PDA

View Full Version : سوال در مورد Asp.Net Identity ؟

nice_boy_a
یک شنبه 29 اسفند 1395, 19:50 عصر
سلام دوستان
چند تا سوال درمورد Asp.Net Identity داشتم.

1- آیا واجبه از Asp.Net Identity تو پروژه استفاده کرد ؟
2- آیا امکانش هست جداول Identity رو برنامه نویس خودش از پایه ایجاد و استفاده کنه ؟ یعنی از سیستم Identity استفاده نکنه و خودش این سیستم رو کد نویسی کنه.
3- تفاوت Identity و سیستمی که کاربر خودش از پایه کدنویسی می کنه چیه ؟

تشکر.

ali_md110
دوشنبه 30 اسفند 1395, 11:41 صبح
سلام
اول اینکه کاربر خودش سیستمی از پایه کدنویسی کنه یعنی چه ؟ منظورتون کدوم قسمتها هست ؟
چون سیستم identity نیاز به یک سری منابع دیگه ذاره که باید از اونها استفاده بکنید
دوم واجب نیست ولی لازم و کافی هست و نیاز نیست به طرحی جدید و شخصی
ولی میتونید identity رو به دلخواه خودتون تغییراتی بدید .و شخصی و کاستومایز کنید
و اینکه شما بیاید دویاره یک سیستم identity بنویسید مثل این میمونه که شما بخاید از کنار جاده ای که اداره راه ساخته شماهم یک جاده جدید مخصوص خودتون بسازید
پس بهتره همین سیستم موجود رو گسترش داده و شخصی سازیش بکنید تا دوباره کاری بکنید

nice_boy_a
دوشنبه 30 اسفند 1395, 21:45 عصر
اول اینکه کاربر خودش سیستمی از پایه کدنویسی کنه یعنی چه ؟ منظورتون کدوم قسمتها هست ؟

منظورم قسمت لاگین و دسترسی به اکشن ها هست.

چون سیستم identity نیاز به یک سری منابع دیگه ذاره که باید از اونها استفاده بکنید

منظور از منابع دیگه چیه ؟

دوم واجب نیست ولی لازم و کافی هست و نیاز نیست به طرحی جدید و شخصی
ولی میتونید identity رو به دلخواه خودتون تغییراتی بدید .و شخصی و کاستومایز کنید
و اینکه شما بیاید دویاره یک سیستم identity بنویسید مثل این میمونه که شما بخاید از کنار جاده ای که اداره راه ساخته شماهم یک جاده جدید مخصوص خودتون بسازید
پس بهتره همین سیستم موجود رو گسترش داده و شخصی سازیش بکنید تا دوباره کاری بکنید

واسه من که تازه کارم، استفاده از سیستم identity تو پروژه پیچیده ست!!! واسه همین گفتم اگه تفاوتی بین سیستم identity و سیستمی که برنامه نویس پیاده می کنه (قسمت لاگین و دسترسی به اکشن ها) نیست، پس خودم یه نوع سیستم identity به صورت ساده درست کنم!

Moien Tajik
سه شنبه 01 فروردین 1396, 14:41 عصر
واسه من که تازه کارم، استفاده از سیستم identity تو پروژه پیچیده ست!!! واسه همین گفتم اگه تفاوتی بین سیستم identity و سیستمی که برنامه نویس پیاده می کنه (قسمت لاگین و دسترسی به اکشن ها) نیست، پس خودم یه نوع سیستم identity به صورت ساده درست کنم!
پیاده سازی یک سیستم جدید بدون مشکل و باگ خیلی سختتر از استفاده از Identity هستش ، مثل ساخت یک ماشین از ابتدا در حالی که نمونه های بسیار زیاد و البته بهتری موجود هستش !
بر خلاف فکر شما Identity یادگیریش ساده هستش و پیچیدگی زیادی نداره .
این آموزش که از Identity 2 استفاده میکنه ، میتونه کمکتون کنه : http://git.ir/pluralsight-master-detail-workflow-apps-with-ef-mvc-identity-2-and-modals/