PDA

View Full Version : تجربه ای از شاخه به شاخه رفتن و بحث درآمد

sara_aryanfar
یک شنبه 22 اسفند 1395, 22:12 عصر
شاید این تاپیک بعد فنی نداشته باشه اما چون مشکل خیلی از دوستان بود امیدوارم مدیران عزیز انتقال یا حذف نکنن
من در حین دانشگاه هم برنامه نویسی می کردم اما بعد دانشگاه که وارد بازار کار شدم با دو نوع شرکت مواجه شدم
1-شرکت هایی که تعداد اونا کم بود و به قول معروف سرشون به تنشون می ارزید
2- شرکت هایی که در حد طراحی وب با وردپرس و غیره بودند و جالب که ادعای همه کارهای دیگه رو هم داشتند و در واقع عملا هیچ پروژه ای جز همون قالب وردپرس انجام نمی دادن
من خب طبق معمول تلاش داشتم با استفاده از آگهی های استخدام برای خودم کاری دست و پا کنم شرکت های بزرگ که یه برنامه نویس تمام عیار می خواستن و اصلا جایی برای فردی که تازه شروع کرده برای اونا معنی نداشت انگار که خودشون مادرزاد برنامه نویس بودن از طرفی بیشتر آگهی های استخدام هم مال شرکت های دسته 2 بودند که همه جا رو پر کرده بودند در نتیجه من گاهی در کار طراحی وردپرس بودم گاهی در سی شارپ گاهی در asp.net گاهی سئو و الی آخر و نتیجه آن شد که تقریبا من در تمام تخصص ها یه سرکی کشیدم .

اما نتایج که برای من روشن شد
1-اکثر ارگان های دولتی و ادارات کلا رو بحث خانواده ماکروسافت هستند در نتیجه شرکت های بزرگ که سرمایه خوبی دارند و به قولی بودن در اونا مزیت هست خودشون رو با این بحث تطبیق دادن و کلا رو خانواده ماکروسافت تشریف دارن پس در نتیجه اگر خواهان کار در این نوع شرکت ها هستید خانواده عمو بیل گیتس بهترین انتخابه
2-شرکت های کوچکتر که نمی توانن پروژه های بزرگ بگیرن حالا به علت رتبه بندی و موارد زیاد دیگه اکثرا سراغ همون وردپرس-طراحی و الی آخر رفتن که خب در این موارد الان به دلیل بی کاری هر کس فارغ التحصیل میشه یه دوره می بینه و میشه طراح سایت و وردپرس و چون رقابت زیاده به همه این ها تنها چند پروژه می رسه

اگر می خواهید از طریق نوشتن برنامه امه پسند کسب درآمد کنید راه اندروید هست خیر اگر برنامتون استخدام هست خانواده ماکروسافت که البته در اینجا منظور من بیشتر c#-sql server چند مورد دیگه در حد حرفه ای بود اینکه بخواهید موارد دیگه رو یاد بگیرید و به قول گفتنی برای خودتون شرکت بزنید زیاد جا برای کار نیست البته استثنا همیشه هست اندروید هم باز شرکت های بزرگ رقابت باهاتون دارن اما باز نکته مثبتش اینه که خواهان شما مردم عادی هستن که اگر برنامه و ایدتون واقعا خوب باشه دیگه به سرعت می رسید به اوج

hadiroosta
یک شنبه 22 اسفند 1395, 23:21 عصر
کار ازاد بهتره فقط باید ببینی مردم عادی توی کارهاشون چه برنامه ای میخوان اون رو بسازی و بدی بهشون دیگه نیازی هم به اویزون شدن به این و اون نداری

sara_aryanfar
دوشنبه 23 اسفند 1395, 00:47 صبح
کار ازاد بهتره فقط باید ببینی مردم عادی توی کارهاشون چه برنامه ای میخوان اون رو بسازی و بدی بهشون دیگه نیازی هم به اویزون شدن به این و اون نداری

دقیقا به همون خاطر گفتم اندروید با توجه به گسترش کاربرد گوشی هوشمند یک بازار خوب تقریبا پدید اومده که شما اگر ایدت خوب بود و واقعا مردم خوششون بیاد نیاز به هیچ آشنا و فلان نداری تا برنامت رو بخرن فقط مردم هستن مردم عادی که می خرن در مورد سایر زبان ها کمی بحث فرق داره مثلا تو بحث طراحی وب که قربونش برم وردپرس کلا نت رو قبضه کرده و خب اکثرا هم کار افراد رو راه میندازه و خب یدگیریشم کار چند روز و هفته هست تا فرد بشه شرکت طراحی سایت در مورد برنامه های ویندوزی هم که عرض شد الان کلا مردم دنبال اینن که کل کارشون تو گوشی راه بیفته حالا چی بشه برن سمت پی سی