PDA

View Full Version : حرفه ای ترین دات نت کارها

paymon_k
شنبه 08 مهر 1385, 14:13 عصر
سلام به همه دوستان دات نت کار عزیز،

ما دنبال درست کردن یه تیم از برنامه نویسهای شیئ گرای خیلی خوب دات نت 2 (سی شارپ، web based) با درک خوب از تکنولوژیهای code generation و مدلیهای RAD هستیم.

(نمیدونم این فروم جای درستی برای این پست هست یا نه؟ اگر نیست پیشاپیش از مدیران محترم انجمن عذرخواهی میکنم.)

لطفا هر کس تو این زمینه "ادعاش میشه" (!) با من تماس بگیره.

با تشکر - پیمان

paymon_k
شنبه 08 مهر 1385, 19:04 عصر
مزایای عالی، پروژه های خوب ....

اَرژنگ
یک شنبه 09 مهر 1385, 05:44 صبح

ما دنبال درست کردن یه تیم از برنامه نویسهای شیئ گرای خیلی خوب دات نت 2 (سی شارپ، web based) با درک خوب از تکنولوژیهای code generation و مدلیهای RAD هستیم.

(نمیدونم این فروم جای درستی برای این پست هست یا نه؟ اگر نیست پیشاپیش از مدیران محترم انجمن عذرخواهی میکنم.)

با تشکر - پیمان

مشخصاتی که شما گفتید زیادی عامی هست، مثلاً کد جِنِرِیشن، کد جِنِرِیشنِ چی، برایه چه کاری؟ با اینکه ۳ ساله دارم دات نت کار میکنم، فکر کردم تمامه سوراخ سنبه هایه دات نت را تا حالا در آوردم منظورتوتان را نمیفهمم.
یکمی دقیقتر بگید که مشکلاتی باید حل بشه چی هستن؟

Arash.B
یک شنبه 09 مهر 1385, 21:44 عصر
سلام! احتراما عرض میکنم که ما یه کارایی بلدیم ولی ادعامون نمیشه. مثلا ما عادت داریم همه محتوای صفحات مانند جداول، کنترل ها و حتی ظرایف طراحی گرافیکی صفحات را به صورت ران تایم تولید می کنیم و صفحات را در هنگام طراحی به طور کاملا خالی استفاده می کنیم. و تا حالا هم از لحاظ سرعت جواب خوبی گرفتیم. در ضمن تمام سایت های طراحی شده هم دارای مدیریت کاربر می باشند، که کاربران مجاز می توانند همه محتوای صفحات را مدیریت کنند و از مزایایی از قبیل آپلود فایل و یا اضافه کردن و تغییر تصاویر قسمت های مختلف برخوردار شوند.
حالا اگه میشه شما هم مقداری بیشتر توضیح بدید که چرا تیم جمع می کنید و می خواین چه کارهایی انجام بدین و آیا پروژه های شما معلومند و یا اینکه فقط توانایی گرفتن پروژه هایی رو دارید.

evilived
دوشنبه 10 مهر 1385, 16:46 عصر
با تشکر - پیمان

پیمان جان داشتن یک همچین تیمی به دردت نمیخوره یک نگاه به مطالب خودت نشون میده که خودت چقدر آماتور هستی و یک نفر آماتور هیچوقت نمیتونه یک تیم حرفه ایی رو رهبری کنه .
یادت هم باشه که یک برنامه نویس حرفه ایی هیچ وقت ادعاش نمیشه ؛ این کوچولوهای تازه به دوران رسیده هستند که باباشون یک کامپیوتر براشون خریده و اونا با دو تا بوت کردن یاهو مسنجر ادعاشون و بابایی هم کلی ناز میکنه و میگه پسرم مخه !!!!

اَرژنگ
دوشنبه 10 مهر 1385, 17:40 عصر
یک نفر آماتور هیچوقت نمیتونه یک تیم حرفه ایی رو رهبری کنه .
این درست نیست،
مدیریت هیچ لازم نداره هیچ چی فنی در مورد کاری که انجام میدن بدونه، فقط بدونه که کی چی میدونه و کی چکار کنه برایه مدیریت کافیه. من کمتر برنامه نویسی دیدم که مدیر شده، از اون کمتر، کمتر برنامه نویسه خوبی مدیر میشه.
شاید بقیه افکار دیگه ای داشته باشند، ولی من تا حالا ندیدم هیچ مدیره بتونه بپره پشت کامپیوتر و شروع کنه به برنامه نوشتن. (مدیرهایه برنامه نویس حساب نمیشن :)

mahdi_negahi
دوشنبه 10 مهر 1385, 19:36 عصر
این درست نیست،
مدیریت هیچ لازم نداره هیچ چی فنی در مورد کاری که انجام میدن بدونه، فقط بدونه که کی چی میدونه و کی چکار کنه برایه مدیریت کافیه. من کمتر برنامه نویسی دیدم که مدیر شده، از اون کمتر، کمتر برنامه نویسه خوبی مدیر میشه.
شاید بقیه افکار دیگه ای داشته باشند، ولی من تا حالا ندیدم هیچ مدیره بتونه بپره پشت کامپیوتر و شروع کنه به برنامه نوشتن. (مدیرهایه برنامه نویس حساب نمیشن :)

بنده هم با نظر جناب ارژنگ موافقم هیچ وقت مدیریت نیاز به داشتن معلومات تکنیکی ندارد مدیر باید فن تقسیم کار و کنار هم قرار دادن افراد با علم را داشته باشد تا بتواند گروه خوبی را جمع کند

Behrouz_Rad
دوشنبه 10 مهر 1385, 22:15 عصر
حالا یکی یه چیزی گفته رفته! شما کوتاه بیاید!!!

من تا حالا ندیدم هیچ مدیره بتونه بپره پشت کامپیوتر و شروع کنه به برنامه نوشتن.
دستت درد نکنه! قورباغه هم که شدیم!:چشمک:

sarvestan
سه شنبه 11 مهر 1385, 10:10 صبح
هیچکی ادعاش نمیشه اگه چیزی بلده!
همه مدعی اند در این جامعه پرمدعی! :عصبانی++:

باباااااااااااااااااااااا اااااااا مدیرای برنامه نویسی نابلد! :متعجب:
باباااااااااااااااااااااا اااااااا برنامه نویسای نه مدیر ! :متعجب:

ببین یک برنامه نویس هم میتونه مدیر باشه بخدا ! :متفکر: :بامزه: :لبخند:

JikSearch
چهارشنبه 26 مهر 1385, 23:16 عصر

- پا شو یه سر برو گلدایران مدیر IT اونجا رو ببین، نظرت کاملاً عوض میشه

manager
چهارشنبه 26 مهر 1385, 23:49 عصر
پا شو یه سر برو گلدایران مدیر IT اونجا رو ببین، نظرت کاملاً عوض میشه آقا شما هم سر کار بودی ؟!!!!!!!!! ما رفتیم با مدیر گلدایران صحبت کردیم می خواستیم کلا انصراف بدیم از همه چی !!!!!!!!! من منظورتون رو نفهمیدم ولی اون آقا شبیه همه چی بود به جز برنامه نویسی !!!!!!! بهتره بگید کد نویس نه برنامه نویس !!!!!!!!

JikSearch
پنج شنبه 27 مهر 1385, 08:10 صبح
آقا شما هم سر کار بودی ؟!!!!!!!!! ما رفتیم با مدیر گلدایران صحبت کردیم می خواستیم کلا انصراف بدیم از همه چی !!!!!!!!! من منظورتون رو نفهمیدم ولی اون آقا شبیه همه چی بود به جز برنامه نویسی !!!!!!! بهتره بگید کد نویس نه برنامه نویس !!!!!!!!

من چند روزی باهاشون کار کردم ولی به دلایلی انصراف دادم
توی کار می فهمیدید که چقدر اطلاعات داشتند (انصافاً خیلی با سواد بودند)

persianshadow
پنج شنبه 27 مهر 1385, 09:07 صبح
اگه فرضا یه مدیر در هر حیطه ای از دانش کافی مربوط به کارش برخوردار نباشه ، اون کارو

نمی تونه بگردونه. فرضا برنامه نویس میاد پیش مدیر و می گه به خاطر اینکه تویه برنامه از

کامپوننت خیلی پیشرفته اسکیول سرور 2005 استفاده شده و این خیلی آخرشه ما 6 ماه دیگه

وقت می خوایم.

اون وقت مدیره دهنش باز می مونه که بابا چقدر کارشون سخته و چون چیزی نمی دونه قبول

می کنه ! به نظر میاد نیاز به مدیرها هست نه یک مدیر.چند مدیر که فرضا یکی متخصص و

دیگری صرفا در مدیریت تخصص داشته باشه.تا همه چیز عالی پیش بره.

اَرژنگ
پنج شنبه 27 مهر 1385, 18:45 عصر
اگه فرضا یه مدیر در هر حیطه ای از دانش کافی مربوط به کارش برخوردار نباشه ، اون کارو

نمی تونه بگردونه. فرضا برنامه نویس میاد پیش مدیر و می گه به خاطر اینکه تویه برنامه از

کامپوننت خیلی پیشرفته اسکیول سرور 2005 استفاده شده و این خیلی آخرشه ما 6 ماه دیگه

وقت می خوایم.

اون وقت مدیره دهنش باز می مونه که بابا چقدر کارشون سخته و چون چیزی نمی دونه قبول

می کنه ! به نظر میاد نیاز به مدیرها هست نه یک مدیر.چند مدیر که فرضا یکی متخصص و

دیگری صرفا در مدیریت تخصص داشته باشه.تا همه چیز عالی پیش بره.

مدیر باید بتونه به کاربرش اعتماد داشته باشه.
مدیر فقط باید بگه که چی لازمه و بر رویه کارمنداش حساب کنه که میتونند کار را انجام بده.
وگرنه اگر برگرده همان سوال را از یکی دو نفر دیگه از کارمنداش بکنه و جوابهایه دیگری بگیره معلوم میشه
که کارکنش هیچ چی بارش نبوده.
اگر مدیر مجبور بشه که به قسمتهایه تکنیکاله کاره دست بزنه برایه چی کارمند داره؟ اگرچه مدیر هم میتونه دانش این کار را هم داشته باشه، ولی وظیفش مدیریته نه توسعه کردن.

mahdi_negahi
پنج شنبه 27 مهر 1385, 18:54 عصر
اگر مدیر آنقدر روشنفکر باشد که افراد باسواد را درو برش جمع کند و آنقدر هم با شعور باشد که که به گروهی که جمع کرده اطمینان داشته باشد و آنقدر با تدبیر باشد که چند آدم با سواد را کنار هم نگه دارد به نظر بنده آن شرکت میشود غول..............
ولی در ایران ما مدیران جای ..... هستند(جای خالی به عهده خودتان)

apanahi
پنج شنبه 27 مهر 1385, 23:00 عصر
همه چیز توی این تایپیک اومده الا برنامه نویسی... ما ایرانیها همیشه عادت داریم از مسایل تفره بریم.......................................... ..............
اگر برنامه نویس هستید بسم الله...........
مطلب بدید نه ..................................

paymon_k
جمعه 28 مهر 1385, 00:07 صبح
سلام! احتراما عرض میکنم که ما یه کارایی بلدیم ولی ادعامون نمیشه. مثلا ما عادت داریم همه محتوای صفحات مانند جداول، کنترل ها و حتی ظرایف طراحی گرافیکی صفحات را به صورت ران تایم تولید می کنیم و صفحات را در هنگام طراحی به طور کاملا خالی استفاده می کنیم. و تا حالا هم از لحاظ سرعت جواب خوبی گرفتیم. در ضمن تمام سایت های طراحی شده هم دارای مدیریت کاربر می باشند، که کاربران مجاز می توانند همه محتوای صفحات را مدیریت کنند و از مزایایی از قبیل آپلود فایل و یا اضافه کردن و تغییر تصاویر قسمت های مختلف برخوردار شوند.
حالا اگه میشه شما هم مقداری بیشتر توضیح بدید که چرا تیم جمع می کنید و می خواین چه کارهایی انجام بدین و آیا پروژه های شما معلومند و یا اینکه فقط توانایی گرفتن پروژه هایی رو دارید.

سلام آرش جان،
یه خورده توضیح بیشتر توی جواب بالا نوشتم. تجربه ات توی پیاده سازی view controller و مخصوصا انگیزه ات درمورد performance به درد این پروژه خیلی میخوره. غیر از پروژهء خود پلاتفرم، برای پروژه های مشتری ها هم به نیروهای خوب نیاز داریم. راستی تا یادم نرفته بگم تسلط به انگلیسی خیلی مزیته... لطفا اگر به نظرت تا حالاش جذاب بوده، یه ایمیل به من بزن.
ممنون

paymon_k
جمعه 28 مهر 1385, 00:23 صبح
پیمان جان داشتن یک همچین تیمی به دردت نمیخوره یک نگاه به مطالب خودت نشون میده که خودت چقدر آماتور هستی و یک نفر آماتور هیچوقت نمیتونه یک تیم حرفه ایی رو رهبری کنه .
یادت هم باشه که یک برنامه نویس حرفه ایی هیچ وقت ادعاش نمیشه ؛ این کوچولوهای تازه به دوران رسیده هستند که باباشون یک کامپیوتر براشون خریده و اونا با دو تا بوت کردن یاهو مسنجر ادعاشون و بابایی هم کلی ناز میکنه و میگه پسرم مخه !!!!

عزیزم، اولا ادعا داشتن یا نداشتن به منش آدمهاس نه به برنامه نویس خوب بودن یا نبودنشون.
ثانیا فکر میکنم منظور طنزم ازعبارت "ادعاش میشه"، مخصوصا با تو کوتیشن گذاشتنش واضح بود...
طبیعتا هیچکس از آدم پر مدعا خوشش نمیاد و منظورم از "ادعا" روحیه شکست ناپذیری از پیچیدگی های کار بود...(ظاهرا فارسی یادم رفته!)

JikSearch
جمعه 28 مهر 1385, 15:40 عصر
اگر مدیر آنقدر روشنفکر باشد که افراد باسواد را درو برش جمع کند و آنقدر هم با شعور باشد که که به گروهی که جمع کرده اطمینان داشته باشد و آنقدر با تدبیر باشد که چند آدم با سواد را کنار هم نگه دارد به نظر بنده آن شرکت میشود غول..............

فکر کردم می خواهی راجع به گوگل صحبت کنی ;)

OlympicTelecom
دوشنبه 01 آبان 1385, 00:16 صبح
چند وقت پیش یک کتابی می خوندم که یکی از مدیران رده بالای اسبق مایکروسافت نوشته بود ، می گفت توی مایکروسافت مدیر کل بازاریابی زمانی بهترین فروشتده شرکت بوده و .. یا مدیر مثلا قسمت بورس یا مالی قبلا و سالها پیش بهترین حسابدار شرکت بوده و خود بیل گیتس که همه کاره بخش نرم افزار و ... هست یک برنامه نویس نابغه است .
به نظر من مدیر باید خودش یک برنامه نویس کاملا مسلط باشه که توانائی های مدیریتی هم داره

Javad_Mail
دوشنبه 01 آبان 1385, 20:02 عصر
به نظر شخصی که مدیر هست ، باد ویژگی خاصی داشته باشه ، یعنی اینکه بدونه اگه این اون بشه چی می شه ، اگه این مشکل پیش بیاد ، چه اتفاقی می افته باید برای مقابله با اون چیکار کنه . اشتباه نکنید منظورم فقط مشکلات برنامه نویسی ( کد نوشتن ) نیست ،بعضی اوقات مشکل جا هست ، مشکل غذا ، زمان ، هست همه اینها هست . حالا شما فرض کنید فردی که اصلا تا به حال پروژه ی موفق نداشته بیاد بشه رهبر . همه کار رو با آزمون و خطا انجام می ده . بکنم یا میشه یا نمیشه . خوب فرض کنید همچین شخصی به شما بکه ماشین حساب بنویس ، فقط از تون ماشین حساب می خواد ، کاری نداره شما چی بهش تحویل می دی ،‌ این وسط بعضی موقع از شما می خواد که عدد رو تقسیم بر صفر بکنید بعد جواش رو به توان 2 برسونید بعد شم تبدیلش کنید به عکس که بتونه با آدم حرف بزنه ، اگه گفتیم آره جواب بده نه .
موفق باشین.