PDA

View Full Version : حرفه ای: پیدا کردن کلمه در یه فایل صدا

Afshin160
یک شنبه 01 اسفند 1395, 16:11 عصر
یا سلام .
وای هنوز سایت برنامه نویس پابرجاست ؟!!!! ... چه خوب . فکرکنم از آخرین باری که با مهندس کرامتی و سایتشون در ارتباط بودم حدودا 5 سالی میگذره ....
به هر حال امیدوارم همیشه موفق باشن .
بریم سر سوال : من به دنبال راه حلی برای پیدا کردن یه صدا در یه فایل صوتی هستم . به عبارت دیگه مثلا بگم "سلام" و این را ضبط کنم و حال بیام مثلا" از رادیو یه برنامه را ضبط کنم و با فایل خودم که ضبط کردم مقایسه کنم و هرجایی که گفته شده بود "سلام" را پیدا کنم مثلا " ثانیه 10 ، 35، 60 و ...
گفته شده "سلام "
امیدوارم دریت و خوب توضیح داده باشم .
یه بررسی کردم بهیک سری نظریه رسیدم که نمی دونم درست هست یا نه و حتی نمی دونم چطور باید پیاده سازی کنم .
1- اول امدم گراف آوا ها و صدا های مختلف "سلام" را با هم مقایسه کردم که دیدم گرافی نزدیک به هم دارن و شاید مشتق یا انتگرال اون گراف و یا حتی سری فوریه آنها عددی حول یک رنج در بیاد !....
واز این طریق شاید بشه بجایی رسید .
2- فایل ظبط شده را بدم به گوگل و تکس آن را بهم بدهد و من تکست را با تکست مقایه کنم که بحث تبدیل فایل صوتی به تکست خیلی پیچیده میشه !؟
3-نمی دونم کامپوننتی برای این جور ها را هست؟
4-دوستی از الگوریتم سونار هم گفت که من چیزی پیدا نکردم
5- دوستی هم گفت برو سراغ دایرکت ایکس شاید به جایی بررسی ؟!!!!
متشکرم میشم که تجربه یا راهنمایی دارید به بحث بگذارید .
:چشمک:

ژیار رحیمی
شنبه 07 اسفند 1395, 18:01 عصر
سلام سوال شما مربوط به پردازش صدا میشه نمونه پردازش صدا برای زبان انگلیسی فراون تو اینترنت گیر میاد ولی برای پردازش صدای زبان فارسی بسیار کم ، تو ایران چند کاری توسط دانشگاه ها و شرکت های خصوصی انجام شده با جستجو هم مقالات خوب و هم راهنمایی های لازم رو می توانی بدست بیاری.زبان فارسی به دلیل ساختار پیچیده زبان گفتاری و نوشتاری نسبت به زبان انگلیسی به مراتب سخت تره نوشتنش ولی میشه نوشت این جور برنامه های در حوزه پردازش صدا بطور مطلق نمیشه با C# نوشت(به دلیل الگوریتم های پیچیده پردازش و مقایسه مختلف).در کنارش باید از فریم ورک های پردازش صدا استفاده کنی. موفق باشی