متن جدا کنیم ؟!

اولا شما باید از یک WYSIWYG ادیتور استفاده کنید مثل CkEditor و TinyMCE . توی این ادیتور ها میشه extension اضافه کرد یا خودتون بنویسین که کاربر بتونه یک عکس را از یک پوشه روی وب سایت بخونه (البته یک ابزاری میده که میتونه عکس بفرسته و انتخاب کنه) حالا وقتی متن HTML را از ادیتور میگیری کافیه اگه absolute با http:// گرفتی که اصل متن را ذخیره و نمایش بدی ! اگه هم relative گرفتی بیای توث html خودت آدرس ها را absolute کنی.

البته کاربر میتونه عکس هاش را از روی وب انتخاب کنه و آدرس عکس را بده توی url ادیتور که اینطوری باید src را بگیری و عکس ها را دانلود کنی وبر اساس منطق برنامه آدرس بدی !

yayan85
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397, 02:07 صبح
سلام. بعد از ذخیره عکس و متن موردنظر توسط ckeditor در پنل مدیریت سایت ، چطور باید این محتوا که توی دیتابیس ذخیره شده رو سمت صفحات کاربر نشون بدیم؟ برای نمایش این تگ های html که توسط ckeditor توی دیتابیس ذخیره شده از چه کنترلی باید استفاده کرد؟