PDA

View Full Version : استفاده از label.text به عنوان نام تصویر

elvishman
سه شنبه 17 اسفند 1395, 14:29 عصر
سلام
من یه برنامه ای دارم که توو فرمش یک لیبل با تکست " image.jpg " قرار داره . ( label1.text = image.jpg )
از طرف دیگه داخل پوشه debug یه پوشه دارم با عنوان scan که داخل اون تصویری قرار داره با نام image.jpg .
من میخوام با کلیک روی label1 تصویر image.jpg نمایش داده بشه . اما در کدنویسی میخام که برنامه نام تصویری که میخواد نمایش بده رو از نام لیبل ( که همون image.jpg) هست بگیره و تصویر با همین نام رو نمایش بده .
یعنی میخام به جای استفاده از نام خود تصویر ، از label.text که برابر همون image.jpg هست استفاده کنم . لطفا راهنمایی کنید . ممنون

mehdi0020
سه شنبه 17 اسفند 1395, 14:33 عصر
سلام کجا میخوای نمایش بده؟ رو چه شیئی؟

elvishman
سه شنبه 17 اسفند 1395, 14:37 عصر
فرض کنید که میخواد تصویر رو در یک picturebox1 نشون بده . یا اینکه به صورت عادی ( با استفاده از Windows Photo Viewer) تصویر رو نشون بده .

mehdi0020
سه شنبه 17 اسفند 1395, 14:51 عصر
picturebox1.images=image.jpg.name
اگه اشتباه نکنم با این کد مشکلت حل میشه

mehdi0020
سه شنبه 17 اسفند 1395, 14:59 عصر
نه این راهش نیس الان بهت میگم

mehdi0020
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:12 عصر
اسم لیبل image بذار بعد
pictureBox1.Image = new Bitmap("D:\\"+image.Name+".jpg");
و به جای d: ادرس کامل محلی که عکس ذخیره هستش

elvishman
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:23 عصر
توو این کد ی که شما نوشتین ، برنامه اسم رو از label1.textنمیگیره که . در واقع به هنگام اجرا نام عکس رو ( image ) از آدرس d: میگیره .
این کد در صورتی درست هست که بشه به جای image.Name بتونیم بزنیم label1.text.Name که به احتمال قوی این کد درست نخواهد بود

elvishman
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:42 عصر
کسی راه حلی نداره ؟

mehdi0020
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:46 عصر
توو این کد ی که شما نوشتین ، برنامه اسم رو از label1.textنمیگیره که . در واقع به هنگام اجرا نام عکس رو ( image ) از آدرس d: میگیره .
این کد در صورتی درست هست که بشه به جای image.Name بتونیم بزنیم label1.text.Name که به احتمال قوی این کد درست نخواهد بود
مگه شما نمیخوای نام عکس از اسم لیبل بخونه؟ من اینجوری متوجه شدم که اسم لیبل شما image هستش پس image.name میشه اسم فایل و پسوند باید بهش اضافه کنی

elvishman
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:53 عصر
مگه شما نمیخوای نام عکس از اسم لیبل بخونه؟ من اینجوری متوجه شدم که اسم لیبل شما image هستش پس image.name میشه اسم فایل و پسوند باید بهش اضافه کنی ببینید من برنامه ای دارم که دارای یک دیتابیس sqlite هست . من به برنامم داده هایی رو میدم و داده هایی رو میگیرم . یک قسمت از دیتابیس من اینطور هست که تصویری رو میگیره و نام تصویر رو در یک فیلد ذخیره میکنه و خود تصویر رو در پوشه داخل پوشه debug ..
حالا من میخوام از طریق اون اسم عکس که داخل دیتابیس ذخیره میشه ، عکس رو از فولدرش فرواخوانی کنم . من اومدم برای این کار در قسمت خاصیت کلیک گرید ویو خودم کدی تعریف کردم که وقتی روی یک سطر کلیک میکنم ، نام عکس مربوط به اون سطر رو میده به تکست یک لیبل . یعنی نام لیبل برابر میشه با نام عکس . و از این طریق میخوام با کلیک روی اون لیبل عکس رو نمایش بدم ..
حالا برای این مشکل هر راهکاری که باشه ازش استفاده خواهم کرد .

mehdi0020
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:53 عصر

اگه هم از label1.text میخواهید نام فایل بخونه به جای image.name بنویس label1.text
pictureBox1.Image = new Bitmap("D:\\"+label1.text+".jpg");

mehdi0020
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:57 عصر
ببینید من برنامه ای دارم که دارای یک دیتابیس sqlite هست . من به برنامم داده هایی رو میدم و داده هایی رو میگیرم . یک قسمت از دیتابیس من اینطور هست که تصویری رو میگیره و نام تصویر رو در یک فیلد ذخیره میکنه و خود تصویر رو در پوشه داخل پوشه debug ..
حالا من میخوام از طریق اون اسم عکس که داخل دیتابیس ذخیره میشه ، عکس رو از فولدرش فرواخوانی کنم . من اومدم برای این کار در قسمت خاصیت کلیک گرید ویو خودم کدی تعریف کردم که وقتی روی یک سطر کلیک میکنم ، نام عکس مربوط به اون سطر رو میده به تکست یک لیبل . یعنی نام لیبل برابر میشه با نام عکس . و از این طریق میخوام با کلیک روی اون لیبل عکس رو نمایش بدم ..
حالا برای این مشکل هر راهکاری که باشه ازش استفاده خواهم کرد .
اون نام لیبل تغییر نمیکنه اگه شما label1.text تغییر میدی میشه کپشن یا تکست لیبل و نام لیبل میشه name
جواب همون دستور دومی بود که برات نوشتم
فقط به جای D: باید محل ذخیره فایل بنویسی

elvishman
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:59 عصر
اوکی .. ممنون دوست عزیز .. آره منظورم تکست لیبل هست و نه نام اون ..