PDA

View Full Version : ارتباط کامپیوتر با سیستم عامل dos به شبکه ویندوز ؟؟ چگونه؟؟

mojtaba_z
دوشنبه 13 بهمن 1382, 23:35 عصر
با سلام
چطوری میشه یه کامپیوتر خام (دارای سیستم عامل Dos) را به یک کامپیوتر دیگر با سیستم عامل ویندوز مرتبط کرد . و از چه نرم افزار هایی باید استفاده کرد و چگونه باید IP بدهیم.
همچنین نحوه ایجاد Client Disk را اگه کامل توضیح بدین ممنون میشم .

Gladiator
سه شنبه 14 بهمن 1382, 00:22 صبح
با سلام

ناول رو میتونی نصب کنی .

موفق باشی .
گلادیاتور .

Best Programmer
سه شنبه 14 بهمن 1382, 01:26 صبح
ناول رو میتونی نصب کنی .

:خیلی متعجب:
بابا صبر . اگر بخواد ناول نصب کنه و بعد به زحمت ( البته خیلی هم نه) به ویندور اتصال بده که دیگی داس نیست. تازه دوست عزیز با این کار بسیاری از امنیت معروف ناول کاسته میشه که حتما خودت دیدی که چه بلایی سر ناول میاد.

-------------
دوست عزیز میخواهی از داس چی را به ویندوز شبکه کنی. اگر میخواهی FTP کار کنی نرم افزار داره ولی باید اول کارت شبکه را نصب کنی. ولی اگر میخواهی کار دیگری انجام بدی بگو.

mojtaba_z
پنج شنبه 16 بهمن 1382, 07:30 صبح
سلام
من میخواهم تحت Dos یه سری فایل رو از کامپیوتر دیگری که ویندوز داره کپی کنم .

linux
پنج شنبه 16 بهمن 1382, 08:50 صبح
از تو داس هم میشه به ویندوز وصل شد تو شبکه

Gladiator
پنج شنبه 16 بهمن 1382, 09:41 صبح
هیچ زحمتی نداره :mrgreen: :D :gift:

mojtaba_z
پنج شنبه 16 بهمن 1382, 10:58 صبح
سلام
من هم میدونم میشه از توی Dos به ویندوز وصل شد ولی راهش رو بلد نیستم ؟
اگه هیچ زحمتی نداره لطفا توضیح بدین .

برنامه نویس جوان
پنج شنبه 16 بهمن 1382, 15:54 عصر
با سلام

با دستور net use computerName\ShareName به را حتی این کار امکان پذیر است.که ممکن است از شما یوزر نیم و پسوورد بخواهد. وارد که کردید اگر اجازه دسترسی داشته باشید به فایل مورد نظر دسترسی خواهید داشت.

mojtaba_z
جمعه 17 بهمن 1382, 06:43 صبح
با سلام
برنامه نویس جوان , من نمیدونم چطور یه کامپیوتر رو تحت Dos وارد شبکه کنم . حالا Map کردن در مراحل بعدی قرار داره .

برنامه نویس جوان
جمعه 17 بهمن 1382, 10:42 صبح
سلام
حق با شماست من یک چیز مهمی رو فراموش کردم بگم حالا توضیحات بیشتر:

برای وصل شدن به شبکه از طریق داس؛ میشه به شبکه هایی با ویندوز 9X ؛ویندوز NTو حتی ویندوز 2000 وصل شد اما باید قیل از این کار اولا ابندا همانطور که خود می دانید کارت شبکه را نصب و تعریف کنید و ثانیاٌ Network Client 3.0 for MSDOS رو نصب کنید البته این سیستم عامل یعنی داس به تنهایی سیستم عامل شبکه به حساب نمی آید که با نصب کلاینت مذکور روی آن به سیستم عامل شبکه ای تبدیل می شود البته فقط به عنوان کلاینت ونمی تواند به عنوان سرور بکار رود. حالا این کلاینت رو می تونید از سی دی ویندوز NT بدست بیارید یه سرچی هم توی گوگل یا هر جای دیگه بکنید شاید پیدا بشه.

موفق باشید