PDA

View Full Version : سوال: کدام زبان برنامه نویسی ویندوز را شروع کنم؟

abbas3zaar
یک شنبه 22 اسفند 1395, 21:44 عصر
سلام. من رشتم کامپیوتر هست و دوران دبیرستان در هنرستان فنی با ویژوال بیسیک 6 برنامه نویسی میکردیم ولی همه چی از یاد رفته.
با C# کار نکردم و اصلا اشنایی ندارم
سطع برنامه نویسیم مبتدی هست ولی چون در دبیرستان ویژوال بیسیک 6 کار کردم پیش زمینه هایی دارم
در این چند سال اخیر به صورت مبتدی و خود آموز PHP و HTML CSS رو فرا گرفتم
میخواستم یه زبان تحت ویندوز یاد بگیرم تا بتونم نرم افزار تولید کنم.
به نظر اساتید با VB.NET شروع کنم یا C#.NET ؟؟؟؟؟
زبان انگلیسیم هم متوسطه.
برای شروع مرجع فارسی میخوام.
کلا میخوام الگوریتم و مفاهیم برنامه نویسی رو یاد بگیرم (البته میدونم خیلی چیزا ولی از پایه دوباره میخوام مرور کنم) بعد یه زبان (C# یا VB.NET) رو شروع کنم.

sara_aryanfar
یک شنبه 22 اسفند 1395, 22:12 عصر
دوست من اینو مطالعه کن
http://barnamenevis.org/showthread.php?536091-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D9%87-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF&p=2360719#post2360719

hadiroosta
یک شنبه 22 اسفند 1395, 23:27 عصر
به نظر من #c چون هم میتونی با اون برای ویندوز فرم برنامه بنویسی و هم با asp.net برنامه تحت وب بنویسی و برای اندروید هم میتونی با اگزامارین سی شارپ برنامه بنویسی ، ide اون هم که خیلی قدرتمند هست باید بری به سمت شی گرائی و الگوهای طراحی و در کل معماری نرم افزار تا از برنامه نویسی لذت ببری و درامد هم بیشتر بشه

sara_aryanfar
دوشنبه 23 اسفند 1395, 00:52 صبح
در مورد سی شارپ که من واقعا ازش لذت می برم اما کارهای مربوط به اون دست شرکت های بزرگه پس اگر فردی می خواد برا خودش کار کنه زیاد دست و بالش باز نیست چون کارخونه ها و شرکت ها و اداره ها فکر نکنم کار به افراد عادی بدن در مورد اندروید هم من توصیم اینه که حتما با زبان خودش کار بشه زامارین شاید ما رو راحت تر کنه در سوئیچ کردن رو اندروید اما مثل بستن موتور یه ماشین خوب خارجی رو پرایده در موارد که کار واقعا حرفه ا ی هست ایجاد مشکل می کنه و خب اون زمان هم که نمیشه رفت دوباره یاد گرفت در نسخه های جدید اندروید استدیو کار بهتر شده و فقط تنها نکته که من دیدم و اذیت می کنه سرعت کم و هنگ کردنشه که سیستم قوی می خواد اما خدایی یه مدت با اون کار کنی میای ویژوال استدیو یعنی تفاوت رو می فهمی اونجا