PDA

View Full Version : چگونگی ارتباط فرمهای یک پروژه با هم ( فوری )

sayana
سه شنبه 14 بهمن 1382, 09:28 صبح
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید گرامی و دوستان
من یه برنامه دارم مینویسم و در اون از چند تا فرم در یک پروژه استفاده کرده ام . مساله اینجاست که من میخوام مثلا اطلاعات داخل combo box یک فرم اطلاعاتی باشه که کاربر در یک فرم دیگه داخل text box وارد میکنه . در حالیکه اون text box به جز در فرم خودش ؛ در بقیه فرمها قابل شناسایی نیست (‌مثلا اگه Ctrl+J رو بزنیم اثری از اون در فرمهای دیگه نمی بینیم و یا اینکه در بقیه فرمها دقیقا میشه text box با همون نام و همون مشخصات داشت . )
حالا سوال من اینه چطور میشه این فرمها رو به هم ارتباط داد که اجزای یکی داخل یکی دیگه قابل شناسایی باشند . حتی المکان نمی خوام از data base استفاده کنم . مگر اینکه شما بگین راه دیگه ای ندارم و اگه راه دیگه ای جز ایجاد data base ندارم لطفا در موردش بیشتر توضیح بدین چون من از data base هیچی نمیدونم

ممنون

کم حوصله
سه شنبه 14 بهمن 1382, 10:26 صبح
دوست عزیز
کافی است در هر فرمی که هستی و امکانات فرم دیگر را خواستی استفاده کنی نام فرم مورد نظر + نام شی مورد نظر را تایپ کنی و از مقادیر داخل آن استفاده ببری
به عنوان مثال شما در فرم 2 هستید و می خواهید مقدار داخل تکست 1 از فرم 1 را بخوانید در کد نویسی این گونه عمل می کنید

From1.Text1.Text

حال اگر بخواهید این مقدار را داخل اشیا فرم 2 بریزید با فرض اینکه شما یک تکست در فرم 2 دارید با نام تکست 2 و مقدار تکست 1 از فرم یک را می خواهید در آن بریزید این گونه اقدام کنید

Text2.Text = Form1.Text1.Text

با این روش اصلا نیازی به دیتابیس نداری :wink:
به قول گللاد جونم : برو حالشو ببر :mrgreen: :mrgreen:

sayana
سه شنبه 14 بهمن 1382, 10:35 صبح
آقا مرسیییییییییییییییییییی
واقعا ممنون
میرم امتحانش کنم
خدا عمرت بده

کم حوصله
سه شنبه 14 بهمن 1382, 10:42 صبح
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
:wink: :mrgreen:

ساران سافت
سه شنبه 14 بهمن 1382, 10:57 صبح
:? :shock:

کم حوصله
سه شنبه 14 بهمن 1382, 11:09 صبح
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :?: :خیلی متعجب: