PDA

View Full Version : چه IP ای در حال استفاده از database من است

akram_raeespour
شنبه 08 مهر 1385, 12:17 عصر
سلام.
من یک برنامه اکسس دارم که در یک شبکه محلی کار می کند. database برنامه بر روی یک سرور قرار دارد و کلیه کاربران برنامه هر کدام یک کپی از برنامه را دارند. و برنامه به database اتصال دارد. من می خواهم بدانم که الان کدام ip ها از کاربران شبکه در حال اجرای برنامه هستند . به طور واضح تر می خواهم لیست کاربران online را بر روی برنامه ام نشان دهم.

اگر هر گونه component و یا activx در این مورد می شناسید لطفا معرفی کنید و یا یک سایت که به این موضوع نزدیک است.

akram_raeespour
یک شنبه 09 مهر 1385, 14:51 عصر
کسی نیست که جواب بده

S_VB.max
یک شنبه 09 مهر 1385, 18:38 عصر
اگر IP هر کامپیوتری با اجرا برنامه در یک رکورد جداگانه ذخیره شود می تونی از این لیست IPهای ذخیره شده ، کاربران آنلاین را نشان بدی
با بسته شدن برنامه هم ، برنامه IP خود را پاک کند

شاپرک
سه شنبه 11 مهر 1385, 10:01 صبح
مشاهده کاربران Online (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=37778&highlight=session)

akram_raeespour
سه شنبه 11 مهر 1385, 13:04 عصر
اگر IP هر کامپیوتری با اجرا برنامه در یک رکورد جداگانه ذخیره شود می تونی از این لیست IPهای ذخیره شده ، کاربران آنلاین را نشان بدی
با بسته شدن برنامه هم ، برنامه IP خود را پاک کند

من همین کار را با userid کاربران برنامه ام انجام داده ام و الان برنامه کار می کند. اما مثلا وقتی یک کاربر ناگهانی کامپیوترش خاموش شود و یا مثلا سیستم اش hang کند امکان ثبت خروج آن کاربر وجود ندارد. و من می خواهم بدانم که اصلا چگونه IP یک کاربر که برنامه را اجرا کرده است را بدانم. در ضمن این را برای یک کار دیگر هم می خواهم و آن این که بتوانم با داشتن IP سرور شبکه ساعت آن سیستم را بخوانم و زمان log in شدن کاربران را بر اساس ساعت سرور ثبت کنم نه بر اساس ساعت سیستم خودشان.
شما می دانید چگونه IP کاربران را به دست بیاورم.
متشکرم.

akram_raeespour
سه شنبه 11 مهر 1385, 13:12 عصر
مشاهده کاربران Online (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=37778&highlight=session)

برنامه من با اکسس نوشته شده است. و من تا حالا از stored procedure های sqlserver استفاده نکرده ام. اما روی آن کار می کنم.
متشکرم