PDA

View Full Version : ساختن help

miassus10
شنبه 08 مهر 1385, 21:19 عصر
دوستان میشه لطفا رههنمایی کنید که چه جوری میشه برای یک برنامه help ساخت؟

zarrin_306
شنبه 08 مهر 1385, 21:57 عصر
به صورت tool tip یا چیز دیگری
سوالتان نا مفهوم است

Sharif Lotfi
یک شنبه 09 مهر 1385, 09:29 صبح
دوست عزیز با یک نرم افزار مثل PowerCHM که برای تولید فایلهای Hep با فرمت CHM است فایل Help خودت رو بساز بعدش توی برنامت از دستور زیر استفاده کن :

Private Sub Help_ToolStripMenuItem_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Help_ToolStripMenuItem.Click
Dim helpfile As String = "MyHelpFile.chm"
Try
Help.ShowHelpIndex(Me, helpfile)
Catch ex As Exception
MsgBox("فراخوانی فایل راهنما با مشکل مواجه شده است" , _
MsgBoxStyle.Information Or MsgBoxStyle.MsgBoxRight Or MsgBoxStyle.MsgBoxRtlReading)
End Try
End Sub

miassus10
یک شنبه 09 مهر 1385, 10:41 صبح
ممنون از راهنماییتون
من اینکار انجام دادم و هیچ مشکلی پیش نیومد
فقط وقتی فایل help باز شد بصورت minimize بود، چیکار باید بکنم که این فایل روی صفحه بیاد(البته فایل help روی یک فرم parent ظاهر میشود)

Sharif Lotfi
یک شنبه 09 مهر 1385, 13:01 عصر
من با نرم افزارهای دیگه برای تولید فایلهای CHM کار نکردم ولی با PowerCHM که فایل کمک رو ساختم نتیجه این بوده که موقع فراخوانی Help آخرین وضعیت مشاهده شده در استفاده قبلی نمای داده میشه یعنی اگه شما در آخرین استفاده از نمایش فایل Help اون رو بزرگ کرده باشید در استفاده بعدی هم بهمون صورت خواهد بود و برعکس .

miassus10
یک شنبه 09 مهر 1385, 17:30 عصر
پس بوسیله آبجکتی که اونو handle کرده نمیشه اونو بزرگ کرد؟

احمد سامعی
شنبه 22 مهر 1385, 00:23 صبح
دوست عزیز با یک نرم افزار مثل PowerCHM که برای تولید فایلهای Hep با فرمت CHM است فایل Help خودت رو بساز بعدش توی برنامت از دستور زیر استفاده کن :

دورد و صد بدرود بر مردمان ایران زمین

من برنامه های EasyCHM و PowerCHM و HTML Help Workshop هر سه تا رو از اینترنت گرفتم
کاملترینش همون ورک شاپ هستش
اما یک مشکل دارم
در حالت معمول وقتی می خوام از داخل یک صفحه، صفحه دیگر رو لینک بدم با دستورهای html این کار رو می کنم
اما چطور می تونم داخل یک صفحه وقتی به یک صفحه دیگه از قسمت Contents لینک می دم وقتی صفحه جدید باز می شه نمودار درختی فایل ها روی صفحه جدید قرار بگیره
دو تا عکس هم گذاشتم تا منظورم روشن باشه

پایدار باشید