PDA

View Full Version : کپی کردن فایل ضمیمه EXE

mahdishahidi
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 02:00 صبح
سلام دوستان
می خواستم ببینم چطوری میشه که یک فایل رو توی پروژه خودم Attach یا همون ضمیمه کنم (فایل با پسوند خاص)
بعد از جرای برنامه هم میخوام که این فایل در جای مشخصی از سیستم کاربر کپی و یا درصورت وجود جایگزین بشه

hadiroosta
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 10:32 صبح
کلیک راست روی نام پروژه -----> Exsiting Item<------- add به این صورت فایل با هر پسوندی در پروژه قرار میگیره بعد با کلاس file.copy در مسیر دلخواه کپی کنید .

mahdishahidi
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 14:45 عصر
کلیک راست روی نام پروژه -----> Exsiting Item<------- add به این صورت فایل با هر پسوندی در پروژه قرار میگیره بعد با کلاس file.copy در مسیر دلخواه کپی کنید .

File.Copy(ADDED_FILE,"PATH", true);

فکر کنم باید اینجوری استفاده بشه
فقط بجای ADDED_FILE باید چی بنویسم؟

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 15:12 عصر
فایلتون رو به ریسورس اضافه کنید. در اینصورت از طریق Properties.Resources به صورت آرایه از بایتها بهش دسترسی دارید. با متد File.WriteAllBytes هم میتونید در آدرس مورد نظر فایل رو ایجاد کنید.

mahdishahidi
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 21:46 عصر
فایلتون رو به ریسورس اضافه کنید. در اینصورت از طریق Properties.Resources به صورت آرایه از بایتها بهش دسترسی دارید. با متد File.WriteAllBytes هم میتونید در آدرس مورد نظر فایل رو ایجاد کنید.

فایل متنی نیست که بشه ایجاد کرد و مشکل دیگه هم اینه که روی فایل یکسری Property های خاص وجود داره برای همین نمیخوام فایل رو دوباره ایجاد کنم

الان فایل رو با روشی که hadiroosta گفتن اضافه کردم و مشکل اینجاست که نمیدونم چطوری کپی کنم...
فکر کنم باید از این دستور استفاده بشه که بتونم فایل رو کپی کنم ولی نمیدونم بجای PATH چی باید بنوسم که به فایل ضمیمه شده دسترسی پیدا کنم

File.Copy(ADDED_FILE,"PATH", true);

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 25 اسفند 1395, 23:04 عصر
هر نوع فایلی باشه فرقی نمیکنه.
چه نوع property هایی مدنظرتون هست؟

mahdishahidi
پنج شنبه 26 اسفند 1395, 01:18 صبح

فایل سیستمی هست، بدون پسوند و فقط خواندی
فکر میکنم یکسری تنظیمات Security خاص هم داره
برای همین میخوام همین فایل Copy بشه

mahdishahidi
چهارشنبه 09 فروردین 1396, 19:00 عصر
متنظر پاسختون هستم :)
فکر میکنم برای دسترسی به اون قایل ضمیمه شده باید از using System.Reflection استفاده بشه ولی اطلاعاتی کاملی ندارم

mahdishahidi
شنبه 12 فروردین 1396, 12:50 عصر

منتظر پاسختون هستم
نمیشه با GetManifestResourceStream انجامش داد؟

Felony
پنج شنبه 17 فروردین 1396, 12:38 عصر
فایل سیستمی هست، بدون پسوند و فقط خواندی
فکر میکنم یکسری تنظیمات Security خاص هم داره
برای همین میخوام همین فایل Copy بشه
هر فایلی رو میتونید در Resource دخیره و با روش گفته شده بهش دسترسی داشته باشین .
Attribute های فایل رو هم بعد از کپی کردن در محل مورد نظر میتونید ست کنید ، مثلا :

File.SetAttributes(path, FileAttributes.Hidden);